Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Stojaki i chemia motocyklowa ktoś pomoże ?


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat jestem strasznym leniwcem jezeli chodzi o pielęgnację motocykla.

Nie czynię żadnych szczególnych przygotowań przed zimowaniem, oprócz mycia ciepłą wodą z dodatkiem płynu do naczyń.

Jak mam nastrój to wypastuję lakier, ale to już musi mi się strasznie nudzić :P

 

Wracając do tych kosmetyków. Czasami zdarzy mi się użyć czegoś z firmy Autoland i naprawdę dają radę. Cenowo też nie miażdżą portfela.

Środek do usuwania owadów tej firmy uważam za skuteczny i nie zostawia niemiłych zacieków.

Bardzo dobry jest środek do mycia felg. Okazuje się również, że bardzo dobrze czyści np.zaciski hamulcowe z pyłu po klockach, a także usuwa drobne ślady po smole.

Jak opony utraciły swoją "czerń" to czernidło do opon w sprayu z Autolandu jest super.

Kiedyś czyściłem felgi naftą. Syf, który się przyklei schodzi lżej, ale kurz chwyta się mocno i nie wygląda to za ciekawie. Lepiej umyć felgi w/w środkiem i po wysuszeniu wypastować je pastę lekkościerną do lakierów :) Felgi się świecą, nie łapią kurzu, a jak rzuci syfem z łańcucha, to schodzi on po przetarciu suchą szmatką. Efekt utrzymuje się bardzo długo.

Do czyszczenia łańcucha są środki różnych firm i wybór spory. Ja używam środka do czyszczenia hamulców(mam go dużo,bo trochę grzebię przy samochodach) :) Czyści skutecznie, nie niszczy gumy i bardzo szybko odparowuje.

 

Jakiś czas temu testowałem w pracy intensywny środek do pielęgnacji tworzych sztucznych(zewnętrznych), które utraciły dawny blask. Firma CarPlan. Środek kosztuje około 30zł, ale znakomicie radzi sobie z wypłowiałymi plastikami. Odzyskują dawną barwę na długi czas. Sprawdza się też w czyszczeniu kloszy lamp. Odzyskują barwę ;)

 

Do chromów i aluminium mogę polecić pastę polerską Autosol, a do siedzenia np. faktycznie dobry jest miód pszczeli - może być z Deichmana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadi te stojaki co podales w linkach sa ok, tak jak wspominalem kupilem na przod taki stojak i jestem zadowolony, sa to uniwersalne stojaki przy ktorych mozna regulowac szerokosc. ja ustawilem sobie na drugim otworze i pod gixxa pasuje idealnie. tyl stojaka robilem w domu(samorobka) tak wygladajacy jak w linku. bedziesz zadowolony. kilku moich kolegow tez je ma. ja uwazam ze nie warto przeplacac, bo te stojaki sa solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher sprobuj na wypłowiałe plastiki, np tapicerka,- opalarke, tyle że trzeba to robic z głowa, po podgrzaniu cąłkowicie znika zmatowienie i np deska wyglada jak nowa.
http://www.youtube.com/watch?v=FSmn7rAbnEs

naprawa dziurek w tzw piankowej tapicerce


niektóre siedzenia w motocyklach w ten sposób mozna naprawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadi te stojaki co podales w linkach sa ok, tak jak wspominalem kupilem na przod taki stojak i jestem zadowolony, sa to uniwersalne stojaki przy ktorych mozna regulowac szerokosc. ja ustawilem sobie na drugim otworze i pod gixxa pasuje idealnie. tyl stojaka robilem w domu(samorobka) tak wygladajacy jak w linku. bedziesz zadowolony. kilku moich kolegow tez je ma. ja uwazam ze nie warto przeplacac, bo te stojaki sa solidne.

Dzięki Twoja wypowiedź tylko mnie upewniła  i już stojaczki zakupiłem , zdam relację jak bedą spełniały swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kupić do mojego srada jakieś stojaki co by się zawieszenie nie uklepywało w zimowaniu.

 

 

Po pierwsze przesadyzm a po drugie chcesz podeprzeć wahacz żeby "ulżyć" amorowi? Przemyśl to jeszcze...

Next stage- uwolnić wałki rozrządu :P

 

Co do smarów to z własnego doświadczenia szczerze mogę polecić Motul Factory Line i Ipone Racing (kolorowy). Jeden i drugi uparcie przez długi czas siedzi na łańcuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.