Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki ZX10R


gulli21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szykuje sie do zakupu kawaskai zx 10 r  i powiem szczerze ze troche sie naszukałem. Ostatnio odwiedziłem motofrajde w Nędzy. Maja tam 2 sztuki. Podobno bezwypadkowe. Oglądałem je, ale sam nie jestem pewny ich stanu. http://www.motofrajda.otomoto.pl/kawasaki-zx-10-r-M3372180.html

Czy ktos juz moze był i oglądał ten motor?

Proszę o opinie bo sam nie wiem czy warto wydac te pieniadze co oni za niego chca, mi wydaje sie git, ale co wy sądzicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybieram do nich w sobotę bo też się chciałem tej jednaj przyjrzeć, z tym że mnie ta czarna interesuje.

Słyszałem też ogólnie dużo niezbyt pochlebiających opinii na temat Kawasaki. Czy ktoś w użytkowników tej marki na tym forum jest w stanie odpowiedzieć, czy faktycznie są to tak awaryjne maszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to kawasaki słynie z niskiej kultury pracy silników ale nie sa awaryjne .Laik może się wystraszyc dzwięku silnika takiej 10-ki

tiger 81 moze się tam spotkamy na ogledziny

Nie widzę problemu :)

Umówimy się na jakąś konkretną godzinę, a na pw podam nr. Będę łątwo rozpoznawalny, Przyjade czarnym BMW 6-er

Co ma znaczyć niska kultura pracy?

Mnie tam jeszcze interesuje GSXR 1000 K4. Czy to lepszy wybór od takiej ZX10R? Ewentualnie pod uwagę biorę jeszcze R1 z podobnych roczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum mojekawasaki.pl pisał ze ta zielona jest cala malowana. Jeśli chodzi o ZX10R 2004-2005 to niczym sie nie rozni pod wzgledem awaryjnosci od pozostalych sportow z tych rocznikow. Jezdze dycha z 2005 r zrobilem w tym sezonie 20 tys i poza standardowymi wymianami olej, filtry itp nic sie dzieje, rama nie peka, korba nie wychodzi bokiem silnika i skrzynia tez sie nie zacina. Ta sa tylko negatywne opinie ktore zostaly po zx6r z lat 96-99. Jedynem minusem ale to jak dla kogo jest nieliniowy sposob oddawania mocy.

Pierwsza wersja zx10r to jest hardcore,pamietam jak na wyjściu z większości szybkich zakrętów słyszałem odcięcie z wydechów yoshimura w kumpla R1, podczas gdy ja musiałem w kawie delikatnie luzować manetę, żeby w niego nie przywalić. jak zamienialiśmy się sprzętami, to miałem wrażenie, że R1 zachowywała się jak śliczna panna z dobrego domu, tzn. ładna, dobrze się prowadzi, jest delikatna, nie wierzga, nie kopie, ale swoje robi i przy tym jest cholernie w tym dobra, za to kawa zachowuje się jak nieobliczalna kurtyzana z burdelu, bez kompromisów, robi z tobą co chce i jak chce bez względu na co masz ochotę, ale i tak jest tak profesjonalana w tym co robi, ze zawsze masz miękkie kolana jak z niej schodzisz i nie możesz się doczekać następnej ekstremalnej jazdy na maksa :-). Jedyne co musisz zrobić, to założyć jej kaganiec w postaci amorka skrętu bo inaczej z jej zero jedynkowym silnikiem typu włącz - wyłącz możesz szybko zostać sprowadzony do parteru i nagle przez nią porzucony :-).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie .Byłem zobaczyłem  motory z każdej strony  pod względem wypadkowośći  mechaniki i lakieru  a byłem tam ze znajomym lakiernikiem i mechanikiem .posciagali mi boczki  i nic tam nie jest klejone czy spawane . lakier względem lakiernika jest orginalny ( Więc ktoś pisze bzdury na forum moje kawasaki) poprostu  trzeba  zobaczć osobiście motor który chce się kupić a nie wieżyć pierwszemu lepszemu znawcy który niema pojęccia oczym mówi .  Zakochałem sie w obu dziesionach czarnej i zielonej  ale z ceny nie chcą zejść ani grosza  i tu  mnie boli serce .SZUKAM SPONSORKI KTÓRA DOŁOŻY MI DO TEJ ZIELONEJ KAWY 3 TYS. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Nie wiem co tam kto tam pisze o tych kawach  ja byłem z fachowcami i powiedzieli ze obie kawy są czyste wiec  nie będe  szukać dziury w całym. Pozdrawiam

Potwierdzam, co prawda ja skupiałem się generalnie na czarnej i jestem bliski jej kupna. Przygladałem się też GSX-R K4 i też jest dobra. Wielu osobą się nie podobają ceny tych motocykli, ale to jest kwestia indywidualna. Trzeba jednak przyznać, że ZX10 jest bardziej agresywna i to nie tylko wizualnie. Inna pozycja siedzenia (motocykl jest krótszy) i reakcja na kręcenie manetką - reaguje wściekle w stosunku go GSX-R. Silnik pracuje specyficznie dla Kawy, jakby garsć nakrętek była wrzucona do środka, a podłoga wokół cała drży :) Wizualnie mi się bardziej podoba Kawa, ale mam obawy ze będzie za wściekła dlatego jeszcze nie podjałem ostatecznej decyzji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.