Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Komplet , Pytania potrzebna pomoc : )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

pisałem juz kiedyś temat o poszukiwaniu pełnego ubioru na motor,  ale mieniły mi sie troche plany teraz jest juz moto jest troche kasy wiec szukam czegoś 

 

Jeżdżę na VFR 800  98r

jedyny zakup który udało mi sie dokonać w zeszłym roku to Kask  SHARK vision R

 

teraz czas na reszte  : ) 

 

 

 

Buty - Myślę o SIDI    tylko i wyłącznie chyba że polecicie coś równie dobrego 

SIDI VORTICE AIR   cena dość wygórowana  +- 1400zł   SIDI ST10  (1300zł+-)  o tym modelu również myślę  zobaczymy co bedzie wygodniejsze  , i tu moje pierwsze pytanie,   jeśli chodzi o te buty  oplaca się ?

 

 

teraz najgorsza jak dla mnie część ubioru do znalezienia ,    KOMBINEZON

dość mała rozmiarówka i wydaje mi sie ze najlepiej było by dobrać coś z alpiny np spodnie 48 kurtka 50 (rozmiar) 

mam dość sporą łydke ale jestem wąski w biodrach i 

 

myślałem o spodniach alpinka TRACK + kurtka GP PRO 

są to na moje fundusze dość drogie rzeczy no ale póki co jest mnie na to wszystko stać więc szukam,

 

nie chciał bym wydać na kombinezon wiecej niz 3200zł ,  3000zł to juz dla mnie dużo ,

 

jeśli chodzi o inne myślałem również o  BERIK 2-cześciowy

Model: LP - 8323-BK 

 

niestety nie miałem okazji go przymierzać i za bardzo nie wiem gdzie moglbym go znaleźć jeśli chodzi o jakiś sklep , 

 

moze polecicie coś innego ?    czy moze któryś z  tych to dobry wybór ?   

rękawiczki  wydaje mi się ze to bedzie szybka piłka nie koniecznie widzi mi sie płacić za rękawice 600zł : p  raczej szukam czegos tak do 300

 

prosił bym o odpowiedzi jestem  : ) dziękuje z góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do butów. Jesli jezdzisz na vfr800 to zdecydowanie Vortexy z tych dwóch modeli. Sidi ST to buty bardziej na sportowy motocykl i są wrecz pancerne - po załozeniu na noge i spięciu wszystkiego czujesz sie jakbys miał noge w betonie. Oczywiscie ochrona jest bardzo dobra, ale na twoj motocykl wybrałbym Vortex, ktore są wygodniejsze. A szczerze mowiac to najbardziej pasowałyby ci Vertigo Evo :) i zdaje sie ze nowa wersja ma wymienne podeszwy (bo ludzie narzekali ze szybko sie zuzywają). 

 

A kombinezon to ciezko cos doradzic, bo bez przymiarki to sie takich rzeczy nie kupuje :) I Berik i Alpine sa dobre jakosciowo, berik bedzie troche ciasniejszy wydaje mi sie niż alpina, bo alpina jest chyba z USA a tam same grubasy, to i rozmiarowka inna niz od berika :D

Jedz i przymierz, nie widze inaczej. Czy berik czy alpina bedziesz zadowolony.

 

Rekawice - sprawdz Weise, nie wiem jak z dostepnoscia w Polsce, ale rekawice warte uwagi w dobrej cenie, ja osobiscie uzywam Tornado Plus, chociaz mozesz przekroczyc budzet jesli chodzi o ten model. Miekka skorka, bardzo wygodne, sprawdzone w kazdej pogodzie, dwa szlify na torze i nawet sie nie przetarły. Poogladac mozesz tutaj: http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcycle_parts/content_cat/271 zeby miec rozeznanie (sa road/race i touring). Wczesniej miałem m.in alpinestars st2 i powiem szczerze ze weise sa o niebo wygodniejsze, mam juz drugą pare, bo lepszych nie znalazłem a przymierzałem ich troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, za 3 koła to kupisz majster wszystko co do szczęścia potrzebne.

 

Z butów to np http://allegro.pl/alpinestars-buty-sport-s-mx-r-smxr-r-41-unisex-i2970217707.html Sam się do nich przymierzam.

 

Co do kombika to sam latam w Arlen Ness LS2-8312 i jestem bardzo zadowolony a cena ok 2k.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ciężko kombiak doradzić, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to to wszystko to jest jedno i to samo. 
Bierz ten w którym się poczujesz najlepiej, Dainese jeszcze pooglądałbym na Twoim miejscu, 

Ale co do rękawic to polecam w 100000000% Alpinestar sp8. Zapłacisz troszkę mniej niż 300zł, a Twoje dłonie podziękują Ci za to :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.