Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wydechy (nie orginalne) opinie i komentarze.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy taki temat tu gdzies juz istnieje jesli tak to prosba dla moderatorow o skasowanie tego tematu.

Jak juz wspomnialem w tytule chcialbym zalozyc tutaj kat dla tych ktorzy maja doswiadczenie z nie orginalnymi wydechami. Tzn spostrzezenia, opinie, opisy, brzmienie, wyglad  itd.

Uwazam ze orginalne auspufy :-) wygladaja jakos tak, jak by ktos przyczepil kawal pustaka do moto. Nie wiem moze to tylko moje spostrzezenie. Zreszta to kwestia gustu a wiadomo na ten temat nie warto sie sprzeczac :P

Musze sie Wam pochwalic wczoraj dostalem nareszcie moj GPR Deep Tone. Model z nierdzewki. Co moge o nim powiedziec.......

1. Wyglad powiedzialbym ze jest super ( moja ocena)

2. Jakosc w skali od 1 do 10 ( 1-beznadziejny, 10 rewelacja) powiedzialbym 6. Mozna by go troche lepiej wykonac.

3. Waga:2,4kg

4. Dodatkowo dwa DB Killery na wyposazeniu plus jeden na tor wyscigowy. Wszystkie czesci potrzebne do montazu. Homologacja na Europe.

5. Cena 217 Euro (nowka) Wydaje mi sie ze jak na taki sprzet to mozna wytrzymac. Jedyny minus to czas oczekiwania na przesylke......16 dni. Ale w koncu            paczka przyszla z Wloch. Jak na razienie wiem jakie ma brzmienie bo jeszcze nie jest zamontowany.....troche za zimno na dworze :D Jesli ktos jest zainteresowany to moge wstawic pare fotek i jak bedzie zamontowany opisze jak brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dałem do przeróbki mój oryginalny tłumik (Suzuki GSX-R 600).

 

Tłumik został skrócony, został zrobiony w nim przelot i zamontowana rura karbowana o średnicy 5,5cm. Wypełnienie w tłumiku zostało dobrane do moich oczekiwań tzn nie za głośny tak aby mi bębenki w uszach nie popękały podczas jazdy, ale żeby był słyszalny dla potencjalnego  "Kowalskiego" ;) (teraz jest około 98db) . Wszystko zrobione i złożone tak że wydech wygląda teraz świetnie. Za całość zapłaciłem 240zł z przesyłką. Za tyle to nawet używki średniej klasy nie kupię. 

Tak więc można i tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w R6 akrapovic megaphone od kolektorów.

 

1. Na pewno ładniejszy niż seryjny chlebak, ale i tak chcę zmienić w przyszłym roku.

2. Jakość... cóż za dużo się nie napracowali przy tym wydechu (koncek rury) ale jest wszystko ok.

3. Waga nie mam pojęcia ale grosze.

4. DB killer niby jest... ale i tak nie pomaga. Jest masakrycznie głośny (czasami aż za bardzo) + przy zejściu z obrotów z wydechów strzela i wali ogniem.

 

I zawsze jak jedziemy ekipą na wycieczkę to muszę jechać ostatni bo za mną ponoć się nie da wytrzymać larma. :( Sam narzekałem jak w jeden dzień zrobiliśmy prawie 500km to myślałem że mi łeb pęknie <_< Z drugiej strony db-killer raus i na wesele podjechać postrzelać z komina bez bawienia się zapłonem bezcenne :lol:

 

Tak to wygląda i brzmi. Nagrane jeszcze przez poprzedniego właściciela

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroczny wlasnie takie krotkie kominki podobaja mi sie najbardziej. Chcialem dla mojej niuni tez takie cacko skolowac ale normalnie to nie da sie tego zaplacic. Cza by wzionc pozyczka z banku :wacko: Moj GPR przypomina troche termos do kawy ale lepiej taki niz orginal. Teraz mam Microna ...... jest super, klang jak ta lala. Ma tylko jeden mankament.......glosny jak cholera i przez zaden przeglad nie przejdzie :huh: Tak bym sobie go zostawil.

Apropo fajna ta Twoja maszyna i ten wydech tez do niej super pasuje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przegląd mogę robić w każdej stacji kontroli pojazdów... pod warunkiem że jest zaprzyjaźniona. :ph34r: Jak było badanie robione to wyszły 100 i 2 dB :lol:

 

A i jeszcze jeden minus... wiecznie urąbany (może delikatnie opalony) wachacz przy wydechu :(

Edytowane przez Mroczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w gsxr 1000 k4 mam końcówkę  Akrapovica. Ogólnie wygląda fajnie, waga minimalnie mniejsza niż oryginał. Dźwięk dla mnie jest mega, bo nie jest basowy. Na niskich obrotach lekko mruczy, powyżej 6k/obr zaczyna się symfonia, a powyżej 9k powoli krew z uszu :D
Badań nie robiłem na stacji tylko na smartfonem więc nie wiem ile ma to wspólnego z prawdą. Wyszło 86db na wolnych, 99db przy 5,5k/obr i 107 db przy maksymalnych.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dałem do przeróbki mój oryginalny tłumik (Suzuki GSX-R 600).

