Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy 20.04. - 21.04.2013


Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny napisałeś pół prawdy. A pół prawdy to całe kłamstwo. Więc może podzielisz się z nami wiedzą, dlaczego zwolnił się termin w zeszłym roku? Cała korespondencja jest dostępna w necie, więc każdy kto tylko chce może na własne oczy zobaczyć genezę całej sprawy i prześledzić ją krok po kroku, więc ponawiam pytanie, bo mam wrażenie, że jedyne czym się możesz pochwalić to hejtowanie, Natomiast skoro Węgrzyn zupełnie Cię nie interesuję, to nie wiem po co oglądasz relację która sprawia, że chcę Ci się rzygać? O wiedzę dotyczącą spotkań komitetu centralnego boję się zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego uhaty , bez urazy ale to co organizuje Węgrzyn , nie jest pielgrzymką  zobacz tytuł i poczytaj , używa słowa pielgrzymka miedzy wierszami trochę naciągając temat  , 

 

stad tyle zamieszania miedzy innymi , bo niektórzy traktują zlot Węgrzyna za pielgrzymkę wlasnie .

Wiadomo jak jest ze zlotami, jedne mają mniej a drugie bardziej imprezowy charakter. Organizowane przez Węgrzyna spotkania na Jasnej Górze wyróżniał przede wszystkim niekomercyjny charakter. Ich  zwieńczeniem zawsze była msza, a w międzyczasie zbierano miśki dla dzieciaków z kresów, stąd myślę, że potoczna nazwa pielgrzymki. Zresztą skoro osiągnięto frekwencję 50tys. motocyklistów bez reklamy, bez żadnych imprez towarzyszących itp. to nieproszona i nieoczekiwana "pomoc" organizatorów dni motocyklowych okazała się niedźwiedzią przysługą i stąd dziwią mnie i zniesmaczają posty w których autorzy wbrew argumentom i zdrowemu rozsądkowi winą za rozłam obarczają Węgrzyna. Nie jestem jego adwokatem, ale zaczęło mnie drażnić, że niektórzy nawet na forach zaczeli zachowywać sie tak jak część dziennikarzy albo polityków którzy zniekształcając prawdę albo ją pudrując przekonują innych, że ich racja jest NAJMOJSZA! Do tego nie rozumiem dlaczego zwolennicy zlotu 21 tak plują na zwolenników zlotu 14? Ja tam nikomu nie zabraniam jechać na zlot 21 i każdego innego dnia! Właściwie to nie powienienem pisać "nie rozumiem" tylko " nie rozumiałem" ponieważ dopiero kilka dni temu użytkownik motokrainy wyjaśnił mi o co chodzi. A chodzi o pieniądze! Organizatorzy zlotu 21 boją się, że pomimo komercyjnego charakteru swojej imprezy nie osiągną nawet w kilku procentach takiej frekwencji jak na zlotach organizowanych przez Węgrzyna, a zlot musi na siebie zarobić i stąd wzmożony ruch agitatorów na forach. Agitatorów którzy wmawiają innym, że Węgrzyn dzieli motocyklistów, a że częściwo po drodze mu z Rydzykiem, to łatwo chłopa zwyzywać od zacofanego i kłótliwego mochera. Myślący samodzielnie winni sami wyciągnąć właściwe wnioski. LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............Do tego nie rozumiem dlaczego zwolennicy zlotu 21 tak plują na zwolenników zlotu 14?

.............A chodzi o pieniądze! Organizatorzy zlotu 21 boją się, że pomimo komercyjnego charakteru swojej imprezy nie osiągną nawet w kilku procentach takiej frekwencji jak na zlotach organizowanych przez Węgrzyna.

teraz bardzo cie proszę byś zrobił zrzut strony internetowej gdzie zwolennicy zlotu 21 "plują" na zwolenników tego drugiego zlotu.

i proszę, o to by cytat nie był wyjęty z kontekstu.

a czy chodzi o pieniądze... oczywiście, tak mi sie zdaje, inaczej Węgrzyn nie miałby tylu moherowych promotorów medialnych.

