Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

co ja mam zrobić.. zawaliłem..;//


Kamil Grzywa

Rekomendowane odpowiedzi

Najskuteczniejsze wyjście jest złożenie wniosku o przywrócenie terminu w myśl k.p.a, przedmiotem wniosku o przywrócenie terminu jest sformułowanie prośby o przywrócenie terminu i uprawdopodobnienie przez osobę zainteresowaną braku swojej winy oraz dopełnienie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu tej czynności, dla której był ustanowiony przywracalny termin. Najlepiej 5o zł w zęby i do radcy prawnego najlepiej którego znasz i niech naciągnie wniosek nie martw się, magia pieczęci zrobi swoje, to jest bardzo prosta sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejsze wyjście jest złożenie wniosku o przywrócenie terminu w myśl k.p.a, przedmiotem wniosku o przywrócenie terminu jest sformułowanie prośby o przywrócenie terminu i uprawdopodobnienie przez osobę zainteresowaną braku swojej winy oraz dopełnienie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu tej czynności, dla której był ustanowiony przywracalny termin. Najlepiej 5o zł w zęby i do radcy prawnego najlepiej którego znasz i niech naciągnie wniosek nie martw się, magia pieczęci zrobi swoje, będzie dobrze.

Art. 1. Kodeksu postępowania administracyjnego, stanowi:

"Kodeks postępowania administracyjnego normuje postępowanie:

1) przed organami administracji publicznej w należących do właściwości tych organów sprawach indywidualnych rozstrzyganych w drodze decyzji administracyjnych,

2) przed innymi organami państwowymi oraz przed innymi podmiotami, gdy są one powołane z mocy prawa lub na podstawie porozumień do załatwiania spraw określonych w pkt 1,

3) w sprawach rozstrzygania sporów o właściwość między organami jednostek samorządu terytorialnego i organami administracji rządowej oraz między organami i podmiotami, o których mowa w pkt 2,

4) w sprawach wydawania zaświadczeń."

Ponadto:

Przepisy szczegółowe dotyczące przeprowadzenia egzaminu regulują kwestię odmowy przeprowadzenia egzaminu i nie przewidziano, aby następowało to w drodze decyzji administracyjnej: m.in. § 30 ust.3 pkt.1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz.U.2005.217.1834 ze zm.). Zatem K.p.a w tym zakresie nie ma zastosowania. (K.p.a ma zastosowanie jedynie tam, gdzie normuje to powyżej przytoczony art. 1 bądź na mocy wyraźnego odesłania z przepisów szczegółowych, kiedy to k.p.a. ma posiłkowe (uzupełniające) zastosowanie w danym postępowaniu.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50zł to radca prawny Koledze najwyżej drzwi do gabinetu otworzy i za nim zamknie. :)

Po prostu ustalą Ci nowy termin i zapłacisz za egz. 50% kwoty, zgodnie z §4 ust. 5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 11 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości opłat i stawek wynagrodzenia za sprawdzenie kwalifikacji oraz za wydanie dokumentów w tych sprawach (Dz.U.2003.219.2162 ze zm.), który stanowi, iż: " Opłatę wniesioną w wysokości określonej w ust. 1 i 2 odpowiednio za pełny egzamin lub egzamin praktyczny zmniejsza się o 50 %, jeżeli osoba egzaminowana nie zgłosiła się na egzamin w wyznaczonym terminie lub, mając wyznaczony termin egzaminu praktycznego, uzyskała negatywny wynik z egzaminu teoretycznego i rezygnuje z ponownego przystąpienia do egzaminu. Kwota zmniejszenia podlega zwrotowi. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WORD jest Samorządowa osoba prawna i to zarząd województwa rozstrzyga,i sejmik woj. nadaje status, więc

nie usunięte rozbieżności,na które wskazuje NSA i SN stwarzają chaos, dając możliwośc o której rozmawiamy.

