Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Spostrzeżenia z 'puszki'


Anasazi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie traktujcie tego jako atak ani nic z tego typu akcji, tylko luźne spostrzeżenia dotyczące moto z perspektywy auta.

 

Ostatnio mało na moto mam okazji jeździć, więcej poruszam się na 4 kołach i co zauważyłem.:

 

1. Glosne wydechy niekoniecznie pomagają.

Sytuacja z dzisiaj -jadę Gornosląską w Katowicach koło 3Stawy. Prędkośc lajtowa 100 km/h. Radio ustawione na poziom 'slysze ale nie oglusza'. W lusterku widze jedno swiatlo - wiadomo - moto. Nie jechal duzo szybciej, jakies 120 km/h max. Bialy FZ6. Mial chyba Leo Vince. I co ciekawe - uslyszalem moto dopiero jak mnie wyprzedzil. Pewnie w miescie to inaczej sie rozchodzi, ale generalnie - nie slychac :)

 

2. Jazda na dlugich - jak ktos jedzie autem i poznaje ten zwyczaj to sie zorientuje. Ale jezdzac na dlugich wcale nie polepszamy bezpieczenstwa az tak bardzo. Dlugie, oslepiajac, totalnie uniemozliwiaja ocene odleglosci motocykla. Ja zatrzymam sie, poczekam az przejedzie, ale mam te uczucie 'a, zdążyłbym'. A ilu tak pomysli i zrobi?

 

Jak się na to zapatrujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pozwolę sobie się nie zgodzić :)

faktycznie zależy to od samego wydechu, terenu jaki nas otacza i czy odbite fale dźwiękowe do nas dotrą czy coś w tym stylu...

 

2. zgadzam się, długie niestety uniemożliwiają poprawną ocenę odległości motonity :)

 

 

od siebie - faktycznie niektórzy łamią przepisy w szczególności związane te z prędkością :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Oczywista racja. Głośny wydech słychać lepiej w dwóch przypadkach - jak się słucha ZA motocyklem oraz na stojąc na wolnym powietrzu. Jeżeli jadę autem a zbliza się moto z głośnym wydechem to słyszę go na bardzo krótką chwilę zanim mnie dogoni. Na moje oko jest to 20-30 metrów za mną. Loud pipes save lives - ale tylko pieszych i rowerzystów. Bo na pewno nie motocyklisty.

2. Również pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.