Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

tani sprzet na raty


papciasmerf

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, znacie może jakieś komisy w okolicy gdzie dostane moto na raty? Choruje na moto ale niestety studiuje i pracuje tylko w weekendy, posiadam samochod i ciężko kasę odkładać na konkretna sume bo to trwa a chciałbym juz w tym sezonie zasiąść za dwoma kółkami. Przez zimę skompletowalem mozolnie strój a teraz poluje na xj600 w dostatecznym stanie... Przeglądałem ogłoszenia i za 3-4tys można wyrwać sprzęt do nauki.. Tylko nie piszcie ze za tska kasę dostane złom bo juz kilka oglądałem z kumplem i sam w podobnej kwocie kupił i śmiga... Zdaje sobie sprawę ze nie będzie to moto w idealnym stanie ale nie o to pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że nie dostaniesz kredytu w banku na umowę-zlecenie,a wzięcie motocykla na raty w komisie też opiera się na najnormalniejszym kredycie bankowym tylko zazwyczaj droższym,także nie chcę Cię dołować,ale z Twoich planów zakupu na raty z brakiem historii kredytowej i brakiem umowy o pracę na pełny etat może nic nie wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, znacie może jakieś komisy w okolicy gdzie dostane moto na raty? Choruje na moto ale niestety studiuje i pracuje tylko w weekendy, posiadam samochod i ciężko kasę odkładać na konkretna sume bo to trwa a chciałbym juz w tym sezonie zasiąść za dwoma kółkami. Przez zimę skompletowalem mozolnie strój a teraz poluje na xj600 w dostatecznym stanie... Przeglądałem ogłoszenia i za 3-4tys można wyrwać sprzęt do nauki.. Tylko nie piszcie ze za tska kasę dostane złom bo juz kilka oglądałem z kumplem i sam w podobnej kwocie kupił i śmiga... Zdaje sobie sprawę ze nie będzie to moto w idealnym stanie ale nie o to pytam :)

 

 

Zostają ci pożyczki bez BIK. Tak możesz googlować. Dokładnie czytaj warunki umowy i zidentyfikuj wszystkie koszty. W twoim przypadku to chyba jedyny, szybki, ale skuteczny sposób na załatwienie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka rzeczy kredytowałem więc powiem co wiem z doświadczenia. Wszytko się zmienia i oferty kredytów też, więc nie bierz tego za pewnik.

Do głowy przychodzą mi na szybko następujące możliwości dostępne dla ciebie:

- kredyt samochodowy (motocyklowy) - kredyt celowy na pojazd który później jest swego rodzaju zastawem zazwyczaj poprzez wpis w dowodzie rejestracyjnym (cesja - przynajmniej tak miałem w nowym samochodzie). Ogólnie ta opcja odpada, bo zazwyczaj pożyczkodawca chce, żebyś wykupił OC, a ja zabawię się we wróżkę i wywróżę, że nie będziesz miał OC ;)

- kredyt gotówkowy - czy to załatwiany bardziej przez sprzedawcę, czy bezpośrednio przez ciebie u pożyczkodawcy; to nie ma znaczenia. Oferta u sprzedawcy jest zazwyczaj nienajlepsza, na rynku można znaleźć lepsiejszą.

- karta kredytowa - nie pakuj się w to bez pewności, że wiesz jak tego używać i nie mówię tylko o zakupie motocykla ;)

- pożyczki bez BIK/chwilówki i inne tzw parabanki - koszty są największe, a i kwoty pierwszej pożyczki nie zawsze wystarczą na spełnienie twoich marzeń.

- lombardy - ...

- kredyt odnawialny/debet czy jak tam chcesz to nazwać - i to jest właśnie twoja szansa :)

Podsumowanie i opis ostatniego punktu:

Przy kredytach, obojętnie jakich, brany jest pod uwagę wiek kredytobiorcy więc może być tak, że na dzień dobry powiedzą ci do widzenia :). Poza tym w zależności od banku musisz mieć umowę (tu nie jestem pewien czy wystarczy cywilnoprawna czy musi być o pracę) na czas spłacenia kredytu lub przynajmniej na x czasu kredytu. Jaki kredytodawca takie warunki. No, ale do rzeczy, czyli kredytu odnawialnego :). Wymagania wiekowe są niższe, może nawet ich nie ma, gdy starasz się o taki kredyt w banku w którym masz konto i regularne wpływy na nie. Jak mówimy o regularnych wpływach to przy jakiejś tam ich wysokości nie będziesz nawet musiał pokazywać umowy o pracę czy zlecenie.

