Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup KAWASAKI ER5 / SUZUKI GS 500

Recommended Posts

Witam mam bardzo trudna decyzje do podjecia , ktory motocykl wybrac? :D Gdyby nie ogranicznik A2 bylo by o wiele lepiej ale co poradzisz jak sie chce jezdzic prawilnie :P Jak w temacie chcialbym uslyszec od was opinie na ten temat + i - od tych co jezdzili na nich i od tych co je maja albo znaja sie na nich no co ja bede gadal.. :D  Nie zabronie nikomu pisac haha byle by duzooo ;D No i oczywiscie pytanie czy nada sie na jazde z partnerka mam 180cm 75kg partnerka 174cm 53 kg.  Nie przekonuja mnie BWM 650 F nie wiem dlaczego ale.. Transalp spoko ale jestem lekko bliski krasnala do niej (chyba) i na dodatek ograniczik w cenie i dostepnosci pod A2 . DR chyba lekko za stara .. metlik w glowie panowie i panie . Bardzo mile przyjme podpowiedzi z gory dzieki , lewa ! :D

WItaj. 

Jeśli chcesz wiedzieć jak będziesz wyglądał na jakim motocyklu albo jaka będzie na nim Twoja pozycja polecam Tobie ten link -http://cycle-ergo.com/ . Trzeba tam podać wzrost i długość wewnętrzną nogawki. 

Co do modelu i marki motocykla to musisz wybrać co Ciebie interesuje a pora jest akuratna - prawie wszędzie znajdziesz obniżone  tzw zimowe ceny. Motocyklami które wymieniłeś nie jeździłem więc nie doradzę choc przy moich 185/107 też chodziły mi po głowie Transalp lub Varadero. powodzenia w poszukiwaniach.

Witaj,

Jeśli chcesz wiedzieć jak będziesz wyglądał na jakimś motocyklu (to z całym szacunkiem) ale powinieneś po prostu się przysiąść i sprawdzić co Ci odpowiada. Jeżeli mowa o kwestiach technicznych to w  internecie jest ogrom artykułów porównujących te dwa motocykle ( często porównania obejmują również hondę cb500). Są bardzo szczegółowe i raczej zgodne z prawdą. Raczej nie znajdziesz zbyt wiele osób które jeździły na obydwu motocyklach (bo są podobnej klasy). Tak więc każda opinia jest wielce subiektywna. Sama jeżdzę na suzuki gs 500 i jestem bardzo zadowolona. Ale wszystko zależy od osobistych upodobań. Jeżeli chodzi o jazdę z plecakiem, to nie wydaje mi się żeby którykolwiek z wymienionych przeze mnie motocykli był stworzony do jazdy z pasażerem. Przede wszystkim chodzi o moc, nieco niedomaga (opinie znajomych). 

edit: zapomniałam dodać to co napisał luki85 w poście poniżej. Ja obrałam kierunek jaki mniej więcej motocykl i śledziłam ogłoszenia, miała być kawa wyszedł gs w perfekcyjnym stanie :)

btw prawko już masz? Bo same jazdy powinny dostarczyć jakiś informacji, co do motocykla i ubioru.

Paulina niech jeszcze weźmie partnerkę i fotografa jak będzie się przymierzał do motocykla :D Z uwagi, że na rynku jest sporo złomów to ja radzę szukać obu tych motongów i wybrać ten najbardziej sprawny. Ja też miałem śmigać na Suzuki Bandit, a skończyło się na Hornecie. I pomyśleć, że to tylko dlatego, że Bandit który miałem oglądać był w kiepskim stanie.

Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań.