Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Witam ;)


Grzegorz Sikora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jestem Grzesiek :) mam 22 lata. Nie wiem jak to teraz wygląda z przepisami czy musze czekać do ukończenia 24 roku życia żeby zrobić prawko na A. Kategorie B mam od ukończenia 18 roku życia i żałuję że od razu nie robiłem też kat. A. Jeśli ktoś jest na tyle poinformowany jak to teraz wygląda to prosiłbym o wytłumaczenie. 

Jestem z Zabrza planuje zakup jednośladu, z tego co rozmawiałem ze znajomym który jest jak twierdzi pasjonatem, na początek polecał SUZUKI GS500 lub Kawasaki GB lub GPZ nie pamiętam teraz :P. Mam nadzieję że będąc tutaj dowiem się paru ciekawych rzeczy i czegoś mnie to nauczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy ;)
mam tu podobny problem,
A2 (od 18lat) mozesz już zdawać, po czym po dwóch latach od zdania tej kategorii możesz zdawać na A.  W Twoim wypadku i to i to na to samo wyjdzie, bo będziesz musiał czekać na A dwa lata, więc jeśli chcesz już teraz pośmigać, to mykaj na te A2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając nasze Polskie zasady potem po zdaniu na kat. A2 i osiągnięciu 24 lat będe musiał znowu przechodzić cały kurs na A i dopiero zdawac egzamin :P trzeba to teraz przeanalizowa, czy ejst to opłacalne 

zaraz Ci wyśle fragment jak to wygląda :D

Kat A można będzie zdobyć na dwa sposoby:

 

1. W trybie stopniowanym (Staged Access). Kierowca musi posiadać kategorię A2 od co najmniej dwóch lat i zdać egzaminy praktyczne na motocyklu o mocy co najmniej 35 kW (46,6 KM). Będzie przy tym zwolniony z egzaminu teoretycznego.

2. W trybie bezpośrednim (Direct Access). To tryb dla osób w wieku od 24 lat. Zdając od razu egzaminy praktyczne na motocyklu o mocy co najmniej 35 kW (46,6 KM) – będą one zwolnione z dwuletniego okresu przejściowego. Konieczne jest jednak wcześniejsze zdanie egzaminu teoretycznego.

także jest plus i minus, ja osobiście zdawać będe na A2 bo w moim wypadku czekanie 6 lat nie przejdzie. Nawet nie chce o takim czymś myśleć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.