Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Maj/czerwiec 2014


adziu

Rekomendowane odpowiedzi

 Jeśli chodzi Ci o wyjazd na Kaukaz

  • jakie macie doświadczenie w podróżowaniu w tamte rejony? ktoś z Was już tam wcześnie był? czy to "dziewiczy" przelot w tamte rejony?

 

Co oznacza w tamte rejony ? Co roku staram jezdzić tam gdzie nie byłem więc co roku mam "dziewicze" przeloty i jakoś nie mam obaw jezdzic w nowe miejsca, zawsze sie wyprawa udaje. Mam nadzieję że tym razem też się uda :) Czytam dużo i bazuję na doświadczeniu kolegów motocyklistów z różnych forów.

 

  • próbowaliście wstępnie określić koszt wyjazdu/ osobę/ motocykl?

 

Nie licze nigdy kosztów, jeśli sie decyduje na wyjazd wiem ze mogą być wysokie. Zawsze wolę mieć spory zapas w kieszeni i na karcie, a staram się wydać nie więcj niż potrzeba.

 

  • na jakich oponkach planujecie wyprawę? Możecie jakoś oszacować ile % to off-road a ile "resztki" asfaltu? pytam, bo mam michelin anake 2 i nie planuję kupować kostki...

 

Też mam anake 2 i na nich planuję jechać, co do off-u to tylko tyle ile bedzie niezbędnie konieczne, jedziemy asfaltem. Lubie off ale tylko moim starym katem :))

 

  • możecie wrzucić link do planowanej trasy przejazdu?

 

Jeśli potrzebujesz nie ma problemu mogę zrobić mapkę i wrzucić, chociaz zbyt dużego wyboru trasy  nie ma. Jeeśli chodzi o najgorszą granicę czyli Rosja-Gruzja zostaje tylko droga wojenna, wybrzezem nie przejedziesz przez Abchazję. reszta traski do dogadania przy piwku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja dorzucę kilka uwag.

- u mnie of-road to raczej na pewno wypada (jadę ciężką maszyną - chopperem RS) chyba, że do tego czasu wymienię sprzęt. Jeśli ktoś będzie chciał z grupy puścić się w teren, zawsze można na miejscu się gdzieś ugagdać (dla mnie najważniejsze jest to, że można na kogoś liczyć - razem lecisz - razem wracasz) Jak będziesz miał problem gdzieś w górkach to i tam się puszczę :ph34r: .

- koszt, tak jak napisał adziu, ale bez szaleństw 4-5k cza liczyć. Same paliwo ok. 2,5k. Namiot mam zamiar zabrać, ale od czasu do czasu łóżko i prysznic fajna sprawa :)

- jak dla mnie wstępny zarys trasy - taki http://goo.gl/maps/O6t3Y oczywiście do dogadania na miejscu, modyfikacje w czasie itd. (ostatnio jak byłem w Albanii też chciałem pobyć dłużej, ale po trodze to należało zobaczyć, pojechać ciekawszą trasą ale za to wolniejszą i potem to nawet te prawie trzy tygodnie to za mało :blush:

- jesteś zainteresownay - pisz na PW. Z Adziu planujemy spotkanie pod koniec lutego, gdzieś w Katowicach.

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dla mnie za długo :(,nie wyrobię z urlopem ,muszę się zmieścić w max 7 noclegach.

Chciałbym pojeździć po Toskanii więc tą Gardę można by odpuścić żeby sie zmieścić w tych 7 noclegach. Z tym, że ja wliczam nocleg po drodze zarówno jadąc do jak i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Mam pytanie czy wasza trasa i termin jest aktualny

Wybieralem sie do Gruzji (maj/czerwiec 2014 na Transalpie 700) ale ekipa sie posypala i zostalem sam :mellow:N

Wyjazd jest aktualny, troszkę zmienił się kierunek i data. Startujemy za tydzień w sobote 24.05 i jedziemy do Trabzonu w Turcji. Tam załatwiamy wizy do Iranu i próbujemy wjechać bez karnetu, wykupując ichniejsze ubezpieczenie. Jeśli będę problemy lub zbyt długie oczekiwanie wtedy jedziemy do Gruzji i Armenii. powrót ok 15 czerca przez środkową Turcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.