Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zaplon-wlacza sie swiatlo mijania i kierukni-USA


m20b25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,co trzeba zrobic w instalacji zebym mial
normalnie po wlaczeniu zaplonu zeby nie swiecila sie lampa mijania i
kierunki bo tak mam od kupna a teraz bym chcial to zmienic.Wersja z USA
bo niema wlacznika swiatel w z prawej strony.Wiec treaz pytanie czy
wystarczy ze kupie automatyczny wlacznik czy wylacznik swiatel dziennych
i pod instalacje podpiac,wiec dac wylacznik automatyczny przez przycisk
czy dac automatyczny wlacznik np po osiagnieciu 14v od rozruchu.Tutaj z
allegro 2 do wyboru ktory bedzie prosciej zamontowac??





http://allegro.pl/polski-...3045228020.html





Tymbardziej ze kupilem aku zelowe nowy ale niestety niedal rady odpalic
bo swiatla swieca a dopiero dzis ladowarke zamowie do aku zelowych i
podladuje.





ZZR 600 94r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunkowskazy jak juz tak bardzo chcesz wylaczyc to nalezy przepalic (wyzszym napieciem)jeden volfram w zarowce (ten 5 watowy),a swiatla mijania po co chcesz wylaczyc? przeciez caly rok jest obowiazek jezdzic z zapalonymi.

ja do dzisiaj niczego nie zmienilem choc juz 5 sezonow tak przejezdzilem (po amerykansku).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolega - nie ma sensu kombinowac ze swiatlem mijania. W nowych motocyklach brak jest włacznika swiatel, bo maja swiecic caly czas. Szkoda zachodu, tym bardziej ze w PL i tak musisz jezdzic caly rok na swiatlach. Co do kierunkow - sa tam dwa włókna. Masz kilka opcji - zrobic jak kolega wspomnial powyzej, zmodyfikowac instalacje badz znalezc sposob na montaz zarowki z jednym włoknem. Osobiscie to zmodyfikowałbym delikatnie instalacje, bo dreczyłoby mnie sumienie, ze zrobiłem cos po najmniejszej linii oporu ;) BTW jak twoj akumulator zelowy nie jest w stanie odpalic szescsetki, to nie szukalbym winy w świecacej zarowce :) Podładuj go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem podladuje ale jak dostane ladowarke bo dopiero zamowilem a niewiadomo ile aku stalo nieladowane w magazynach a wystarczylo na chwile krecenia ale nic nie zagadal,ale i tak chce zrobic autoamtyczny wlacznik bo niechce po zaplonie zeby odrazu swiecilo sie mijanie bo za kazdym razem obciaza aku a taka h4 ladnie tez ciagnie niepotrezbnie a dopiero ma swiecic jak dostanie te 13.4 v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zrobisz jak uwazasz, ale moim zdaniem zabawa nie warta swieczki. No bo ile trzymasz motocykl z wlaczonym zapłonem a wyłączonym silnikiem, a bateria jak bedzie naładowana to tak szybko też nie klęknie jesli swiatło bedzie sie swieciło podczas rozruchu. Osobiscie mam dwie duze Vki, w RC8 akumulator jest oryginalny a mam go juz prawie cztery lata. A litrowa Vka ciagnie duzo wiecej przy rozruchu niz rzedowe 600cc :) Nie ma sie co stresowac, po prostu naładuj baterie i bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.