Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wycieraczka na rekawice - Zrób SAM :)


Rekomendowane odpowiedzi

Leje i leje i leje .....

Skłoniło mnie to do poszukiwan patentu na wycieraczke wizjera.

Znalazłem jakieś patenty w internecie ale koszta porażka.... 

Zakup nowych rekawic z wycieraczka nie wchodził w gre bo raz € a dwa te które mam sa mega wygodne.

 

Wiec wymyśliłem  bezinwazyjny montaż wycieraczki na posiadanych rekawicach.

 

 Co bedzie nam potrzebne ?

 

- Stara wycieraczka samochodowa ( mus bezprzegubowa NIe ta blaszana z mostkami )

- Szeroka gumka ( moze być z majtek :D )

- Klej na goraco

- Igła z nitka 

- Kombinierki albo szliferka coś czym przetniemy wycieraczke ( w środku jest stalowa spreżynujaca blacha)

- Ostry nóż

 

przystepujemy do działania 

 

Owijamy gumke  do okoła rekawicy załozonej na reke na wysokosci kostek. Dość sciśle i ciasno. Zszywamy gumke robiac rodzaj kółka, obejmki

Drugi kawałek gumki troche mniejszy musi byc  bo ten owijamy na wysokosci nadgarstka, tez zszywamy.

Mamy 2 kółka z szerokiej gumki. Jedno na kostkach drugie na nadgarstek.

 

Teraz trzeba dociac wycieraczke.  Przetestowane różne długości i najlepsza jest taka która zawiera sie  miedzy nadgarstkiem a kostkami (kazdy ma inna łape i sobie zmierzy )

Docinamy wycieraczke na dany wymiar. Wyginamy blache w łuk bo wizjer kasku jes wypukły i inaczej wycieraczka zle zbiera.

 

 

Kładiemy gumki na stole nakładamy klej na goraco w dwuch punktach na pióro wycieraczki i sklejamy z gumkami.

 

Opis zagmatwany ale zdjecia powinny wszystko wyjaśnić.

 

 

 

 

 

2929b730a67162f5m.jpg

 

 

9c30ec44514ee093m.jpg

 

 

2bc1131568627938m.jpg

 

 

b265a0d3624ba565m.jpg

 

Nie zajmuje dużo miejsca zawsze sie gdzieś zmiesci a i czasem w trasie sie przydaje :)

 

Konstruktywna krytyka mile widziana:)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle skuteczne - pomysł rewelka

 

przegięciem byłoby gdybyś zaproponował przyssawkę do kasku z serwomechanizmem sterującym wycieraczką od reflektora samochodowego :huh::D

To juz CHINCZYKI wymyślili - z zabudowanym aku litowym:) ino nie wiem jak sie to zachowuje przy predkosciach powyzej 50km/h Buehehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra - mamy usprawniać wycieraczkę

 

termoglutem do wycieraczki rzepa, drugi rzep na rękawicę - inwazyjne ale za to nie ma gumek - które to jak powszechnie wiadomo nie zabezpieczają w stu procentach

 

to pisałem ja: adam słodowy :)

 

PS. serio to szacun za pomysł, sam wielokrotnie wymyślam głupie rzeczy z innych głupszych rzeczy, proszę nie traktuj to jako "podśmiechujki" bo oglądając takie "zrób to sam" - czuję w Tobie bratnią duszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł genialny bo prosty i łatwy do wykonania domowym sposobem...Czy wspomniany klej to klej z pistoletu :blink: ?

 Ja z pistoletu na prąd

Mozna próbowac innym sklejic ale co mocno zwiaże plastik i tkanine?? 

To mazidło na goraco kleji sie praktycznie do wszystkiego i jest elestyczne, nie pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie komuś nie chce robić to moze podobny wynalazek kupić za 20zł na allegro :)

 

http://allegro.pl/wycieraczka-motocyklowa-na-palec-hit-na-deszcz-i3292596381.html

 wkurzała mnie  bo chaczyła o klamke sprzegła a jednak palcem wskazujacym najbardziej sie operuje na klamce.

 

 

 

syku

 Własnie nie chciałem "Popsuć" rekawic 

 

SOry za post pod postem ale coś sie powaliło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie komuś nie chce robić to moze podobny wynalazek kupić za 20zł na allegro :)

 

http://allegro.pl/wycieraczka-motocyklowa-na-palec-hit-na-deszcz-i3292596381.html

prawdziwy mężczyzna nie je miodu tylko żuje pszczoły

- po co kupować jak DIY jest lepsze i daje większą frajdę

 

a co do kolejnych pomysłów wariata:

nadmuch sprężonego powietrza na szybkę - tak aby nie dopuścić do osadzenia się błocka na szybce - metoda "lepiej zabezpieczać niż leczyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DANVIELD

 

jak sie zachowuje ten materiał na palcu jak zmoknie, tzn czy dalej dobrze zbiera wode i syf z wizjera. Miałem podobne rekawice i pierwsze 3 do 5  przetarc było ok ale jak zamokło o lepiej było nie uzywac bo mazało szyba a nie zbierało nic.

 

anieze89 -  wycieraczka daje rade, widac jaka aura za oknem to i wycieraczka przetestowana nie jednokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o tym Chinskim wynalazku pisałem wyzej:)

 

Jednak w ogole bym tego nie uzywał moze i wygodne na skuter ?!? kurde jakieś to duże i mało poreczne. Aerodynamicznie wydaje sie byc fatalne, no i co jak baterie padna w trasie??

 

Od tego to lepszy plecaczek ze szmata w ręce do wycierania szyby driverowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co- jakby moto miało jeździć po wodzie i w deszczu to żółty człowiek dałby mu płetwy. Trudno taszczyć ze sobą wszystkie nawet najmądrzejsze wynalazki na wypadek gdyby deszcz złapał nas w drodze.Myślę że jazda na moto obok przyjemności zawsze będzie miała te same minusy, takie jak deszcz czy grad na trasie. Ale zawsze możemy to zmienić w atrakcję w trakcie opowiadania przy piwie ( k...wa ale zmokłem) i w okazję do późniejszej kuracji (np okłady z młodych piersi na płuca czy odpowiednia nalewka na ból gardła...) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.