Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwsze moto :) proszę o pomoc ! :)


Roksana

Rekomendowane odpowiedzi

Roksana nie słuchaj ludzi którzy praktycznie nie mają styczności z motocyklami a najlepieją sie czują i wypowiadają w dziale "Ku przestrodze" bo jest tu pare takich "orłów" i chyba wszyscy wiedzą o kim mowa bo nie da sie tego po prostu nie zauważyć.

gdyby była opcja to bym to zalajkował, ale nie ma więc LUBIĘ TO!

Ja też znam kogoś kto ma fajne moto na sell :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele.. o wadze sprzętu dodałem jako dygresję a wy już z tego robicie kolejnego offa.

głównym założeniem wypowiedzi było to żeby nie wciskać kitu, że dla kobiety (bez urazy. Faceta też, ale wiadomo- kobieta to kobieta ;P) sprzęt stukonny na początek to lekka pomyłka. Wiadomo są wyjątki, które na takim zaczynali i nie narzekają ale sprawy marginalne mało kogo interesują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wciskajcie dalej kit, że CBRka i RF są dobre na pierwsze moto...tymbardziej dla kobiety (gdzie RFka jest dość ciężka)

RFka może i ciężka ale F4 dużej masy zarzucić nie możesz. Też znam pełno lasek na większych sprzętach śmigających. Nie wiem czemu utarło się przekonanie że jak laska to nie podniesie moto(jeśli oczywiście będzie musiała bo też nie wiem czemu przekonanie że akurat kobiety muszą się przewracać). To że może któryś z kolegów ma problemy z siłą i podniesieniem sprzęta nie znaczy że można to tak generalizować- nie, nie podlizuję się naszym kochanym Amazonkom :ph34r:

A odnośnie wagi, to pragnę zauważyć, że moto może ważyć nawet 500kg, ale mieć środek ciężkości nisko, to wtedy podniesiesz go łatwiej niż moto ważące 170kg ze środkiem centralnie pod bakiem. A z tego co mi wiadomo wszystkie sporty i sportowo turystyczne mają nisko środek ciężkości bo by ich nikt z zakrętu nie podniósł :blink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że waga ma znaczenie . Na początek lekki moto nie koniecznie słabe :D 600 będzie w sam raz o ile masz kasę by zaraz zmienić . Ja zaczynałam na hondzie CB 500 szybko mi się znudził a środek ciężkości tragedia ,lekko skrzywiona kierownica i od razu zaliczałam glebę . Moim zdaniem moto beznadzieja . Jezdziłam na fz6 polecam , obecnie śmigam na Ducati 696 i twierdzę że moto w sam raz dla kobiety :D zaczynającej przygodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksana jak byś była zainteresowana to ja mam moją gpz do sprzedania (to ta o której pisał dembis) mam ja od początku tego sezonu, ani razu mnie nie zawiodła zrobiłam nia ponad 4 tysiące, jest nowy akumulator. Moto ogólnie super jak na początek! wizualnie może nie do końca zachwyca ale chyba nie o to tutaj chodzi liczy się komfort jazdy! 97 rocznik 24 tys z groszem pali średnio 4,5l cena 4500 zł już ostateczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Yamaha xj 600. Motorek tani w eksploatacji i bezawaryjny. Spalanie 4-5,5l/100km. Przejezdziłem nim całe wakacje w tym jedna trasa Knurów-Świętno Świętno-Knurów(w ciagu całej tygodniowej wycieczki 1600km bez problemu z plecaczkiem). Motocykl łagodnie oddaje moc i jest bardzo przewidywalny. Do 140km/h idzie dość dobrze, a później to juz ciężej, więc to tez powstrzyma nowicjusza od niekontrolowanych warjacji. Jeśli komuś nie zalezy na osiagach, lecz na tym zeby sie oswoić z jednosladem to polecam Suzuki Marauder 125 który był najukochańszym motocyklem jaki miałem. Spalalnie przy osiagach ok 80km/h zarówno w mieście jak i trasie ok. 2,5litra nawet we dwie osoby ( jak ktoś sie postara to zejdzie nawet do 2l na trasie), ale niestety wskazówka więcej niz 115km/h nie chciała pokazac. Następna zaleta jest waga i komfort. Jazda przy moim wzroście (185) nie męczyła mnie wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niski budżet to 500tka, Gpz serio słaba nie jest.

A na wysoki to ninja 250, cbr 250, gs500f.

600tki są za mocne na 1 motocykl, jeden sobie poradzi drugi się rozwali.

Każdy ma czas się nauczyć i przesiąść na coś mocniejszego, nie wiem po co ten pośpiech i wciskanie na chama jak największych pojemności...

Jak się ktoś nauczył jeździć na litrze to bardzo dobrze z jego strony, ale niech nie sugeruje tego innym podając siebie za wzór.

Znam dużo osób zaczynających od 500tek i każdy jest zadowolony z takiego wyboru na początek.

A co do większych pojemność to polecam "wywiad z trupem", czy choćby spojrzeć na maline, albo prześledzić wypadki tego roku, młody wiek i szybki motocykl :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz np GS 500 polecam się. Mam w perfekcyjnym stanie takie suzuki, które szukałem pół roku. Akurat jestem bardzo pedantyczny do tego typu zakupów, że małe niedociągnięcia od razu mnie zniechęcają. Jeżeli będziesz zainteresowana to pisz [email protected] wtedy podam więcej szczegółów.

Jestem z Żor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.