Chciałbym w to wierzyć, ale jakos trudno mnie będzie przekonać, ze rozmawiałeś bezpośrednio z organizatorami zlotu 21 i dlatego wiesz ze "boją sie" mniejszej frekwencji!!!

bo w tamtym roku w Czestochowie i Gietrzwałdzie razem wzietych, nie było nawet 50% frekwencji z poprzedniego roku!

Ale jak sie dzieli motocyklistów i oszukuje, np brakiem promocji politycznych, a na kazaniu słyszymy całkowicie co innego, to trudno później zaufać człowiekowi który nie raz był widziany koło swojego ulubieńca czyli Jarosława Kaczyńskiego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2013!

MOTOZJAZD-CZESTOCHOWA.PL

Skrócony program spotkaniana:

www.campingsielanka.pl

Dzień I 19.04.2013

 

plakat-MOTOSERCE-3.04-320x452.jpg

Zapraszamy od godz.16

- rozbicie namiotów

- rozmowy, integracja przy ognisku

Dzień II 20.04.2013
-śniadanie

-czas wolny

-gry, zabawy

- godz. 16:20 wyjazd pociągiem (Korwinów - Częstochowa

czas podróży 9 min,bilet normalny 3,50zł, najlepiej kupić też na powrót)

- 17:00 Koncert zespołu LOMBARD

- powrót do 22:43 (ostatni pociąg Częstochowa - Korwinów)


Dzień III 21.04.2013

- godz. 7:30 - 9:00 śniadanie, zwijanie namiotów, zakończenie spotkania

- godz 9:00 wyjazd do Olsztyna - 12 km

- godz 10:00 ruszamy z paradą do Częstochowy

- godz 12:00 Msza Święta na szczycie Jasnej Góry, poświęcenie motocykli.

 

Wjazd 50 zł od osoby

Co oferujemy w cenie:

pole biwakowe
nocleg we własnym namiocie
parking strzeżony
WC, bieżąca woda
ognisko, grill (można przygotować własny prowiant)
gry, zabawy


Będzie możliwość zakupu kiełbaski, kaszanki,

barszczu czerwonego i żurku.

Nie wymagamy rezerwacji,

ale miło będzie jeśli dacie znać, że będziecie!

Kontakt: 601 43 80 30 - Mariusz

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Panie Damianie 2 posty wyżej - napisałem "Właściwie to nie powienienem pisać "nie rozumiem" tylko " nie rozumiałem" ponieważ dopiero kilka dni temu użytkownik motokrainy wyjaśnił mi o co chodzi."

Wtórny analfabetyzm się kłania.

 

2 Bez urazy, ale to że zapytałaeś trzech doświadczonych wiekiem i stażem motocyklistów, oznacza ni mniej ni więcj jak tylko to że zapytałeś trzech doświadczonych wiekiem i stażem motocyklistów. Doświadczenie wiekiem i stażem wcale nie oznacza, że znają istotę tych zachowań od podszewki a i bardzo możliwe, że jest dokładnie przeciwinie i są w błędnym przekonaniu myśląc o zlocie 21 jako o tym tradycyjnym.

Do tego raz jeszcze przypomnę, że ja nikogo nie przekonuję by nie jechał na zlot 21, niech jedzie kiedy, jak i czym tylko chce! Za to bardzo drażni mnie, że albo wprost kłamiąc albo manipulując faktami kilka osób stara się przekonać innych i mnie, że mamy nie jechać 14, bo 14 to jest be i wspieram tym " religijnych oszołomów, zacofańców, masonów i ludzi którzy powinni mieć zakaz jazdy motocyklem BO TAK". Tak mi się skojarzyło szanowni Panowie adwersarze, że już kiedyś dane mi było zobaczyć podobne zachowanie...

michnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nikomu nic nie każe , osobiście  nie odebrałem nic na forum żeby mi ktoś coś kazał ,  każdy jest dorosły  i wybór należny do niego , tylko ze jak czytam szantaż słowny węgrzyna  , ze nie jestem "prawdziwym polakiem "  to się z nim zgadzam  , bo wg jego definicji nie jestem " prawdziwym polakiem"   , gdyż mam zupełnie inną hierarchie wartości i dobrze sie z tym czuje ,dodatkowo śmieszy mnie jeszcze facet  mieszkający w Chicago  uzurpujący sobie prawo do "pierwszego motocyklisty  jego przenajświętszej  Rzeczpospolitej Polskiej "  to że Glempa woził na Goldasie nie daje mu prawa do oceny ludzi , mam gdzies opnie stetryczalowego  wojownika o czystość dymów w smoleńsku ,

 

 

oraganizowal Rajdy Katyńskie  i chwała mu za to , był w tym świetny ale jak się zrobił świety to sie zrobil śmieszny , 

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie w ten deseń, ale to mówi wiele o systemie wartości "jegomościa":

 

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,48725,11540547,Spor_o_msze_na_bloniach__Motocyklisci_kontra_paulini.html

 

a dla leniwych cytat z końca artykułu:

 

"W niedzielę odbyły się główne uroczystości na gietrzwałdzkich błoniach, motocyklistów było tam blisko 2 tys. - znacznie mniej niż tych, którzy pojawili się na Jasnej Górze. Ale tam mszę św. odprawił metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba. Pobłogosławił motocyklistów, a kilku księży, jadąc motocyklem jako pasażerowie, poświęciło maszyny pielgrzymów.

Wiktor Węgrzyn na koniec podziękował za patronat nad zlotem. - Jest nas mniej niż w latach poprzednich. Ale tu zgromadzeni są ci, dla których słowa Bóg, Honor i Ojczyzna, nie są słowami pustymi - mówił."

 

A ja wam na to, że dla mnie motocykl to pasja. Nie religia, nie honor i nie państwo polskie. Motocykl to pasja i frajda.

A przytoczone słowa p. Węgrzyna to jaskrawy przykład na dzielenie motocyklistów na religijnych honorowych patriotów i resztę.

Jak żywo przypomina mi się cytat z klasyka: "My jesteśmy tu, gdzie wtedy, oni tam, gdzie stało ZOMO".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj prosze zródło gdzie zwolennicy zlotu 21 plują na zwolenników zlotu 14?!

 

Proszę bardzo. Screenów nie wrzucam, ale treść wypowiedzi i ich źródło znajdziesz poniżej. Tyle znalazłem przez 10 minut, na więcej nie mam czasu. Pierwsze 11 cytowanych fragmentów pochodzi z tego forum i połowa nieprawdziwych,wprowadzających w błąd lub jak chciałeś "plujących komentarzy" jest autorstwa Twojego, czyli użytkownika "Damian i Mizi" a druga połowa użytkownika "ummagumma". Czyżby przytrafił się Wam drugi w historii świata przypadek pomroczności jasnej? Więc jak już pisałem, nie mam nic przeciwko żadnemu z tych wydarzeń, ale opisujcie je rzetelnie a nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Co ciekawe na każdym forum jest kilk(kilkanaście) osób które robią to rzetelnie i przeważnie 2-3 osoby które jedyne co robią, to jadą po Węgrzynie.

 

1

http://motozjazd-czestochowa.pl/
pełna informacja o przygotowaniu zlotu , zabezpieczeniu przez policje itp ;
a węgrzyn niech do Gierzwałdu wypier............ la.

 

Źródło:http://www.motocykle.slask.pl/topic/129466-motocyklowy-zjazd-gwia%C5%BAdzisty-do-cz%C4%99stochowy-2004-21042013/page-2

 

2

Impreza nie jest przeniesiona, tylko będą dwie niezależne od siebie imprezy i mam nadzieje ze kiedys Węgrzyn przestanie robić szopke!!!

