Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

KASK AGV K-3 SV czy SHARK S700S


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie przymierzam się do zakupu nowego kasku, powyższe propozycje mieszczą się w budżecie do 650 - 700 zł. Jeżeli mieliście z tymi delikwentami do czynienia to proszę o skorzystanie z formuły "uprzejmie donoszę że.." :P  :D  Interesują mnie głównie: poziom głośności przy większych prędkościach, wentylacja, jakość wykonania, funkcjonalność. Z góry dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie roznia sie materiałem skorupy. S900 ma pompowane policzki i taki mały nosek. Ja jeżdżę w s700s i jest naprawde dobrze wykonany. Dobra wentylacja, przyjemna wyściółka, ma blende przeciwsłoneczna. Głośność na srednim poziomie. Pamiętaj o rozmiarach i nie kupuj przez internet. Nowy musi byc dość ciasny i sharki mają zanizona rozmiarowke. Jedyna wada to chyba to ze jest dosc duzy jak na rozmiar m. Ogolnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturr, użyj wyszukiwarki, bo tematów o kaskach trochę jest ;)

 

Co do Sharka, to mam 900-tkę i 700-tkę(białe).

Jeżeli nie będzie znacznej różnicy pomiędzy tymi modelami, to bierz oczywiście wyższy model. Jeżeli różnica będzie znaczna, to nie opłaca się łasić na 900-tkę. Tak jak pisał poprzednik 900-tka ma nieco lepsze wyposażenie. Ma mniej tandetne naklejki, do tego w zestawie jest antifog, ale kiepski, bo zniekształca delikatnie obraz i w zasadzie zdarzają mu się momenty słabości. Pompowane poduszki, to ciekawy gadżet,ale w zasadzie o nim zapomniałem. Na długiej trasie w porządku, ale na codzień, przydatność wątpliwa. Uszczelka wizjera jest tandetna w S700s/S900s, kiepsko to ze sobą współpracuje.

Blenda jest w/g mnie za jasna. Do ideału brakuje jej jakieś 10-20% ściemnienia;)

S700/900 to niby kaski dla okularników. Jako okularnik nie widze tam żadnych udogodnień, wręcz przeciwnie.

W/g mnie kaski są głośne. O ile szum jest do zniesienia, to turbulencje przy większych prędkościach paskudne(sprawdzone na różnych motocyklach).

Założyłem jakiś czas akcesoryjną szybę do Varadero, jest nieco spokojniej,

Wentylacja jest. Niezależnie czy otwarta, czy zamknięta, wieje non stop :P

Wnętrze kasku jest naprawdę fajne i to chyba jego największa zaleta.

 

Drugi raz bym tych kasków nie kupił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

S700/900 to niby kaski dla okularników. Jako okularnik nie widze tam żadnych udogodnień, wręcz przeciwnie.

 

Jak nie ma, jak są. To są jedne z niewielu współczesnych kasków w których bez problemu można założyć okulary. Trzeba jednak najpierw wyciągnąć poduszeczki wypełniające, które są przyczepione na rzepy, na wysokości zauszników oprawek. Pewnie ich nie wyciągnąłeś i stąd nie widzisz żadnych udogodnień :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi ! Szczególnie za obszerny opis od Wicher'a !!! Przymierzałem AGV'a i Sharka i nie ukrywam, że Shark leży mi lepiej, aczkolwiek pojawiła się jeszcze sugestia HJC TR1 - wyposażenie porównywalne więc zobaczę na miejscu i podejmę decyzję ! Okularów nie noszę, głównie zwracam uwagę na anti foga i poziom głośności :) Najlepiej byłoby móc przetestować każdy przez weekend  :P  Po porównaniu napiszę i dam znać co zakupiłem ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Arturr, użyj wyszukiwarki, bo tematów o kaskach trochę jest ;)

 

Co do Sharka, to mam 900-tkę i 700-tkę(białe).

Jeżeli nie będzie znacznej różnicy pomiędzy tymi modelami, to bierz oczywiście wyższy model. Jeżeli różnica będzie znaczna, to nie opłaca się łasić na 900-tkę. Tak jak pisał poprzednik 900-tka ma nieco lepsze wyposażenie. Ma mniej tandetne naklejki, do tego w zestawie jest antifog, ale kiepski, bo zniekształca delikatnie obraz i w zasadzie zdarzają mu się momenty słabości. Pompowane poduszki, to ciekawy gadżet,ale w zasadzie o nim zapomniałem. Na długiej trasie w porządku, ale na codzień, przydatność wątpliwa. Uszczelka wizjera jest tandetna w S700s/S900s, kiepsko to ze sobą współpracuje.

Blenda jest w/g mnie za jasna. Do ideału brakuje jej jakieś 10-20% ściemnienia;)

S700/900 to niby kaski dla okularników. Jako okularnik nie widze tam żadnych udogodnień, wręcz przeciwnie.

W/g mnie kaski są głośne. O ile szum jest do zniesienia, to turbulencje przy większych prędkościach paskudne(sprawdzone na różnych motocyklach).

Założyłem jakiś czas akcesoryjną szybę do Varadero, jest nieco spokojniej,

Wentylacja jest. Niezależnie czy otwarta, czy zamknięta, wieje non stop :P

Wnętrze kasku jest naprawdę fajne i to chyba jego największa zaleta.

 

Drugi raz bym tych kasków nie kupił ;)

Ja bym dopisał do tego jeszcze jedno spostrzeżenie z własnej autopsji. Mam sharka s700 i lądował mi kilka razy na asfalcie, betonce etc. Zero uszkodzeń:) czyli powłoka lakiernicza jest wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.