Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prośba o pomoc w wyborze pierwszego moto.


GooseKat

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero zaczynam przygodę z kursem, ale lubię mieć wszystko wcześniej ustalone i wybrane, zeby tylko skupiać sie na określonym modelu.

Najpierw o mnie: 189cm wzrostu, 90kg.

Szukam moto głownie do miasta , w weekendy dłuższe wyjazdy. Podobają mi sie wszystkie motocykle:(

Budżet: ok.13000(nie wliczam ubrania).

Na forum scigacz wszystkim początkującym poleca sie gs500 i to mnie martwi.

Bardzo liczę na wasze sugestie.

Przymierzalem sie do:

Honda CBF 125 - mega niewygodne.

Kawasaki Ninja 250 - j.w

Suzuki GSR600 - nie czułem sie najlepiej, miałem kłopoty ze zmiana biegów.

Honda CBR600 - niewygodne

Kawasaki Er6n - czułem sie trochę lepiej niż na GSR600

Kawasaki Z750 - ten moto najlepiej mi "leżał", aczkolwiek sa rożne opinie czy nadaje sie na pierwszy motocykl.

Kawasaki KLV1000 - pozycja najwygodniejsza, jednak wydaje mi sie zbyt ciężki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Translap jakoś mi sie nie podoba, f650 tez.

Vstorma ma mój kolega, a ja jakoś nie lubię kupować czegoś co ma juz ktoś z moich znajomych/rodziny:p

Jak na razie moim faworytem jest z750....ale...zobaczę jak mi bedzie szło z gladiusem który jednak jest słabszy, jak bedzie średnio to wtedy jednak er6n lub gsr, a jak bedzie ok to wtedy z750 i mega respekt do jego mocy.

Mam jednak nadzieje, ze znajdzie sie coś wygodnego w granicach 70KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brałeś pod uwagę Honda VFR800 , rocznik 98-01 szczególnie polecam,kolega z tego forum Komarovsky też miał dylemat,  teraz jest już kierownikiem takiego moto.Proponuje Ci poczytać o tym modelu na forum VFR-OC  Za tę kwotę co podałeś to kupisz naprawdę dopieszczoną maszynę. Najlepiej jak byś się dopasował i przejechał.Ja śmigam na takim i powiem że jestem mega  zadowolony, ale wiadomo nie każdemu może spasować.Jak byś miał jakieś pytania odnośnie tego modelu to możesz pisać na priv.     pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ze dopiero teraz odpisuje, byłem na dwudniowym weselu i...dobrze, ze jutro mam wolne w pracy;)

Bandit jak najbardziej:) "mały" czyli 650?

Fazer i BMW również bardzo ciekawe propozycje.

VFR rownież ciekawy, ale moze trochę za mocny.

Bardzo Wam dziękuje za propozycje, teraz każdego z nich będę szukać w komisach, zeby sie przymierzyć i od razu napisze swoje odczucia.

Na początek wolałbym coś jednak poniżej 100KM, zeby przez przypadek motong nie wyprzedził rozumu lub przypadkowego ruchu manetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sv650 jak najbardziej:)

Jeszcze jedna sprawa, okrągłe światła podobają mi sie tylko w czopkach i cruiserach;)

Wiem,ze temat jest o moto, ale poruszę jeszcze temat ubioru. Ciuchy zdecydowanie tekstylne, bo jestem fanem cordury, ale jaki kask polecacie w rozsądnej cenie i z blenda? Blenda przeciwsłoneczna to w ogóle dobry pomysł? Cenowo z kaskiem chciałbym sie zmieścić w hmm....400zl...bedzie w tej cenie coś ciekawego i zapewniajacego bezpieczeństwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam jeszcze jakiego testu kaskow.

Raczej takie rzeczy wole mieć nowe;)

Udało mi sie znaleźć BMW F800 i oczywiście musiałem na nim posiedzieć. Moto bardzo wygodne, podoba mi sie stylistyka BMW, wiec jestem jak najbardziej na tak. Niestety martwi mnie to, ze lista na pierwszy moto zamiast sie zawezac ciagle sie powiększa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie z blendą - bardzo dobra rzecz. Ja proponuje dorzucić troche grosza i zakupić kask na pare lat, a nie na jeden sezon- np. Nolana N86 lub HJC-IS17, w jednolitym kolorze da się je znaleźć za rozsądną kase.

mam otwartego shoei'a i zamknieta skorupe nolana, porownujac nolana do shoeia warto doplacic i kupic shoei.

Zaletą nolana jest wygodna wysciolka natomiast wadą ze jest bardzo glosny i slychac tylko swist powietrza.

Shoei to zupelnie inny kask, wysciolka rowniez wygodna, jednak kask ma super aerodynamike,nic nie swiszczy-jest znacznie ciszej od tej strony, jednoczesnie wysciolka nie zatyka uszu dzieki czemu slychać otoczenie, tym lepiej ze swist i szum powietrza tego nie zakloca.

W nolanie slychac jedynie szum i swist powietrza, w shoei z kolei slyachać to co ma byc slychac, czyli silnik i otoczenie, wlasnie dzieki temu ze kask sam w sobie jest cichy i skonstruowany tek ze wysciolka nie zatyka uszu i pozwala miec lepsza interakcje z tym co slychac na zewnatrz, jadac przez np pole czy las w shoeiu slysze niekiedy swierszcze w trawie, natomiast w nolanie nic poza szumem i swistem wiatru na kasku.

Nolan nie jest wart tej kasy, shoei mimo ze drozszy jest wart tych pieniedzy, taka jest moja opinia :)

Aaaa, no i wentylacja - w shoei tez lepsza. Jesli porownywac do j-winga (shoei otwarty) inny otwarty kask nolana,to roznica na korzysc shoei jeszcze sie zwieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale twoje porównanie nolana do shoeia jest delikatnie rzecz ujmując beznadziejne:) Nolan ma w ofercie kilkanaście kasków, pobodnie jak shoei - jedne lepsze, drugie gorsze, jedne z lepszą, drugie z gorszą wentylacją, są też kaski turystyczne i sportowe - obie firmy takie produkują. Porównanie dwóch całych koncerów produkujących kaski na podstawie dwóch modeli, których nazwy nawet nie podałeś to jak stwierdzenie że Honda jest do dupy bo jeździłeś kiedyś na CBF 125, a potem przsesiadłeś się na Hayabuse i Honda przy hajce nie jedzie ;) Zgodze się że Shoei to marka topowa, ale ceny też są 2x większe. Nolan to jednak półka średnia aspirująca do wyższej - dobra jakość i cena. No i Nolan to firma która świadomie produkuje kaski pod względem bezpieczeństwa - każdy kask w ofercie Nolana ma 4* w Sharp - z innymi firmami jest lekka loteria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Drzewo, to ze mam jeden kask Shoei'a (J-wing) i jeden nolana (N-44), nie znacza ze nie jezdzilem w innych od tych producentow-chocby na probe :)

Z pewnoscia sa bardziej i mniej udane kaski tych producentow, ale ja zauwazylem prawidlowosc ze o ile nolan ma wygodna wysciolke to zawsze jest znacznie glosniejszy i ma gorsza wentylacje.Nolan nie jest kiepski, jest ok, ale wg mnie warto doplacic do shoei, teraz uwazam ze zrobilem blad kupujac nolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.