Mam cichą nadzieje ze bedzie 13-14 wielka ulewa i schłodzi mu ta głowe, ja mam zamiar od samego początku byc jak to było od początku istnienia zlotu w Częstochowie czyli w 3 niedziele kwietnia, a to wypada 21 kwietnia!!!!!!!!!!!!!!!!!!

żródło: http://www.motocykle.slask.pl/topic/129466-motocyklowy-zjazd-gwia%C5%BAdzisty-do-cz%C4%99stochowy-2004-21042013/page-3

 

3

wiesz z tym podpinaniem to jest jak z wypadkiem w smoleńsku , każdy interpretuje jak mu pasuje , pogardzam węgrzynem za : manipulacje fakatami , klamstwami na antenie TV TRwam podczas wywiadu , ubliżanie  mi osobiście , że bedać ba kazdym zlocie jasnogorskim jaki byl do tej pory , pije piwo i zachowuje sie niegodnie ,że traktuje mnie jak smarkacza i wyobraża sobie , ze ma jakieś do tego prawo , Ubzdurał sobie ze ma jakieś znaczenie , zeby narzucac swoje kaprysy komukolweik ,

 

spójrz na daty , kto ,kiedy  , i do kogo co pisał , jak pisał ,co bylo na[pisane, a później pisz o podpinaniu się imprezy jednej pod drugą .

 

jest mi to obojętne czy uda się impreza sponsorowana przez TV trwam i radio maryja czy nie , nie chce mi się dalej pisać , każdy wybierze co zechce , tylko ze od fanatyzmu , głupoty , arogancji , ignorancji, manipulacji   już mi sie ulewa , a wybitnym przedstawicielem tych cech jest węgrzyn , 

 

http://www.motocykle.slask.pl/topic/129466-motocyklowy-zjazd-gwia%C5%BAdzisty-do-cz%C4%99stochowy-2004-21042013/page-3

 

4

ja bede 21 a tego dnia organizuje Jura Riders a nie Węgrzyn ze swoimi przydupasami.

 

5

miejmy nadzieje ze pogoda dopisze w ten jedynym własciwy dzien  :D

 

6

spadaj prowokatorze posrany

 

żródło: http://www.motocykle.slask.pl/topic/129466-motocyklowy-zjazd-gwia%C5%BAdzisty-do-cz%C4%99stochowy-2004-21042013/page-5

 

7

podtrzymuje opinie  , prowokator   ,,,,,,,, posrany "prawdziwy polak" .  a jak..

 

http://www.motocykle.slask.pl/topic/129466-motocyklowy-zjazd-gwia%C5%BAdzisty-do-cz%C4%99stochowy-2004-21042013/page-5

 

8

a ja napisze jeszcze raz... od zawsze jedyny i prawdziwy zlot na J.Górze był w 3-cią niedziele kwietnia, wiec prosze sobie obliczyć ze to wypada 21 kwietnia!!! 

 

http://www.motocykle.slask.pl/topic/129466-motocyklowy-zjazd-gwia%C5%BAdzisty-do-cz%C4%99stochowy-2004-21042013/page-5

 

9

Panowie ja jestem wyluzowany to tu jakiś PIS-owiec próbuje człowieka zdenerwować.

Jak jesteś taki mądry to będe 21 w Częstochowie to jak ci odwagi wystaRCZY TO MOGE CI PEWNE RZECZY WYTŁUMACZYĆ. HE HE HE

http://www.motocykle.slask.pl/topic/129466-motocyklowy-zjazd-gwia%C5%BAdzisty-do-cz%C4%99stochowy-2004-21042013/page-5

 

10

dla tych co nie wiedza kiedy jechać mam podpowiedz.
jeśli chcecie jechać i słuchać politycznego kazania i wspierać TV Trwam i PiS to niech przyjadą 14-go, a dla tych co cenią sobie stricte motocyklowe spotkanie, bez jakiejkolwiek polityki i religijnych gierek zapraszam na 21-go :)
ja oczywiscie bede jak tradycja nakazała od dawien dawna, czyli w 3-cią niedziele kwietnia czyli 21-go :D