To tyle z mojego doświadczenia. Są pewnie jakieś inne możliwości.

A tak w ogóle to polecam ci się przemęczyć, odłożyć kasę i kupić moto. Nie pakuj się w kredyty. Choć lepsze te krótsze niż te na 30 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ludzik

dzięki za rozjaśnienie sprawy :) 

kredyt odnawialny u mnie w mbanku niestety ma zbyt duże oprocentowanie bo zaczyna się od 19%, wydaje mi się, że to sporo?

 

@gulli21

całkiem ciekawe moto, jednak osobiscie uważam, że cena sporo za wysoka... jednak oferta ratalna całkiem kusząca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz link do społecznościowego portalu pożyczkowego https://kokos.pl/

 

Piszesz ile i na co chcesz pożyczyć, a również z czego i w jaki sposób spłacisz pożyczkę. Użytkownicy serwisu oceniają czy warto ci pożyczyć i jeśli cię uznają za osobę wiarygodną to pożyczają.

Każdy może zainwestować w twoją pożyczkę nie tylko całość kwoty, ale również mniejsze sumy, które sumarycznie dadzą kwotę jaką chcesz przeznaczyć na wymarzony motocykl.

 

Wiem, że brzmi to jak reklama tego serwisu :lol: , ale nie mam nic z nimi wspólnego, taki poddaje ci pomysł na uzyskanie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w zeszłym sezonie kupił w w tym salonie w Nędzy moto na raty... fakt nie wyszło najtaniej ale z moto jest zadowolony, kredyt spłacił przed czasem więc i odsetek mnie naliczył bank.

mam podobny dylemat do Ciebie i najpierw będę w swoim banku załatwiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada zbieraj kase,szukaj fuch,dorywczej i gdzie sie da,nie bierz żadnych chwilówek,prowidentów i innych jak nie masz stałych dochodów,bo sie wpakujesz w gówno,kupno to 1 krok,potem ubezpieczenia,naprawy,paliwo..powodzenia i powoli do przodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ludzik

dzięki za rozjaśnienie sprawy :)

kredyt odnawialny u mnie w mbanku niestety ma zbyt duże oprocentowanie bo zaczyna się od 19%, wydaje mi się, że to sporo?

Witam.

 

Wierz mi, że te 19% to nie jest sporo - nie w porównaniu ze zwykłymi kredytami gotówkowymi bądź celowymi (jak.np na samochód), w których realne oprocentowanie (RRSO) wynosi co najmniej 24,5% w skali roku. I raczej ciężko Ci będzie znaleźć kredyt gotówkowy bądź samochodowy/motocyklowy z niższym oprocentowaniem.

Druga sprawa jest taka, że biorąc kredyt gotówkowy (samochodowy/motocyklowy) od razu masz przeliczaną całą kwotę kredytu przez okres kredytowania i w pierwszej kolejności spłacasz odsetki, które w początkowych ratach stanowią nawet 90% wysokości raty.

Jeżeli kredyt spłacisz szybciej bank dokonuje zwrotu odsetek z ostatnich rat a więc kwota jest niewielka.

W przypadku kredytu odnawialnego odsetki masz przeliczane po każdej operacji od realnej wartości zadłużenia.

Ta metoda kredytowania jest o niebo korzystniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragon no w tym co mówisz jest dużo racji. 
Tylko, że zaliczony szlif, dogadujesz się ze znajomym, robicie sztuczny wypadek i to leci z oc i tylko tracisz zniżki. 
Niestety ale te tanie sprzęty po szlifach we własnym zakresie nie opłaca się naprawiać. Niestety ale lakierowanie itd tworzą kwoty, które przy wartości motocykla są śmieszne.
Niestety wiem to z doświadczenia, bo w moim przypadku naprawa przekroczyła wartość motocykla. Porządny szlif to nie tylko uszkodzony plastik. 

No i nie ma co zakładać że chłopak zaliczy szlifa, będzie jeździł normalnie to nie zaliczy :)

Żeby nie było, nie namawiam nikogo do krętactwa, ale żyjemy w kraju jakim żyjemy i mało osób stać na niepotrzebne wydawanie pieniędzy, a ubezpieczalnie i tak są bogate :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że większość ubezpieczalni teraz żąda notatki policji z miejsca zdarzenia, już nie jest tak łatwo dostać kase, sprawdzaja wszystko i znam przypadki że nic z tego nie wyszło oprócz późniejszych samych kłopotów... i tyle w temacie bo troche odbiegamy od sedna sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.