Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wybór Motoryckla mile widziana pomoc :)


Szafax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , na początek chciałbym przeprosić jeżeli już taki temat powstał lub napisałem go tutaj gdzie nie trzeba , po prostu jak to mówią jestem na tym forum "lajkiem" ; )

Mam takowe pytanie jak i prośbę w jednym , chodzi mi tutaj obecnie o wybór motocykla na "początek" z pojemnością do 125cc na kat. A1 mam już jakieś tam doświadczenie w prowadzeniu motorków po 4 letniej przygodzie z małymi pojemnościami zaczynając od "motorynki 50 , simsona 50,60 no i 80" Dochodziły mnie słuchy , zacytuje "pierdol prawko A1 siadaj na 500tke dopiero w tedy nauczysz się lepiej jeździć " Ale pomijając wszystkie te propozycje postanowiłem robić to stopniowo , nie będę już się rozpisywał bo nikomu nie chce się zbytnio czytać ^^ :P

A wiec streszczając interesuje mnie jakas 125 prosze o napisanie marki motocykla i dlaczego on , poszukuje motocykl do 5tys moze on miec te 10-15km nie potrzebuje dużej mocy , bardziej mnie interesuja cos podobnego do Szosowo-Turystyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda varadero 125. moto wyglądające na 600, waga troche duża(160kg) ale spalanie w granicach 3,5-4 litrów, naprawdę wygodne moto, do 5tyś napewno coś kupisz, pędkość mak to 125km/h więcej nie wydusisz nawet jeśli ładnie poprosisz. Ogółem moto godne polecenia na początek

No i mieścisz się w A1 - potwierdzam, bardzo fajne moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki ale mam jeszcze jedna prosbe , mozecie wymienic kilka marek 125tek oprócz

Romet Zetka 125

Honda CBR/Aprilla RS i inne tego typu 125tki

Honda Varadero 125

Te wyzej juz obeznalem sie wczesniej ze wszystkim z nimi zwiazanego chodzi mi o jakies inne modele 125tek ktore znacie i polecacie , z góry dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zdecydowałem na cbr125r bo na trasie ruda -za jaworzno spala paliwa za 5zł przy prędkości gdzie się da 100km/h

Poprzedni 2 sów palił 6 lekko ale miał dużo większego kopa.

Do turystyki całkiem nieźle nadają się maxi kible.125 2T gillera runner jedzie całkiem fajnie.

Mozesz podac pelna nazwe motorku "maxi kibla" ^^ ahaha ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa motorki, w tym Hondę CBF 125 - to jest następca Hondy Varadero 125, której już nie produkują. Chopper używany sporadycznie tylko na dalsze wyjazdy, natomiast Honda używana codziennie do codziennej jazdy po mieście, do pracy, po świeże bułki... Idealne moto na miasto i na niedalekie wypady - takie do 200km. Fajnym motorkiem jest też Yamaha YBR 125 - bardziej klasyczny wygląd - niestety robiona już w Chinach i w opinii wielu użytkowników, producent nie zachował reżimu jakościowego przy produkcji moto. Honda CBF125 w realu zdecydowanie lepiej wygląda niż na foto...Fajny dynamiczny, łatwy w prowadzeniu motorek - 90 - 100 km/h idealna prędkość dla moto - manetka w połowie odkręcona na 5-tym biegu... Silnik na wtrysku pali 2L/100km - mniej niż skutery 50cm3!!! To jest nowy model na rynku - zaczęli go klepać w 2009 roku.

Poczytaj sobie opinie recenzje

http://www.motogen.p...125-2,7885.html

http://www.scigacz.p...styki,9929.html

Szafax - jestem pod dużym wrażeniem Twojego podejścia w kwestii doboru motocykla. Wież mi, z czasem sam dojrzejesz do decyzji zakupu większej maszyny. Zauważalny jest światowy trend odchodzenia od motorów dużej pojemności. Ludzie z czasem porzucają swe ścigacze, wybierają w naturalny sposób maszyn do spokojniejszej jazdy. A i ekonomia wymusza na wielu innego spojrzenia na temat. Coraz więcej ludzi ma dylemat co wybrać? Czy ponad dwudziesto letnią maszynę o wątpliwym stanie technicznym, czy raczej tańsze, mniejsze ale za to dwu, trzy letnie moto - które gwarantuje bezawaryjną jazdę przez następnych kilka sezonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa motorki, w tym Hondę CBF 125 - to jest następca Hondy Varadero 125, której już nie produkują. Chopper używany sporadycznie tylko na dalsze wyjazdy, natomiast Honda używana codziennie do codziennej jazdy po mieście, do pracy, po świeże bułki... Idealne moto na miasto i na niedalekie wypady - takie do 200km. Fajnym motorkiem jest też Yamaha YBR 125 - bardziej klasyczny wygląd - niestety robiona już w Chinach i w opinii wielu użytkowników, producent nie zachował reżimu jakościowego przy produkcji moto. Honda CBF125 w realu zdecydowanie lepiej wygląda niż na foto...Fajny dynamiczny, łatwy w prowadzeniu motorek - 90 - 100 km/h idealna prędkość dla moto - manetka w połowie odkręcona na 5-tym biegu... Silnik na wtrysku pali 2L/100km - mniej niż skutery 50cm3!!! To jest nowy model na rynku - zaczęli go klepać w 2009 roku.

