Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki sv650 Sprzegło


Salov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zakupiłem motocykl suzki sv650 i zmagam sie z mała niedogodnością sprzęgła.

A wiec problem tkwi w tym że czasami gdy chce odpalić motocykl jak to normalnie bywa trzymam sprzegło naciskam na starter i nic po czym puszczam sprzęgło chwytam jeszcze raz i odpala bez problemu z biegami jest tka gdy jade wszystko cacy aczkolwiek czasem z oporem wchodzą a gdy stoje chce sobie np z 2na luz wrzucić to czesto bywa tak że również musze puścić sprzegło i nacisnąć jeszcze raz.

Jest to mój pierwszy motocykl i zbytnio nie wiem co zrobić czy po prostu ma to tak być aczkolwiek sądzę że nie a boje sie ze jeżdżąc tak moge uszkodzić SV'ke.

Czy powodem moze być nie oryginalna kierownica ? Jest troche dłuższa od oryginalnej

 

Mam zamiar sie udać z tym do mechanika aczkolwiek dopiero na początku sezonu a może ktoś na forum by mi podpowiedział co to moze byc ? 

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sprzęgłem i odpalaniem mam to samo  w bandicie,czujnik sprzęgła nie domaga,ogolnie problem nie jest wielki,mi to nie przeszkadza,ale możesz zmostkować 2 kabelki od  czujnika i będziesz odpalał bez sprzęgłą.

Biegi zrzucaj jak jeszcze jedziesz tak aby na luz wrzucić kiedy moto się jeszcze toczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam SV to chyba już coś o niej wiem, tak myślę :)

Sprawa sprzęgła:  szukaj najpierw  przyczyny w zaśniedziałym pstryku rozrusznika. Jeżeli pojawi ci się ponownie ta przypadłość to nie puszczaj sprzęgła na początek tylko ponownie wciśnij starter.  Ześliźnij z niego palec tak żeby szybko odskoczył (parę razy)  i jeżeli nagle rozrusznik zadziała to wiadome będzie że to właśnie w guziku startera przyczyna.

Sprawa druga to kostki łączace instalację, przynajmniej w mojej sv 650s tak jest.  Okablowanie z kierownicy łączy się kostkami które nie sa szczególnie szczelne i należałby je poczyścić na wszelki wypadek.

 

Biegi:  Może być kłopot ze zmiana biegów gdy wałki w skrzyni stoją.  Np. zatrzymasz się bez redukcji z 6-tego na sprzęgle.

To co się dzieje nie jest oznaką niesprawności.  Po prostu skrzynia żeby dobrze działała to musi sie kręcić.  Przełożenia są stale zazębione (w sensie para kół danego biegu) i zmieniane poprzez wpięcie-wypięcie kłowych wycięć jakie na nich się znajdują.  Jak się nie kręci to lipa :)  Popuszczenie sprzęgła pomaga w tym zadaniu.  Niemniej na chama cisnąc dźwignią biegów nic nie daje.

Tak jak zauważyłeś, popuszczenie sprzęgła leczy.  A przede wszystkim to naucz się zbijac biegi w locie.

 

Ps.  Taka drobna uwaga z która nik nie musi się zgodzić :)  

Skrzynia w SV-ce raczej nie lubi zmiany biegów ze sprzęgłem (przynajmniej w górę)  Świetnie pracuje gdy się wogóle sprzęgła nie dotykamy w czasie jazdy, poza ruszeniem z miejsca oczywiście.  Tylko trzeba opanować tą sztukę (niezbyt trudną) zmiany biegów a nagrodę wszelkie kłopoty z biegami znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz na lince masz ustawiony prawidłowo, nie ciągnie Ci motocykl na właczonym biegu i sprzegle?
Masz czujnik przy klamce sprzegła?(wyczyśc, sprawdź czy bolec nie jest wytarty lub to co go uruchamia - nie pamietam konstrukcji)
Co do redukcji to na postoju bez problemu mozna przerzucic z jedynki na luz i z 2jki na luz czy jedynke.(przy prawidłowo ustawionym sprzegle; luz linki, ew wysprzeglik)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz na lince masz ustawiony prawidłowo, nie ciągnie Ci motocykl na właczonym biegu i sprzegle?

Masz czujnik przy klamce sprzegła?(wyczyśc, sprawdź czy bolec nie jest wytarty lub to co go uruchamia - nie pamietam konstrukcji)

Co do redukcji to na postoju bez problemu mozna przerzucic z jedynki na luz i z 2jki na luz czy jedynke.(przy prawidłowo ustawionym sprzegle; luz linki, ew wysprzeglik)

 

Luz jest ustawiony prawidłowo, owego czujnika chyba nie posiadam bynajmniej go dziś nie widziałem,ja niestety nie ma tak czystej możliwości zmieniania biegami bo czasem bywa tak że 1nie chce zaskoczyć na sprzegle dopiero jak puszcze i jeszcze raz chwyce wejdzie.

Chyba pozostaje mi pojechanie do mechanika aby mi je dobrze ustawił i sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.