Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Szerszen lezy przy jezdni i 0 reakcji przechodniow


Kuzuki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis kolo poludnia pojechalem na gielde w gliwicach. Jadac ta glowna ulica (nie pamietam nazwy) widze przy jezdni zaparkowane 2 skuterki i obok lezacego horneta. Moto lezy sobie metr od jezdni jak by nigdy nic, a wszyscy ida sobie dalej zadowoleni. Dlaczego pisze w dziale "ku przestrodze"? Dlatego by przestrzec ludzi, zeby uwazali na to, na jakim gruncie stawiaja motunga. Grunt byl bardzo grzaski po wczorajszych ulewach. Stopka wbila sie w ziemie i sie moto kipnal na bok. Zatrzymalem sie obok, poprosilem przechodnia o pomoc i postawilismy motunga na kola. Jak go tylko odstawilem zjawil sie akurat wlasciciel, podziekowal za pomoc, a ja pojechalem dalej.

Pisze o tym, bo jestem naprawde zdziwiony, ze nikt nie zareagowal wczesniej. Tam o tej godzinie sa tlumy ludzi i nie wiem czy w tym kraju ludzie maja do tego takie podejscie "nie moje, co mne to obchodzi", albo "nie tykam sie tego, jeszcze bedzie na mnie", brak mi slow...

Pozdrawiam kierowce zoltego horneta, mam nadzieje ze moto caly ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem w zyciu kilka nieprzyjemnych sytuacji, nie konkretnie z motocyklem, ale takie typu ze pani zapomniała torebki albo zakupów i człowiek chciał żeby było dobrze, a wyszło jak zawsze :) pomimo tego zawsze jakos staram sie pomóc, co nie zmienia faktu ze wiele osób się nacięło (wystarczy) raz i potem już wolą mieć to gdzieś, podobnie ma sie sytuacja w przypadku zdarzeń albo wypadków drogowych, nikt nie chce pomóc bo potem to on bedzie ciągany po szpitalach, policja bedzie go wzywać itp itd i ogólnie kupa problemów tylko, w większości przypadków niestety mają rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówmy się przez moment jaka była by nasza reakcja gdybyśmy zobaczyli że ktoś siłuje się z naszym wywróconym moto, albo zobaczyli jak odchodzi od świeżo postawionej lecz uszkodzonej przez upadek maszyny. Wielu z nas pomyślało by że wywrócił i stara się podnieść lub uszkodził i odchodzi...Założę się że wielu z nas potraktowało by gościa ciężkim słowem jeśli nie ręką bez dopytywania o szczegóły...Nie dziwi mnie więc fakt omijania leżącego moto szerokim kręgiem przez przechodniów. Inaczej wygląda sprawa gdy obok stoi maszyna innego motocyklisty, ale jeśli ten zwerbuje kogoś do pomocy to również może zostać posądzony w pierwszej chwili o próbę kradzieży...

Aby ustrzec się upadku maszyny na grząskim gruncie warto wozić w kieszeni nawet dekiel od słoika ... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam takiego metala co wrzucają do listów czasem :) 

 

co prawda to prawda, ogolnie jak sie jest na moto to mozna sobie na wiecej rzeczy "pozwolic", jak sie zatrzymasz i podniesiesz komus motonga to nie wyglada tak jak z ulicy ktos, wtedy faktycznie mozna sobie pomyslec ze chcial sobie usiasc czy cos wywalil i teraz na szybciocha chce naprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wożę pod siedzeniem blaszkę jak to kiedyś Inpost dodawał do listów żeby były cięższe :P I raz się nawet przydała, jak parkowałem na rozmoczonej ziemi tak ze stopka wchodziła jak nóż w masło :lol:

 

A niestety znieczulica jest wszechobecna na tym swiecie, dlatego graty za postawę. Oby reakcje ludziów na takie sytuacje były znacznie częstsze (nie życzę nikomu spotykania leżących maszyn ;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak wyrżnałem, przez kolesia który jechał pod prąd. Przednie koło uślizgnęło się na piachu moto poleciało na mnie i tak sobie leżymy na glebie :) kolo przez którego się wyjebałem lekko zwolnił i pojechał dalej.

Polska rzec by można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak wyrżnałem, przez kolesia który jechał pod prąd. Przednie koło uślizgnęło się na piachu moto poleciało na mnie i tak sobie leżymy na glebie :) kolo przez którego się wyjebałem lekko zwolnił i pojechał dalej.

Polska żec by można...

Dlatego chcę zakupić kamerkę,bo w tym sezonie miałem już 3 sytuacje,przez które mogło skończyć się nieciekawie (w tym 2 złośliwych puszkarzy specjalnie zajeżdżających mi drogę)-niektórzy ludzie na drogach zachowują się naprawdę beznadziejnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chcę zakupić kamerkę,bo w tym sezonie miałem już 3 sytuacje,przez które mogło skończyć się nieciekawie (w tym 2 złośliwych puszkarzy specjalnie zajeżdżających mi drogę)-niektórzy ludzie na drogach zachowują się naprawdę beznadziejnie

Wiem że wydatek spory ale mogę polecić GoPro, zacząłem jeździć pod koniec zeszlego roku od razu z cam. W tym roku pod koniec sezonu chyba kompilację wszystkich akcji zrobię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.