Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

YAMAHA XZ 550 - problem


mbobby

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem nowy. To mój pierwszy motor. Jeżdżę na nim ostrożnie - nie przekraczam 3 biegu. Jest wspaniały, chociaż przysparza ponoć problemy. Ja też mam z nim problem.

 

Motor ma nierówne obroty i nie pali od kopa. Po dłuższym postoju - 7 dni - trzeba długo długo kręcić, żeby odpalił. Ma małą dziurę w gazie. Gaźnik przeczyszczony.

 

Czy wystarczy regulacja, czy istnieje podejrzenie poważnej wymiany? Poza tym jeździ wzorowo.

 

Proszę o pomoc, dopiero to wszystko ogarniam.

 

Pozdrawiam all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam więc nie chcę się wymądrzać ale jeśli moto stało jakiś czas to zaczął bym od dokładnego wyczyszczenia wszystkich styków w instalacji el. oraz od wyczyszczenia gaźników i dopiero potem przystąpił do ew. regulacji. Czytałem o problemach z prądnicą występujących w tym modelu więc przyjrzyj się jej dokładniej. Często występującą wadą są również wypalające się zawory i problemy ze smarowaniem silnika z powodu zapychającego się smoka który należy czyścić co jakiś czas. Istnieje w necie forum tematyczne tego modelu więc inni użytkownicy będą z pewnością mogli Ci coś więcej doradzić.Noo chyba że forumowy fachowiec Danvield zechce się wypowiedzieć... :ph34r:

p.s Kolego powinieneś temat umieścić w dziale PROBLEMY TECHNICZNE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Problem rozwiązany. Co wykonałem, zanim problem został rozwiązany:

 

- odrdzewiłem zbiornik paliwa

- regeneracja zaworku paliwa

- wymiana aku na nowiutki dobrej firmy

- wymiana świec NGK zwykłych na irydowe DENSO (prawdopodobnie to rozwiązało problem)

 

Jestem po pierwszej przejażdżce w tym sezonie i jestem zachwycony tym, jak śmiga teraz.

Motocykl pali na pyknięcie w dowolnych warunkach. Ma nierówne obroty, ale to już inna przypadłość - występowała ona tak samo przed tymi zabiegami. Czyżby regulacja gaźników? Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.