Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem z chlodnica, urwana koncowka CBR F4i


Grzesiek Oo

Rekomendowane odpowiedzi

1.Jak w temacie, gdy motocykl sie nagrzewal,zaczynal kapac plyn chlodniczy, na poczatku myslalem,ze trzeba gumowy przewod tylko poprawic,bo wygladalo to,ze wlasnie z niego leci,jednak dzisiaj po wiekszych ogledzinach,probojac poprawic zacisk gumowego przewodu,przewod zostal w rece..okazalo sie,ze nie leci to z przewodu,tylko naderwana byla koncowka na ktora on nachodzi,teraz mam dziure i nie mam jak do tego zamocowac gumowego przewodu,ponizej zdjecia,w czym dokladnie jest problem,zastanawiam sie,jak sobie z tym fantem poradzic,nagwintowac,i wlozyc jakas srube pusta w srodku + zalac jakims silikonem 650* czy moze ktos juz mial taki problem.?

zdjcie0031xz.jpg
zdjcie0032v.jpg


2.
po sciagnieciu owiewki,trafilem na maly fant,mianowicie 2 gumowe przewody luzem.. jeden z nich prowadzi do zborniczka wyrownawczego plynu chlodzacego, z drugiej strony byl mokry,wiec prawdopodobnie musial z czegos zejsc,ktors moze wie,gdzie on powinien dokladnie byc? drugi przewod caly suchy,grubszy od tego ze zbiorniczka.
zdjcie0033h.jpg
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierdoły - dynda to po weselu jak panny okazaly sie brzydkie.

kolego urwał Ci się króciec z kielicha wlewu płynu do chłodnicy (przewód ten prowadzi do zbiorniczka wyrównawczego, 
sposób na naprawe wg mnie byłby taki zeby sprobowac 

nawierc w kielichu w miejscu urwania delikatnie wiekszy otwór 
i to co Ci sie urwało minimalnie stocz w miejscu urwania tak aby elementy były maxymalnie pasowne i nie wchodziły przy temperaturze otoczenia. 
Wtedy podgrzej lut lampa kielich a urwany element ozięb np dezodorantem i włóz na wcisk oba elementy, 
jak temperatura sie zrówna i dopasowałes je dobrze to pozostaną szczelne.

 


niestety ale nie zespawasz tego bo element jest zbyt cienki i wypaliłoby dziury.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Myslalem,o silikonie wysokotemperaturowym , myslicie,ze zda egzamin?

 

2. Co do tych dwoch przewodow gumowych,na forum cbr dowiedzialem sie,ze one tak maja byc luzne,jeden z nich jest od baku,nie wiem czy to jakis odpowietrznik czy cos,a drugi idzie ze zborniczka wyrownawczego plynu chlodniczego,tez cos jakby odpowietrznik, sam nie wiem, czekam na dalsze odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi wiszacymi sie nie przejmuj zajmij się tym urwanym bo bez niego  
przy zbyt nagrzanym silniku wywali Ci płyn na zewnątrz zamiast
do zbiorniczka wyrównawczego i po wystygnięciu zrobi sie niedobór:)

1szy przewód odprowadza rozlane paliwo z pod korka na rynnience odprowadzajacej.
2gi przewód odprowadza nadmiar płynu chłodzacego ze zbiorniczka wyrównawczego.

Silikonem w tym wypadku możesz sobie biust powiekszyc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pofatygował się do najbliższego punktu naprawy chłodnic samochodowych.

Lutują zarówno aluminiowe jak i miedziane/mosiężne/.

 

Klejenie, silikony Ci się nie sprawdzą (klej nie wytrzyma wstrząsów, a silikon by uszczelnił gdyby było jak skręcić)

 

Oczywiście można próbować - jeśli otwór nie jest zbyt duży to są tzw nitonakrętki (w google - opcja grafika wpisz: nitonakrętki  lub nitonakrętka )

do tego można wstawić nagwintowany pręt z otworem i go skontrować nakrętką - ale ja bym brał to pod uwagę jako ostateczność (już po wizycie w punkcie naprawy chłodnic) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw piszesz : 

 

pierdoły - dynda to po weselu jak panny okazaly sie brzydkie.

 

Tymi wiszacymi sie nie przejmuj zajmij się tym urwanym bo bez niego  
przy zbyt nagrzanym silniku wywali Ci płyn na zewnątrz zamiast
do zbiorniczka wyrównawczego i po wystygnięciu zrobi sie niedobór:)

1szy przewód odprowadza rozlane paliwo z pod korka na rynnience odprowadzajacej.
2gi przewód odprowadza nadmiar płynu chłodzacego ze zbiorniczka wyrównawczego.

Silikonem w tym wypadku możesz sobie biust powiekszyc;)

 

a potem nimi sie nie przejmuj więc sie zdecyduj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krociec ogarniety,zostal przyspawany,zrobilem probe z klejem distal,klej schnol 3dni,niestety,puscilo po 15km..Moglem odrazu isc na to spawanie,no ale,czlowiek uczy sie na bledach,ale tak czy owak,klej jest bardzo dobry i naprawde mocny.

 

Swoja droga, polecam:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.