Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Niespodziewanie w styczniu nadejszła zima...


strzelec165

Rekomendowane odpowiedzi

A liczyłem na to, że będzie plus 15 i pierwszego lutego będzie można rozpocząć sezon...

Trudno trzeba się przestawić w tryb zimowy i stąd pytanie czy ktoś jeździł (na nartach/desce) na nowej kolejce na Skrzyczne. Czy warto się tam wybrać, czy oprócz kolejki poprawiło się coś na trasach, bo pożeganeł się na stałe ze Szyrkiem ponad 8 lat temu, gdyż było beznadziejnie w stosunku do innych ośrodków. Ostatnimi laty jeździłem na Czantorii i barzdo sobie chwalę. 45 min od domu, długa miejscami ostra trasa, dobrze utrzymana, czteroosobowa kanapa, nie ma kolejek w tygodniu a w weekendy czeka się krótko. Ale na Czantorii jeszcze nie ma śniegu więc zastanawim się gdzie skoczyć zamiast. Coś polecacie dla snowboardzisty (czyli raczej nie orczyki bo jestem za leniwy)? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem na złotym groniu w Istebnej, mogę polecić. Duzym plusem jest kolejna sześcioosobowa, szybko jeździ co ma duże znaczenie przy - 15. Czekam, aż uruchomi się więcej tras na http://www.szczyrkowski.pl/ i będę mógł przetestować, bo nigdy jeszcze tam nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Szczyrk to byłam jakies trzy tyodnie temu. Uruchomili nowa kolej Jaworzyna-Skrzyczne. Czteroosobowe kanapy z zadaszeniem, całkiem fajna sprawa. Niestety nie podejrzewam, zeby warunki na trasie sie sporo zmienily. Weekend spedzilam w Wisle, dosnierzyli Nowa Osade i Soszów. W sobote bylo bardzo malo ludzi, wiec zero kolejek i naprawde dobrze sie jezdzilo, w niedziele juz tlumy. Z tego co wiem to na Soszowie tez bylo w miare luźno, nawet w niedziele, warunki w miare. Co prawda dosnierzane, ale tak prawie caly czas cos pada, wiec przyszly weekend pewnie juz spokojnie bedzie sie nadawal. Sporo bylo osob z deskami, ale raczej wprawionych, bo jednak nasnierzany sie zbrylal w niektorych miejscach i trzeba bylo mocno po krawedzi jechac. Zreszta mi narty w pewnych momentach tez same jechaly ;-) Za to na Nowej Osadzie calkiem szeroki stok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem na Zagroniu. Fajnie tylko stok króki i płaski, dobry dla początkujących. Na Złotym Groniu jest inaczej? To nowa kolejka, ruszyła chyba w tym roku. W sumie fajne kolejki ale muszę jechać dodatkowe 30 min od Czantorii. Jutro jadę na Czantorię, bo ruszyła dzisiaj :) Zobaczę też nową kolejkę na Małej Czantorii - Poniwiec. To chyba ich pierwszy (a może drugi, był ktoś???) sezon. Fajnie by było, gdyby stok był nieco łagodniejszy niż Czantoria, bo byłoby blisko miejsce żeby wyskoczyć z dzieciakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Grzmija (fajny nick)

Czy wśród tych tras jest jakaś długa??? Na Czantorii główna trasa ma 2,6 km. Cała reszte gdzie jeżdziłem, poza Skrzycznym, to trasy po 800-900m. Żenująco krótkie... Więcej czasu spędza się w kolejce(tej do kolejki) niz jeździ.

Głupie jest to, że na Skrzycznym są najlepsze warunki do zjazdów w sumie z 10km tras, ale najgorzej zagospodarowane i utrzymane przez organizatorów... Tak beznadziejnie utrzymanych tras nie widziłem nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem na Zagroniu. Fajnie tylko stok króki i płaski, dobry dla początkujących. Na Złotym Groniu jest inaczej? To nowa kolejka, ruszyła chyba w tym roku. W sumie fajne kolejki ale muszę jechać dodatkowe 30 min od Czantorii. Jutro jadę na Czantorię, bo ruszyła dzisiaj :) Zobaczę też nową kolejkę na Małej Czantorii - Poniwiec. To chyba ich pierwszy (a może drugi, był ktoś???) sezon. Fajnie by było, gdyby stok był nieco łagodniejszy niż Czantoria, bo byłoby blisko miejsce żeby wyskoczyć z dzieciakami.

 

warto jest podjechać ten kilometr dalej. Złoty groń jest dłuższy a mimo tego wyciąg jeździ duuuużo szybciej niz na zagroniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Czanorii i jest super. Sniegu dużo, chociaż oczywiście sztucznego. Ludzi mało, jeździ się bez kolejki mimo, że to ferie. Podjechałem tez zobaczyć nowy stok: Poniwiec, który jest obecnie, tak jak Czantoria najbliższym stokiem dostępnym dla jadących od strony Katowic w kierunku Wisły. Wygląda standardowo, kolejka - czteroosobowa kanapa długości 900m. Nie za długi. Trasa dosyć szeroka i niezbyt stroma chyba nadaje się do jazdy z dziećmi (chociaż oceniłem to z samochodu, więc mogę sie mylić). Niestety nie ma warunków, ale dowiedziałem się, że ma ruszyć od najbliższego weekendu. Czyli jeszcze jedna kanapa dostępna w naszej okolicy. Jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.