Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rejestracja zgubiona SR 42**


meverick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, już wszystko załatwione i wygląda to tak. W urzędzie miasta zglaszamy fakt zguby i piszemy stosowne oświadczenie, płacimy 52.40 i za cztery dni odbiór duplikatu tablicy . Na policji też byłem, ale tam nic się nie zgłasza, odesłał mnie do urzędu. A... Jeżeli chcemy na te parę dni blachę zastępczą to bulimy 32zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałeś wprowadzony w błąd . Musisz zgłosić kradzież lub zagubienie - to w Twoim interesie .

Duplikat tablicy jest kiepskim pomysłem gdyż w ewidencji będzie widniała jako utracona i możesz być ponad potrzebę kontrolowany a przy wyjeździe za granicę możesz mieć problem .

Idź na policję i niech dadzą Ci zaświadczenie na prawdę to bardzo ważne .

Mój kolega został zatrzymany w Niemczech i motocykl został odcholowany na parking gdyż nr tablic widniały jako utracone .

Poza tym pomyśl sam - ktoś kto znajdzie Twoje tablice będzie na nich jeździł ( oczywiście jak jest nieuczciwy ) sam dopowiedz sobie co można z takimi tablicami zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, byłem na policji i tam dyżurny policjant powiedział że to zgłaszamy w urzędzie miasta i to im wystarczy, a że mi wydają duplikat, będzie nawet wpisane w kartę pojazdu (muszę przynieść jak będę odbierał). Ponadto w oświadczeniu (dyktowała mi go urzędniczka) oświadczam że w razie znalezienia oryginału muszę go odnieść do urzędu bo będzie nieważny . Czyli przypuszczam że może się czymś różnić np. nalepką. 

 

ps.

teraz mam nauczkę i  na odwrocie napiszę  nr. telefonu w razie jak by ktoś znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeżeli możesz - zmień numer blachy

ktoś na nią zatankuje i będziesz się tłumaczył że to nie ty.

a potem mundurowi stwierdzą że jamacha i beemwu to to samo

a kolor czerwony i zielony są bardzo do siebie zbliżone

To może jeszcze numer konta i pesel? Sorry, ale to jest Polska zgadzam się z LosKurczakos, uparłbym się aby policja dała mi jakikolwiek papier potwierdzający to, że zostało zgłoszone zgrubienie tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeżeli możesz - zmień numer blachy

ktoś na nią zatankuje i będziesz się tłumaczył że to nie ty.

a potem mundurowi stwierdzą że jamacha i beemwu to to samo

a kolor czerwony i zielony są bardzo do siebie zbliżone

możesz poprosić o pismo że nie wydają takich zaświadczeń, albo napisać do nich pismo i poprosić o potwierdzenie odbioru ;)

 

 

Policja nie ma obowiązku wydawania takich zaświadczeń. Na oświadczeniu w urzędzie też podaje datę zagubienia i zgłoszenia, więc w razie problemów mogą sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.