Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Naprawa przerwanego kabla prędkościomierza magnetycznego


lukisman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Mam problem z przerwanym przewodem od licznika prędkości. Jestem posiadaczem motocykla niemieckiej marki na silniku suzuki, a mianowicie Sachs x road 125 ccm. Motor ten posiada elektryczny ekran z takimi danymi jak prędkość, poziom paliwa w baku, godzina, przebieg itp. Wszystko działa prócz licznika. W kole jest zamontowany licznik magnetyczny od którego idzie kabel bezpośrednio do ekranu przy kierownicy. Pod tym linkiem znajdują się zdjęcia przewodów: Zdjęcie1  Zdjęcie2

Przewód nr 1 (czerwony) oraz nr 2 (biały) idzie od licznika w kole, a nr 3 (biały), 4 (czerwony) i 5 (bez izolacji) od ekranu. Oryginalnie były podłączone do kostek pokazanych na zdjęciu2 lecz poprzedni właściciel je przerwał oraz próbował lutować. Aktualnie przewody są bez kostek i tutaj moje pytanie. Jak powinienem złączyć te przewody? Od czego jest kabel nr 5 (wcześniej wchodził do kostki razem z przewodem czerwonym)? Czy wstępnie, aby tylko działało, należy skręcić ze sobą przewody koloru czerwonego i białego? Co z przewodem nr 5? Czy te kostki są potrzebne? Próbowałem te przewody wstępnie połączyć lecz niestety mimo starań licznik nadal nie działa. Rozkręciłem wszystko i przewody są prawidłowo podpięte do ekranu.

Bardzo Was proszę o pomoc, gdyż z elektryką nigdy nie robiłem i nie mam pojęcia jakby to naprawić.

Będę niezmiernie wdzięczny za wszelką pomoc

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMVHO poszukałbym ekranu od strony czujnika obrotów przy kole. Możliwe, że jest to czujnik optoelektroniczny, i w tym przypadku ekran - przewód bez izolacji będzie elementem wspólnym układu. Jeśli już go znajdziesz to łącz wg. kolorów. A kostki bym założył, zawsze to łatwiej rozmontować elementy rozłączając kostki niż na nowo przecinać kable. 

Piszesz, ze "Rozkręciłem wszystko i przewody są prawidłowo podpięte do ekranu" - co najmniej dziwne bo przewody ekranowane zawsze mają ekran połączony z masą. Jeśli jakiś jednak  jest poza przewodem czarnym z tą że masą połączony to robi zwarcie i układ przestaje działać. Wrzuć foto połączeń to może cosik poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.