Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykle i wędkarstwo...?


MisterTwister

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety zawsze wykupuje. Trochę mnie drażni polityka PZW, bo gdziekolwiek byś nie pojechał, to wszędzie musisz mieć wykupioną licencję. Dobowa licencja to wydatek 25-30zł, dlatego lepiej czasami kupić roczną. Masakra. Jedziesz gdzieś na wczasy, bierzesz ze sobą kije, by przy okazji coś powędkować - no to musisz bulić jak za zboże. Ja co roku na same zezwolenia wydaje tak ok. 800zł!!! 200 obowiązkowa karta, 400 - wydałem na licencje na "lina", 100 - na Opole, no i ze stówka tak do kupy jak jestem gdzieś w Polsce. Forumowicze sądzą, że wędkarz na motorze, to zazwyczaj emeryt objuczony pokrowcami i torbami, który na mopliku tempem żółwia jedzie na pobliskie stawy. Otóż można pogodzić obie te pasje. Kilku moich znajomych namiętnie oddało się pasji wędkarskiej. Każdą wolną chwilę spędzają nad wodą. Często wyjeżdżają na kilkudniowe zasiadki. Wówczas, korzystając z okazji odwiedzam ich motorkiem. Oni moje pakunki (futerały z kijami, zanęty śpiwór, namiot i inne pierdoły) wiozą swoimi autami, a ja do nich dołączam nad wodą. Powędkuję trochę i jak mi się znudzi, niczym nieskrępowany jadę zwiedzać np. piękne miejsc na opolszczyźnie, czy inne piękne zakątki naszego kraju. Wykorzystuję każdą okazję, nawet wypad wędkarski na jazdę motocyklem. Czy tak trudno sobie coś takiego wyobrazić? Mamy dwie łódki, na Pławniowicach i na Dzierżnie. Jedziemy do rybaczówek motorkami, wsiadamy do łódek, kilka godzin wędkujemy, po czym znowu w siodło i przed siebie. Inni jadą na zlot by się narąbać, by potem i tak nic z tego zlotu nic nie zapamiętać - to jest lepsza alternatywa od tej wędkarskiej? Ktoś inny wsiada na swoje moto, jedzie autobaną do Krakowa i z powrotem - czy to lepsza alternatywa? Nie sądzę. Ktoś, kto nie spróbował takiego połączenia, niech przynajmniej nie komentuje głupio. Każdy ma inne oczekiwania, i te życiowe i te związane z jadą motocyklem. Nie nam oceniać jakość i styl jaki kto sobie obrał. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.