Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Umarła GSXF 2003 rok


Gość Długi gsxf

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Długi gsxf

Witam

Mam problem z Suzi. Otóż w niedziele poszedłem do garażu, otwieram siadam i wkładam kluczyk do stacyjki i tu pierwszy problem. Za cholerę nie dało się przekręcić kluczyka do pozycji on. Po jakiś dobrych 5 minutach stacyjka się poddała i kluczyk wylądował w pozycji on. Zapaliły się kontrolki tak jak zawsze, więc paluch na starter i nagle PSTRYK w okolicy siedziska i na liczniku wszystko zgasło CIEMNOŚĆ, CIEMNOŚĆ WIDZĘ!!!!!  Dźwigam kanapę i są tam jakieś bezpieczniki ( 5 albo 6 nie pamiętam teraz) i najgorsze że wszystkie są ok. Dodam że w sobotę trochę padało na Suzi. Ludu kochany co się mogło zje…. Do soboty muszą ją z reanimować bo jest spot w Dąbrowie !!!!   POMOCYYYYYYYYYYYYYY

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa moze byc bardzo prosta, te "pstrykanie z pod siedzenia" 
to przekaznik rozrusznika i zwykle swiadczy on o tym że akumulator zdechł i nie ma czym "krecić"
Także podładuj akumulator.
Jezeli akumulator jest ok, to prawdopodobnie zaśniedziała Ci masa idaca na silnik.
także obejzyj i wyczysc styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mowisz ze stała troche na deszczu mozliwe ze nalecialo do środka troche wody, mam bardzo podobnie z zamkami w fiacie, jezeli jakis czas sie nie uzywa zamkna w bagażniku to wkładam kluczyk i nic nie da rady zrobic, wtedy pryskam troche czegoś a'la wd-40 i staram się rozruszczać, a zapobiegawczo to wystarczy troche wazelinki co jakiś czas zaaplikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zdania że masz problem z akumulatorem, myślę że może to być wina zaśniedziałej klemy. Przeczyść, podobnie zacisk uziemienia na silniku i ramie. Co do stacyjki to tak jak pisali Koledzy najpierw WD a jak się rozrusza to wazelinka i powinno być po problemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Długi gsxf

Zamek już działa WD działa na wszystko, co do akumulatora to faktycznie mu coś dolega bo pokazuje napięcie 24-26 volt :blink:a jak włączam zapłon pokazuje 0, nawet jak przełączę stacyjkę gdzie działa pastojówka i awaryjne też pokazuje 0???? Nie ma kombinować więc jutro do Olka na Rozdzień po nowy pomykam(niestety puszką). Jak Suzi zechce zadziałać to dam znać. Dzięki za odzew. Widać że motocykliści to jedna rodzina  :)  – Pozdro dla Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola oberwista nie tak szybko, zmartwie Cie ale akumulator to nie jedyny wydatek..
jezeli masz tak wysokie napiecie to objaw przeładowania akumulatora,
jeżeli tak sie stalo to padł regler i w tym wypadku mozesz miec nawet spalone wszystkie zarówki w motocyklu(zbyt wysokie napiecie)

Jeżeli kupisz nowe aku zalej wsadź i odpal na nim i przyłóz miernik do klem akumulatora,
jezeli prad ładowania przekracza 14,4(np 16 V) to wyłącz motocykl natychmiast zeby nie zagotowac nowego akumulatora!
I zakup nowy regulator napiecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Długi gsxf

Dziś kupiłem aku i go zamontowałem kluczyk na pozycje on - pojawiły się kontrolki i włączyły się światła, palec na starter i ........ SUZI WSTAŁA. Od razu moja facjata ozdobiła się uśmiechem. DanVield ładowanie też jest ok. Okazało się że nie przełączyłem miernika ze zmiennego na stały prąd stąd takie dziwne wyniki pomiaru. Po przełączeniu pokazywał 12V. Dzięki Wam Wszystkim za pomoc. Szerokości i lewa do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.