 

 

http://www.motocykle.slask.pl/topic/129466-motocyklowy-zjazd-gwia%C5%BAdzisty-do-cz%C4%99stochowy-2004-21042013/page-5

 

 

11

i niech trzyma do 15-go, a co... wazne by 21-go było pięknie :)

 

 

http://www.motocykle.slask.pl/topic/129466-motocyklowy-zjazd-gwia%C5%BAdzisty-do-cz%C4%99stochowy-2004-21042013/page-7

 

 

12

MvX - 13 Mar 2013 09:49

najciekawszy jest tekst jeśli bla bla blaaa to nie przyjeżdżaj

no nie przyjadę pojeżdżę z kumplami

jak będę chciał pójść do kościoła to pójdę
jeśli będę chciał posłuchać o polityce to sobie włączę TV...

loga raria maRyja i tv trwam mówią wszystko

[ Dodano: 14 Mar 2013 02:01 ]
heh żenada
dostałem ostrzeżenie za pisanie w tym temacie na forum

info dla dającego ostrzeżenie to jest forum motocyklowe a nie kółeczko różańcowe
przesadzacie z usuwaniem postów

januszek - 17 Mar 2013 04:37

Ja się wybieram, ale tradycyjnie w 3-cią niedzielę. O mgłach smoleńskich, bombach i innych pierdołach, poczytam w necie. Na Jasnej Górze, oczekuję czegoś innego niż polityki i ślepej agitacji. W związku z powyższym, motocyklowym moherom, mówię stanowcze NIE icon_exclaim.gif


 

http://www.podkarpackie2oo.pl/forum/printview.php?t=9196&start=0&sid=d60616ab854d57aa54dc7ead2a4a83c6


 

13

kilkaset wypowiedzi na forum motorainy

żródło: http://omko.pl/imprezy/komentarze/905/x-zlot-gwiazdzisty-jasna-gora-2013


 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytujesz wypowiedzi zdecydowaną większość odnoszących sie włącznie do osoby pana Węgrzyna, a nie do wszystkich tych co jadą 14 :lol:

masz racje wtórny analfabetyzm się kłania. :lol:

a tu masz cytat ataków ze strony zwolenników Węgrzyna:

Odcinamy się zdecydowanie od wszystkich kąśliwych ataków na nasze Stowarzyszenie i naszych Członków, oraz próby upolitycznienia naszych działań, czynione przez Pana Wiktora Węgrzyna i Stowarzyszenie „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński”. Opublikowany komunikat 1/13 SMMRK, jednoznacznie pokazuje zajadłość i chęć decydowania o nas i o naszym mieście.

ben10 pozwoliłem sobie zacytować twoją jakze trafną wypowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ,że podtrzymuje swoją opinię o węgrzynie , czy opinie jakie zamieściłem wyżej  , dotyczą one tego tępego i nietolerancyjnego jegomościa co

 

sobie honorem i Bogiem gębę wyciera  , 

 

nie dotyczy to formy zlotu  ani chętnych do uczestnictwa  11 kwietnia  ,

 

to jest podobnie jak z  Koreą Północna , co ja mogę mieć do biednych Koreańczyków??    mogę im współczuć co najwyżej   , ale reżimowi odpuścić nie mogę .