 

Tłumik został skrócony, został zrobiony w nim przelot i zamontowana rura karbowana o średnicy 5,5cm. Wypełnienie w tłumiku zostało dobrane do moich oczekiwań tzn nie za głośny tak aby mi bębenki w uszach nie popękały podczas jazdy, ale żeby był słyszalny dla potencjalnego  "Kowalskiego" ;) (teraz jest około 98db) . Wszystko zrobione i złożone tak że wydech wygląda teraz świetnie. Za całość zapłaciłem 240zł z przesyłką. Za tyle to nawet używki średniej klasy nie kupię. 

Tak więc można i tak :D

Kiedys mialem Kawe Z750. Przypadkiem udalo mi sie kupic uzywany, orginalny wydech dla niej za bardzo mala kase. Troche znam sie na obrobce metali wiec tez przerobilem go sobie pod moj gust. Tzn, skrocilem go z obydwu stron tak zeby orginalne napisy pozostaly. Rura przelotowa zostala orginalna ale wklad wymienilem na inny. Upchalem okolo 200 gram wlukna szklannego. W DB kilerze nawiercilem pare otworow dla lapszego brzmienia a potem wszystko znowu tak jak sie nalezy poskladalem do kupy. Przerobka nie roznila sie niczym od orginalu poza wielkoscia. Oczywiscie brzmienie bylo lepsze i co najwazniejsze nie wygladal jak komin parowca.

Jezdzilem tak caly czas ale na przeglad musialem zawsze zakladac orginal. Po jakims czasie sprzedalem obydwa (orginal i przerobke) i sprawilem sobie Hurrica. Klang w Hurricu byl jeszcze lepszy no i wyglad nieporownywalnie lepszy. Dodatkowym plusem w nieorginalnych wydechach jest to ze db killer mozna wymontowac w minutke. Jedna srobka i motor ma brzmienie jak na wyscigach .......tylko potem trzeba uwazac na kolegow z policji bo oni nie za bardzo lubia glosne motory :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w gsxr 1000 k4 mam końcówkę  Akrapovica. Ogólnie wygląda fajnie, waga minimalnie mniejsza niż oryginał. Dźwięk dla mnie jest mega, bo nie jest basowy. Na niskich obrotach lekko mruczy, powyżej 6k/obr zaczyna się symfonia, a powyżej 9k powoli krew z uszu :D

Badań nie robiłem na stacji tylko na smartfonem więc nie wiem ile ma to wspólnego z prawdą. Wyszło 86db na wolnych, 99db przy 5,5k/obr i 107 db przy maksymalnych.

 

Masz moze jakis filmik? Wstaw bedziemy mogli porozkoszowac sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

U mnie w R6 akrapovic megaphone od kolektorów.

 

1. Na pewno ładniejszy niż seryjny chlebak, ale i tak chcę zmienić w przyszłym roku.

2. Jakość... cóż za dużo się nie napracowali przy tym wydechu (koncek rury) ale jest wszystko ok.

3. Waga nie mam pojęcia ale grosze.

4. DB killer niby jest... ale i tak nie pomaga. Jest masakrycznie głośny (czasami aż za bardzo) + przy zejściu z obrotów z wydechów strzela i wali ogniem.

 

I zawsze jak jedziemy ekipą na wycieczkę to muszę jechać ostatni bo za mną ponoć się nie da wytrzymać larma. :( Sam narzekałem jak w jeden dzień zrobiliśmy prawie 500km to myślałem że mi łeb pęknie <_< Z drugiej strony db-killer raus i na wesele podjechać postrzelać z komina bez bawienia się zapłonem bezcenne :lol:

 

Tak to wygląda i brzmi. Nagrane jeszcze przez poprzedniego właściciela

 

 

A przestoń, co Ty godosz, nie jest wcale głośny, ino skromnie słychać Cię na Halembie jak już na Chudów dojeżdżosz :D

 

 

I zawsze jak jedziemy ekipą na wycieczkę to muszę jechać ostatni bo za mną ponoć się nie da wytrzymać larma. :(

 

Jadąc przed Tobą tyż sie nie do wytrzymac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

ja w gsxf 1100, mam teraz zalozone skrocone o 3/4 orginalne wydechy. W srodku puste, nie wypelnione zadna wata, dzwiek miodzio! Przepieknie bulgota przy schodzeniu z obrotow, czy glosny ? pewnie tak, w sezonie raczej w zatyczkach bede latal.

 

w gsxr mam orginalny wydech i sie wlasnie zastanawiam nad zrobieniem przelotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak juz mowa o wydechach to ktory byscie polecili mam na oku 3 typy do mojego gixxa k8 : Arrow thunder, two brothers,mivv gp. Na youtube ogladalem filmy jak brzmią i wszystkie są spoko. dlatego mam mętlik w glowie i niewiem na ktory sie zdecydowac : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.