Poczytaj sobie opinie recenzje

http://www.motogen.p...125-2,7885.html

http://www.scigacz.p...styki,9929.html

Szafax - jestem pod dużym wrażeniem Twojego podejścia w kwestii doboru motocykla. Wież mi, z czasem sam dojrzejesz do decyzji zakupu większej maszyny. Zauważalny jest światowy tren odchodzenia od motorów dużej pojemności. Ludzie z czasem porzucają swe ścigacze, wybierają w naturalny sposób maszyn do spokojniejszej jazdy. A i ekonomia wymusza na wielu innego spojrzenia na temat. Coraz więcej ludzi ma dylemat co wybrać? Czy ponad dwudziesto letnią maszynę o wątpliwym stanie technicznym, czy raczej tańsze, mniejsze ale za to dwu, trzy letnie moto - które gwarantuje bezawaryjną jazdę przez następnych kilka sezonów...

MisterTwister podejscie mam takie , poniewaz mi nie potrzebny jest moto aby sie chwalic ile to on nie wyciscie tylko do spokojnej jazdy aby on "wiecznie zyl , wiecznie nie bedzie zyl ale aby troche pojezdzil ;]" i na jakies wypady z przyjaciolmi nad wode czy gdzies . Nie potrzebuje 200 na blacie bo komu to potrzebne jak to powtarzalem jak i powtarzam dalej "wazne , ze jezdzi nie wazne ile ;]"

Co do innych forumowczow czekam zz niecierpliwoscia na dalsze propozycje , z gory wielkie dzieki ;]

Ps, Mister dzieki za jako tako szczegolowa odpowiedz , wielki szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za wiaderko dałem 4500 zł mało bo jest to 2001 rok produkcji, i miała pare niedociągnięc.

powiem ci że już możesz nie dostać innych propozycji jezeli chodzi o szosowo turystyka jakbyś troche rozwinął zainteresowanie innymi typami było by o wiele więcej propozycji

Oo widze , ze interesik sie udal i zapewne sluzy Ci w trasach ;] Cb to ja chyba widuje czesto w ddz ;D Moze z raz widzialem nawet w PG ;p

Probuje wypatrzec taka 125tke na ktorej zdawalem prawko u "Sochy" ale jak widze , ciezko bedzie nosila ona marke "TM cos tam " tyle zapamietalem z tej nazwy ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec streszczając interesuje mnie jakas 125 prosze o napisanie marki motocykla i dlaczego on , poszukuje motocykl do 5tys moze on miec te 10-15km nie potrzebuje dużej mocy , bardziej mnie interesuja cos podobnego do Szosowo-Turystyka

W klasie 125cm3 szosowo-turystycznych motorków nie ma za wiele. W oczywisty sposób wyeliminować należy wszelkie Romety, Junaki, Zippy... i pozostałe chińskie wynalazki... Dlatego zawężając poszukiwania do motocykli w przedziale cenowym do 5tys. zł, to według mnie należy wziąć pod uwagę Yamahę YBR125, opisaną wyżej Hondę CBF125, ewentualnie starszą Hondę Varadero 125 - ale ona jest nadal w cenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo widze , ze interesik sie udal i zapewne sluzy Ci w trasach ;] Cb to ja chyba widuje czesto w ddz ;D Moze z raz widzialem nawet w PG ;p

Probuje wypatrzec taka 125tke na ktorej zdawalem prawko u "Sochy" ale jak widze , ciezko bedzie nosila ona marke "TM cos tam " tyle zapamietalem z tej nazwy ; )

jestem z okolic DDZ i bardzo możliwe że mnie gdzieś widziałeś :) moto chodzi bezproblemowo,jestem z niego zadowolony i polecam "wiaderko" na pierwesze moto.

ps to coś u Sochy to yamaha TW125 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/honda-varadero-125-sprowadz-2004r-ideal-jak-nowa-i2633597175.html - mój zdecydowany faworyt... CBR125 za bardzo udaje ścigacza... Varadero nic nie musi udawać, szkoda, że już tego modelu nie produkują - dlatego ja kupiłem CBF125 - chociaż wolałbym varadero....Ale życie nauczyło mnie, że w pewnych sytuacjach nie ma kompromisów - za często spażyłem się na używanych sprzętach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ho...2633597175.html - mój zdecydowany faworyt... CBR125 za bardzo udaje ścigacza... Varadero nic nie musi udawać, szkoda, że już tego modelu nie produkują - dlatego ja kupiłem CBF125 - chociaż wolałbym varadero....Ale życie nauczyło mnie, że w pewnych sytuacjach nie ma kompromisów - za często spażyłem się na używanych sprzętach...

Tez mysle nad Wiaderkiem ale bym musial troche dozbierac kasurki ;p Cos Ty jakies hondy cbr itp to nie dla mnie jedynie zainteresowala mnie Aprilka Rs 125 ale to nie jest to czego szukam ;p Poszukuje spokojnej jazdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.