Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Egzamin A - DG, KAT


paolom86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś w ostatnim czasie zdawał egzamin na A w Dąbrowie Górniczej bądz Katowicach?

Mam pytanie ile km/h jada Gladiusy na 1 bez odkręcania gazu?

Ten na którym sie uczyłem jeździł dokladnie 10km/h ale słyszałem, że te na egzamich jadą szybciej, co w przypadku 8 i slalomu wolnego może mieć dość spore znaczenie dla początkującego :)

 

Dlatego zastanawiam sie czy będzie trzeba wspomagać sie sprzęgłem.

 

Jeśli ktoś ostatnio zdawał egzamin bądz ma wiedzę jak szybko jeżdzą to proszę o info

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gladiusy powinny jechać 10km/h a nawet jeśli nie to na wolnym slalamie (czy 8) to te 3km/h nawet poprawiają efekt żyroskopowy i można mocniej skręcać niż przy tych 10km/h. Ja i tak mam plac z górki i jeszcze lekko odkręcam, bo nie czuje się pewnie przy tych 10km/h.

 

Ja tam wole zmniejszać prędkość hamulcem nożnym (delikatnie, aby nie zgasł motocykl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że slalom wolny można spokojnie zrobić np przy 13 km/h ale ósemki na pewno nie zrobię przy tej predkości :)

Zobaczymy w poniedziałek, jak pójdzie.

 

Swoją droga rozpoczołęm ten topic ponieważ byłem ogladać ostatnio zmagania innych na placu manewrowym i na 9 osob tylko jedna zdała plac :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmaciarze jeszcze jakoś się trzymają i naciągają ludzi na "kursy".

 

Toś pojechał po konkurencji :D Wszystko fajnie, ale prawda jest taka, że jak szukasz dobrego kursy w rejonie i kierujesz się internetem to dostaniesz znikome info kto i jak szkoli. Żeby było śmieszniej to dla jednego dany ośrodek jest super, a dla drugiego jest do bani. Dajcie może panowie namiary na ośrodki, które warto omijać, bo macie największą wiedzę w tym zakresie. Siedzicie w tej branży i wiecie kto do Was przychodzi na doszkalanie. Wtedy wykosicie konkurencję i pomożecie komuś kto szuka dobrego ośrodka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi ja wiem, że u Ciebie naprawdę szkoli się motocyklistów, ale nie rozumiem po co komentarze z Twojej czy Broilera strony, że inni uczą się u szmaciarzy, albo krytykujecie za technikę jazdy zamiast pomóc. Jak już rzucacie takimi epitetami to napiszcie o kogo chodzi. Napisz coś konstruktywnego, podpowiedz jak co zrobić, a nie przerzucaj winy na kursantów, bo wygląda to tak jakbyście nie chcieli za dużo podpowiedzieć, bo wiedza kosztuje :) Ja w sumie ucze się z książek i Neta. Później przenoszę to na praktykę. Ale ze świecą szukać kogoś kto ma wypracowane metody szkolenia i coś podpowie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki nikomu nie ublizylem, jeśli tak to pokaz gdzie? Nie będę komuś tłumaczył na forum jak ma pokonywać zadania egzaminacyjne bo goscia w życiu na oczy nie widziałem nie wspominając już o tym ze nie wiem jak jeździ. Nauka to podejście indywidualne do danej osoby a nie klepanie schematów. Niektórzy się oburzaja ze każe im robić zadania które nie są wymagane na egz, ale dopiero po egzaminie przyjedzie i podziękuję za to jak został przygotowany. A co do wiedzy, owszem wydawałem kupę kasy na szkolenia, książki, konsultacje ze specjalistami wypalilem setki zbiorników na treningach wiec dlaczego teraz mam nie czerpać z tego korzyści majątkowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki nikomu nie ublizylem, jeśli tak to pokaz gdzie? Nie będę komuś tłumaczył na forum jak ma pokonywać zadania egzaminacyjne bo goscia w życiu na oczy nie widziałem nie wspominając już o tym ze nie wiem jak jeździ. Nauka to podejście indywidualne do danej osoby a nie klepanie schematów. Niektórzy się oburzaja ze każe im robić zadania które nie są wymagane na egz, ale dopiero po egzaminie przyjedzie i podziękuję za to jak został przygotowany. A co do wiedzy, owszem wydawałem kupę kasy na szkolenia, książki, konsultacje ze specjalistami wypalilem setki zbiorników na treningach wiec dlaczego teraz mam nie czerpać z tego korzyści majątkowych?

 

Oki pojechałem trochę górnolotnie. Ale w sumie specjalnie, żeby sprowokować tę rozmowę. Co do wydanej kasy na szkolenia, dni, miesięcy i lat spędzonych nad samoszkoleniem też rozumiem (mam podobnie). Ale to forum jest tak ubogie pod względem pomocy pod kątem techniki jazdy, zdawania egzaminów itd., że czasem aż prosi się żeby coś napisać, odnieść do jakiegoś filmu, albo książki. Coś jak Danvield w dziale pomocy technicznej.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to forum jest tak ubogie pod względem pomocy pod kątem techniki jazdy, zdawania egzaminów itd., że czasem aż prosi się żeby coś napisać, odnieść do jakiegoś filmu, albo książki. Coś jak Danvield w dziale pomocy technicznej.

 

Jeśli się komuś wyjaśniało, że można nauczyć się na kursie kontrolować fajnie motocykl przy pomocy gazu i tylnego hamulca, to ludzi piszą, że to nie na kursie takie rzeczy, A pan instruktor, który strzyże żywopłot czy idzie na kawę, bo plac ma przy domu jest w porządku, to już mi się nie chce.

 

Co do odnoszenia się do filmów. Wystarczy przeczytać pewne posty w "Ku przestrodze" i już pieniądze na drobne się w kieszeni rozmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się komuś wyjaśniało, że można nauczyć się na kursie kontrolować fajnie motocykl przy pomocy gazu i tylnego hamulca, to ludzi piszą, że to nie na kursie takie rzeczy, A pan instruktor, który strzyże żywopłot czy idzie na kawę, bo plac ma przy domu jest w porządku, to już mi się nie chce.

 

Co do odnoszenia się do filmów. Wystarczy przeczytać pewne posty w "Ku przestrodze" i już pieniądze na drobne się w kieszeni rozmieniają.

Rozumiem frustracje. Ja jestem akurat typem samouka. Nie narzekam na ośrodek, gdzie się uczyłem. Nikt nie wchodził mi w paradę i próbowałem wszystkich możliwych metod. Ale ktoś mógłby nazwać ich szmaciarzami i to uderza to trochę w moją osobę. Chodziło mi tylko o to, żebyście dali kilka porad :)

Co do działu ku przestrodze to tam raczej niektórym brak wyobraźni, bardziej niż umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki zacny plan, ale ja niestety nie pomogę z uwagi na pracę

 

Jedni chcą pomagać i dzielić sie swoją widzą inni nie....

Poćwiczyłem 8semkę na 2 biegu, jeżdzi sie wtedy jeszcze łatwiej niż na jedynce, slalom wolny przy 13-14km/h to także nie problem.

Dla potomnych dodam ze gladius w DG jedzie dokładnie 11km/h.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.