Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

125cm - sport


Jakubov

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli mieliście przyjemność (albo i nieprzyjemność) pośmigać motórkami typu NSR, czy RS 125 - prosiłbym o opinie. Głównie rozglądam się za w miarę tanim sprzętem (około 4000) i nie do końca wiem co byłoby dobre :)

Najbardziej zaciekawiły mnie właśnie w/w NSR i RS. Tak więc jak już wspominałem, kto miał styczność - proszę piszcie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem aprilie gs 125 przez 2 lata. Moto bardzo fajne przy dobrej kondycji silnika spalanie przy dojerzdzaniu do szkoly to ok 4 litry, najwiecej spaliła mi  na kubalonce to wziela 6 litrow, ale to byla jazda bardzo niekorzystna :ph34r: . Mało awwaryjne jedynie trzeba zadbac zeby dozownik nie był zapchany brudem. Osiagi tez dobre jak na ta pojemnosc ale duzo zalezy od stanu silnika. Do 4k kupisz fajna w starej budzie. Przy zakupie sprawdz kompresjie i dowiedz sie ile km jest zrobione na tłoku bo przy 15 tysiacach trzeba zmienic tłok a przy 30 tysiacach korbe i łozyska wału a najlepiej zeby cylinder byl na nicailu a nie na tulei. Jak bys jeszcze cos chcial wiedzic to pisz postaram sie odpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem NSR-ke i osobiście bardzo ją sobie chwaliłem, wygodna pozycja dla kierującego, pasażer troszkę gorzej ale do przeżycia. Spalanie od 4-7 litrów, w zależności od stylu jazdy, przy mocnym użytkowaniu manetki potrafiła wziąć jeszcze więcej-minus dwusuwów. Co do wymian części to jak jak napisał Holew o  GS 125. Moja miała przejechane 36 tys. km  w momencie kupna i coś ponad 44 tys w momencie sprzedaży, więc nie sugeruj się przebiegami tylko jak był motor serwisowany, i kiedy były ostatni serwis. Nsrk-a ma słaby dół i mocną górę, budzi się do życia od 8 tys obrotów, odblokowana kręci się do końca obrotomierza. Miałem jeszcze okazję jeździć TZR 125, również całkiem przyjemny motocykl, troszkę mocniejszy (wersja Belgrada bodajże), ale spalanie bardziej oscylowało w granicach 5-8 litrów,  bardziej wymagająca, NSR wybaczała więcej. Kolejno to CBR 125R to już trochę jak rower z silnikiem, przynajmniej tak się na tym czułem, za to spalanie już maks 4 litry jedyny plus tego motocykla jaki dostrzegłem. Ostatnio miałem okazję pojeździć nową Yamaha R125 i ten motocykl jest genialny, jedyny minus to troszkę słaby silnik (czterosuw jak CBR), plus to oczywiście niskie spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeslij link jesli masz to obejrze. Pierwsza rzecz to kiedy byl robiony remont silnika (wymiana tłoka itd),jesli jest odblokowany to po rozgrzaniu powinien krecic do konca
obrotomierza, amortyzator powinien byc twardy i rowno tlumic, zdarzylo mi sie ze w jednej odbijal jak proca, sprawdz czy czasem nie jest ustawiony na maksa. A reszta to jak zwykle stan klockow tarcz, czy owiewki dobrze pasuja, czy lagi sa ok i nie ciekna. Jesli wlasciciel ma jakies czesci czy plyny eskploatacyjne to tez zobacz co bylo lane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeslij link jesli masz to obejrze. Pierwsza rzecz to kiedy byl robiony remont silnika (wymiana tłoka itd),jesli jest odblokowany to po rozgrzaniu powinien krecic do konca

obrotomierza, amortyzator powinien byc twardy i rowno tlumic, zdarzylo mi sie ze w jednej odbijal jak proca, sprawdz czy czasem nie jest ustawiony na maksa. A reszta to jak zwykle stan klockow tarcz, czy owiewki dobrze pasuja, czy lagi sa ok i nie ciekna. Jesli wlasciciel ma jakies czesci czy plyny eskploatacyjne to tez zobacz co bylo lane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.