Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Na co zmienić Fazer'a 600


arczi137

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł powoli czas na zmiany.

Jezdze od 3 sezonow FZS 600, czesto z plecakiem w dalsze trasy. Poszukuje czegoś na czym da sie pojechać gdzieś dalej i w miare wygodnie, na fazie wygoda ok.

Lubie też pojeżdzić po dobrych winklach.

 

Teraz pytanie  na co zmienić faze zeby nadawało sie i do turystyki i do szlifowania kolan na winklach?

 

Zaznacze iż w fzs jeśli jezdze sam mocy  nie brakuje ale z pasażerem czasem ostro trzeba heblować i ciagnac po obrotach zeby moto chciało jechać.

 

Rozgladać sie za jakimś litrem? bo z dobrym dołem to chyba tylko SV-ka  za która nie przepadam.

 

Budrzet raczej skromny coś w okolicach 10 max 12 klockow,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj VFRy - ja właśnie z takich powodów zakupiłem takową - mocny dół, mocniejsza góra, elastyczny, wygodny, a VFRy mają korzenie wyrwane z torów więc powinien spełnić Twoje oczekiwania :) 110km też jest wystarczające do zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki sam dylemat :) FZS 600 zmieniłem na ETV 1000 Caponord, ale to nie ten segment, w który celujesz ;)

Za taką kasę, to chyba VFR 800, ewentualnie Bandit 1200S z poczciwym olejakiem w ramie :) Może FZS 1000? Ale tam z dołem to za bardzo szału nie ma, ale jeszcze stosunkowo wygodny sprzęt dla dwojga.

Nie wiem, czy takie maszyny spełnią twoje oczekiwania, skoro chcesz kolana szlifować ;) To trochę ciężkie maszyny, ale faktycznie dosyć uniwersalne.

W żadnej dyscyplinie nie będą najlepsze, będziesz musiał iść na kompromisy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO:)

 

Widze ze o VFR 800 zapomniałem:P całkiem zgrabnie to jeżdzi. 

 

Nad FZS1000 też coś myślałem.

 

B12 nie dosiadałem i nie wiem jak sie to zachowuje pod jeżdzcem.

 

Skoro na Fzs600 podnóżki sa zeszlifowane to i  na innej nie strikte sportowej maszynie bedzie dało sie jezdzić dynamicznie po winklach.

 

Piszac ze mocy troche w fazie brakuje miałem raczej na myśli niski moment obrotowy niż konie mechaniczne.

Bedzie trzeba sie rozejrzeć a przedewszystkim przymierzyć do w/w maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac po ilości Nm  różnice spore.

Z osobistych odczuć Nm przekładaja sie na przyśpieszenie bez wajchowania szczególnie pod obciażeniem.

 

Dla kazdego inne moto  ma inne zalety, wady - zeby to zweryfikowoc poprostu musze na tym usiaść przymierzyć sie zrobić troche km.

Według mnie to jedyna metoda po której przyjdzie sie przekonac do ktoregoś z modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac ze mocy troche w fazie brakuje miałem raczej na myśli niski moment obrotowy niż konie mechaniczne.

Bedzie trzeba sie rozejrzeć a przedewszystkim przymierzyć do w/w maszyn.

A to co innego :)

Polecałbym w takim układzie FZS 1000 lub GSF 1200 S.

Wydaje mi się jednak, że zawieszeniowo FZS będzie o oczko do przodu w stosunku do Bandita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj KiloFaze z pewnościa będziesz zadowolony :)

Czy jedziesz solo czy z pasażerem mocy Ci nie zabraknie:) . Czy dół słaby nie do końca bym sie zgodził , no może nie ciągnie tak jak od 6tyś gdzie trzeba się mocno trzymać kiery ale i tak jest niezły odpał :D

Moto wygodne zarówno dla kierowcy i pasażera. Jeżdzę 3 sezon i żadnych problemów z moto, Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.