Usługa radcy prawnego

Stawka *

Jednorazowa porada prawna

50 - 500

Jednorazowa porada prawna przez internet

50 - 150

Opinia prawna

150 - 2500

Sporządzenie pisma procesowego

50 - 300

Sporządzenie umowy

100 - 3000

Obsługa prawna podmiotów

700 - 15000/miesiąc

Roboczo-godzina pracy

50 - 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że WORD jest Samorządową osobą prawną ? Wydaję decyzje w imieniu organu administracji publicznej i wcale nie oznacza to, że w każdym postępowaniu, które prowadzę, K.p.a. ma zastosowanie. A zapewniam Cię, że nie ma. Jak chcesz mówić o rozbieżnościach to je przedstaw, bo nie wiadomo do czego się odnieść.. Poza tym to nie forum prawne. Co do opłat, przedstawiasz widełki. A patrząc na nie: Jednorazowa porada prawna minimum 50zł + na bank kasa za sporządzenie wniosku (czego nie ma w cenniku, choć jest pismo procesowe), co w sumie daje na pewno więcej niż 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawników nie mam z tym problemów. Bo mam rodzinę w tej dziedzinie. Wiec rozmawiałem z nimi można ale nie chce.CO do przenoszenia. Udało się ! w Poniedziałek wyślą do Bielska Białej i wtedy w piatek pojade sie zapisać w przyszłym tygodniu. Coś ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dyskusji zszedł trochę na inne tory.

Możecie pisać o rozporządzeniach itd. ale zapominacie że to egzamin na kategorie "A" i w tym czasie pogoda decyduje do kiedy egzaminy się odbywają.

A ty kolego hardwell pisząc w pierwszym poście o głupiej blondynce naubliżałeś kobiecie która może do najsympatyczniejszych nie należy ale

ona nie ma na to żadnego wpływu czy terminy są czy ich nie ma a jeżeli są to rozdaje jak leci.

Wiem coś o tym bo ostatnio byłem częstym gościem w WORDzie Bytomskim.

Chciałoby sie powiedzieć żebyś następnym razem pomyślał zanim coś napiszesz ale to chyba zbyt trudne zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawników nie mam z tym problemów. Bo mam rodzinę w tej dziedzinie. Wiec rozmawiałem z nimi można ale nie chce.CO do przenoszenia. Udało się ! w Poniedziałek wyślą do Bielska Białej i wtedy w piatek pojade sie zapisać w przyszłym tygodniu. Coś ruszyło.

Wniosek zawsze złożyć można. Jak mi klient złoży wniosek o wycieczkę w kosmos to ja ten wniosek też rozpatrzę. Pytanie tylko z jakim efektem :D Ile prawników, tyle opinii. Przyzwyczaiłam się już. :) A co do Cię, tylko nie daj znowu ciała :)

A ty kolego hardwell pisząc w pierwszym poście o głupiej blondynce naubliżałeś kobiecie która może do najsympatyczniejszych nie należy ale

ona nie ma na to żadnego wpływu czy terminy są czy ich nie ma a jeżeli są to rozdaje jak leci.

Wiem coś o tym bo ostatnio byłem częstym gościem w WORDzie Bytomskim.

Chciałoby sie powiedzieć żebyś następnym razem pomyślał zanim coś napiszesz ale to chyba zbyt trudne zadanie.

Accord, on już posypał głowę popiołem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wychodzę z założenia aby jak najmniej narzekać. Jeśli chodzi o nasz kraj jest jaki jest i nie zmienisz go.

Trzeba się cieszyć z tego co sie ma.

Jesteś zdrowy, masz nogi ręce, możesz biegać, iść do kina, skakać, co chcesz, możesz nawet na prawko na A zdawać a w przyszłości jeździć motocyklem i zwiedzać fajne miejsca, poznawać nowych ludzi itd.

Pomyśl o ludziach którzy są chorzy, leżą gdzieś w szpitalach całe miesiące, którzy nie mają co do garnka włożyć, za to ile kosztuje Twój egzamin niektórzy pół miesiąca przeżyją.

Więcej optymizmu stary nie spinaj się tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...Wielu robi tak, że przeprosiny im nie wystarczają. Ktoś się pokaja a potem jeszcze przez szmat czasu musi wysłuchiwać kazań za coś, co stara się naprawić. To jest bardzo niewychowawcze, wiecie? Jeśli przyznanie się do błędu nie odnosi zamierzonego skutku, to po co przepraszać? Czy Kolega zrozumiał? Okaże się. Nie przeczytałam nic więcej, co świadczyłoby o tym, aby dalej uważał że wina za sytuację z egzaminem leży po stronie innych a nie jego samego. Koledzy, rozluźnijcie pośladki, bo zakwasów dostaniecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części się z Tobą Agnich zgadzam,

po części dlatego że pisząc na forum (jakimkolwiek)

trzeba sobie zdawać sprawę że czytający mają prawo wypowiedzi (czy to się autorowi podoba czy nie)

i albo biorę to na klate

albo proszę admina o zmaknięcie tematu. :)

P.S.

Wulgaryzmy też nie są na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.