Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Olej do dozownika.


Wieczorkowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zbliżam się do zmiany oleju mieszanki z mixola  :blush: na jakiegoś Ipone. Jednak nie chce full syntetyka, pół mi w zupełności wystarczy. I tu rodzi się moje pytanie, czy olej do dozownika mogę mieszać sobie bezpośrednio z wahą? Słyszałem że jest on inaczej przystosowany i odkłada się na dnie baku, co dla mnie jest bzdurą. Czekam na wasze odpowiedzi, ponieważ nie ukrywam, że śpieszy mi się z wymianą tego badziewnego oleju jakim jest mixol.

 

Pozdrawiam 

Jasiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekwawy temat. Swego czasu, jeszcze przed Stanem Wojennym :), do dwusuwów uzywano oleju Lux DW, albo droższego Mixola. Niby ten Mixol mozna było lać do benzyny przy tankowaniu, bo miał własciwości samorozpuszczajace się. Jednak my do Syreny czy Simsona zawsze uzywalismy Lux DW i mieszaliśmy ręcznie w pojemniku. Na stacjach benzynowych też były takie mieszadła. Oczywiscie uzytkownicy dzielili sie na dwie grupy :) i zwolennicy Luxa twierdzili, ze Mixol osiada i gorzej smaruje. Ale jak pamietam odpaloną Syrene po dłuższym postoju, to stawiała zasłone dymną na całej długości ulicy (jakby jednak ten olej osiadał na dnie zbiornika). Do Jawy już używałem Arala 2Ti wlewałem szacowana ilość do zbiornika przed nalaniem benzyny. Wtedy się to w zbiorniku juz wymieszało.

Można by wziąć parę menzurek i nalać mieszanek. Potem obserwować. Zreszta w moto wystarczy nim poruszać na boki i wymiesza się z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu testowałem LUX dw 10 bodajze i mixol.. ten pierwszy gorzej sie mieszał po drugie zweglał sie strasznie zapychając okna przepłukujące w cylindrze i wydechowe.
Standardowy trawol czy pólsyntetyki do skuterów to lepsze wynalazki praktycznie całkowicie sie spalają.
nagar.jpg
Podobnie dzieje sie z olejami do wyczynowych crossówek, wszak co ok 50 motogodzin nalezałoby wymienic tłok więc olej może sie zweglac bo i tak wyczyścimy - najwazniejsze by dobrze smarował!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ale fajna fotka :). BTW Lux i stary mixol to juz przeżytki.

Apropos zdjęcia: Mój brat ze swoim kolegą-sąsiadem załozyli kiedyś spółkę. Moj brat dawał motorower (Simson SR2) i olej, a kolega benzynę. I w wakacje jakos tak razem byli w domu i dziennie jeździli na "minutkę". Minutka to była traska w parku w części zajetej przez budowę, a jej pokonanie zajmowało własnie 1 minutę. Więc oni całymi dniami tam kręcili czasy :). po rau tygodniach przestali jeździć, bo ... Simson przestał jeździć :). Osiagał chyba max ze 10 km/h i nawet trudnio było utrzymac równmowajgę. Okna własnie tak wygladały jak na zdjęciu. Na pytanie, skąd brał olej padła odpowiedź, że z kazdego pojemnika, w którym była ciecz olejopodobna. mieliśmy szczęście, bo w niektórych puszkach, słoikach był tez pokost :D. Sprawa miała swój dalszy ciąg, bo pewnego dnia ojciec kolegi chciał zatankować z beczki 200l z garazu, a tam echo. Najpierw pomyslał, że bechka pekła i sie wylało, ale przecież 200 l benzyny nie może wyparować bez sladu. No i przeprowadził dochodzenie :(. Po burzliwej rozmowie z synem zadał pytanie: Tobie sie podoba takie jeżdżenie? TAK! Na drugi dzień przyjechał jak zawsze po południu z roboty duzym Fiatem, zawołał syna, otworzył bagaznik a tam lezała nowa motorynka :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.