Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

HONDA cbf 125


morgan2000

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem taki motorek z rocznika 2010. Powiem tak. Na miasto jest to idealna mszynka. Do codziennej jazdy, do pracy na małe zakupy. Niesamowicie oszczędny silnik - przy spokojnej jeździe pali tylko 2L/100km. Bardzo wygodna pozycja, jak na taką pojemność stosunkowo dynamiczny,

Na dłuższe wypady za miasto niestety brakuje nieco mocy, ale wszystko zależy od tego jakie kto ma oczekiwania.

Powiem tak. Lepiej zaczynać od takiego motorka niż od litrowego ściga.

Paradoksalnie łatwiej jest sprzedać taki motorek, niż większą maszynę. Ja tą Hondę sprzedałem od razu po wystawieniu na aukcję - zainteresowanie było bardzo duże. Natomiast Suzuki Bandita sprzedawałem pół roku :)

Nie ukrywam, że z pewnym sentymentem wspominam tą CBF-kę. Jak bym miał za dużo kasy, to bym taki motorek jako drugi kupił do codziennej jazdy, stał by pod klatką i warował cierpliwie w oczekiwaniu na wyjazd do pracy czy na drobne zakupy. Te motorki są bardzo tanie. Za kilka tysięcy kupisz dwulatka z niewielkim przebiegiem. Bez problemu po sezonie go odsprzedaż z niewielką stratą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie CBF 250,ja kupiłem ją w 2006 i jeżdżę nią do dnia dzisiejszego.Robiłem nią różne trasy(krótkie do 10km,i długie 300 km).Wszystko zależy od motocyklisty.Na tej maszynce na pewno nie będziesz mógł się ścigać,ale do spokojnej jazdy wystarczy.

Musisz wziąć pod uwagę to że nieraz zostaniesz na tym motorze wyprzedzonym(czy jesteś w stanie przyjąć to spokojnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak samo myślę - najbezpieczniej jet stopniować pojemność. Moim zdaniem jeżeli sprzęt jet zaciężki wagowo lub np za duża pojemność (ew,KM - y),to maszyna będzie się kończyć pode mną,bo będę jeździł za wolno jak na min. wymogi.Ja też mogę się męczyć-trudności w utrzymaniu równowagi, albo nadmierna wyrywność sprzętu.Sprzęt może być dla mnie za ciężki.

 

S.s. dzięki za te porady,z którymi zgadzam się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta, sama przyznasz, że ta CBF-ka wbrew pozorom nie jest taka malutka. To że ma zaledwie 125cm3 pojemności jeszcze o niczym nie świadczy. Na jazdę w cyklu miejskim jest wręcz idealna. Zwrotna, lekka i w miarę dynamiczna - jak na warunki panujące na miejskich ulicach. A i na dalsze spokojne wyprawy na początek wystarczy.

Widziałem już kozaków i kozaczki, którzy na swych za ciężkich maszynach np. na skrzyżowaniach nie byli w stanie włączyć się do ruchu i zaliczali glebe, bo ich masa motocykla przerosła. Zresztą takie przypadki są często opisywane nawet na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.