 

Bo nikt tak nie podzielił motocyklistów jak węgrzyn. co jest juz dokonane , i stare se ne wrati .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytujesz wypowiedzi zdecydowaną większość odnoszących sie włącznie do osoby pana Węgrzyna, a nie do wszystkich tych co jadą 14 :lol:

masz racje wtórny analfabetyzm się kłania. :lol:

a tu masz cytat ataków ze strony zwolenników Węgrzyna:

Odcinamy się zdecydowanie od wszystkich kąśliwych ataków na nasze Stowarzyszenie i naszych Członków, oraz próby upolitycznienia naszych działań, czynione przez Pana Wiktora Węgrzyna i Stowarzyszenie „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński”. Opublikowany komunikat 1/13 SMMRK, jednoznacznie pokazuje zajadłość i chęć decydowania o nas i o naszym mieście.

ben10 pozwoliłem sobie zacytować twoją jakze trafną wypowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhaty, przekonanych nie musisz przekonywać, a nieprzekonanych i tak nie przekonasz. Większość ma już wyrobioną opinie na temat organizatorów i zaplanowany termin, a reszta pojedzie ze "swoimi".

Poza tym dyskusja schodzi do poziomu komentarzy z przeciętnego portalu plotkarskiego, a to do niczego dobrego nie doprowdzi

 

 

Byle w 2014 nie powrócił jak co roku. Ja biletu nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhaty, przekonanych nie musisz przekonywać, a nieprzekonanych i tak nie przekonasz. Większość ma już wyrobioną opinie na temat organizatorów i zaplanowany termin, a reszta pojedzie ze "swoimi".

Poza tym dyskusja schodzi do poziomu komentarzy z przeciętnego portalu plotkarskiego, a to do niczego dobrego nie doprowdzi

 

 

A to mamy pewne jak w banku. W przyszłym roku Węgrzyn wraca do swojego terminu, czyli 3-cia niedziela, a drugi zlot będzie w 4-tą niedziele. Oczywiście pod warunkiem, że Węgrzyn nie wywinie kolejnego numeru, a drugiemu organizatorowi będzie się jeszcze chciało cokolwiek organizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Jasna Gore,  na rozpoczecie sezonu,jezdzilem od kilku lat,lecz dopiero po katastofie smolenskiej dowiedzialem sie o tych ,,patriotach ,,(mieszkajacych za granica).Po wysluchaniu kazania 2011,odechcialo mi sie tam jezdzic,dlatego w ubieglym roku (takze deszcz mnie zniechecil) nie pojechalem i po tym teatrze z gietrzwaldem,bylem zadowolony ze zostalem w domu.

Jezdzac na rozpoczecie sezonu nigdy nie interesowal mnie zlot gwiazdzisty, tylko msza i pielgrzymka(przejazdzka) z przyjaiolmi.

 

dodam tu jeszcze haslo ,,patriota,,(bohater) gdyby ktos nie wiedzial co to za slowo,

znamy kilku takich ktorzy takze wyemigrowali za wielka wode( zyli oplywajac w bogadztwie),sprzedali ojczyzne i jeszcze chca uchodzic za takich.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega "Damian i Mizi" prowadzi agitkę na każdym możliwym forum i wkręca że 21 jest zlot tradycyjny, ale tradycyjny to jest tylko termin, za to organizatorzy inni. Ja nie będę wam mówić który jest lepszy ani manipulował faktami, poniżej macie oficjalne nazwy tych wydarzeń i osoby które za nimi stoją. Wybór należy do Was

 

13-14 IV 2013r. DZIESIĄTY ZLOT GWIAŹDZISTY im. KSIĘDZA UŁANA ZDZISŁAWA JASTRZĘBIEC PESZKOWSKIEGO (organizator Rajd Katyński, W. Węgrzyn, wsparcie medialne TV Trwam, Radio Marja) - to ten zlot odbywał się przez ostatnie 10 lat

 

20-21 IV 2013r. DRUGIE DNI MOTOCYKOLWE organizowane prze MOTOCYKLOWY ZJAZD GWIAŹDZISTY DO CZĘSTOCHOWY (z błogosławieństwem SLD) - to ci którzy rok temu postanowili tego samego dnia, w tym samym miejscu robić konkurencyjną imprezę.

 nalezaloby zwrocic uwage na twoje  nazewnictwo :

 

13-14  WSPARCIE MEDIALNE

20-21 BLOGOSLAWIENSTWO SLD

 

Wspolczuje ci kolego i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.