Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sprzedaz pierwszego motocykla - nietypowy klient !!!!!


dzejans

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, jestem tu nowy i chcialbym zaczerpnac porady, krociotko napisze o co mi chodzi, otoz srzedaje aktualnie motocykl :

http://allegro.pl/kawasaki-ninja-zx-250-wydech-yoshimura-warszawa-i2514096207.html

i natrafilem na nietypowego klienta z zagranicy, ktory przystaje na moja cene 9300PLN i otrzymalem od niego takiego maila:

"Hello ,

Thanks for your response.I'm satisfied with the condition of the Bike and Agree with price So i will be paying directly into your PayPal account without any delay. Get back to me with the details below :

Name:

PayPal Email address

Cell Phone No.:

Or you can send me a paypal money request, so once i receive the details i will go ahead with the payment through PayPal and then i will contact my shipping company after you get the payment. I will need your home address for the Bike to be Picked Up by the Shipping Company..

Have a nice day. "

czy sprzedaz do osoby z poza naszej granicy wyglada jakos inaczej dla (sprzedajacego?), zastanawia mnie rowniez jak moglbym z nim zalatwic sprawy formalne czyli chociazby "uzupelnienie umowy kupna-sprzedazy", bardzo prosze o pomoc, bo nie wiem czy to nie smierdzi jakims przekretem!!!!!

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, cos to podejrzane.i zwlaszcza ze przez paypal-a ( z którego jak wiemy do 6 miesiecy wplacajacy moze wycofać pieniadze i bedziesz na "-

", niech go kupi przez allegro i zaplaci przez payU kredytowka tez tam mozna placic i odrazu bedziesz mial kase i takie powiedzmy "formalne" zawarcie umowy kupna/sprzedazy bo wkoncu wygrana aukcja do czegos zobowiazuje.. jesli napisze ze nie i ze kasa tylko przez paypal-a to wiadomo ze naciagacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywisty wałek.

Sprzedając jakiś czas temu samochód na niemieckim portalu dostawałem kilka takich super ofert każdego dnia. A to gość jest na misji w Iraku, a to coś tam zaś innego... zwykle był pierwszy e-mail z pytaniem czy wszystko aby jest ok i jaka ostateczna cena, ty odpowiadasz i dostajesz reply, że "alles ok" i "chcieć płacić" paypal...

Z ciężarówkami robią to tak, że dostajesz przelew paypalem, miejscowe chłopaczki przyjeżdżają po sprzęta, auto wędruje do dziupli w kraju, tam albo jest rozbierane (głównie rama cięta w pół [ część egzotycznych krajów robi problemy z importem używanych pojazdów, więc wędrują jako części, zresztą i tak muszą to jakoś upchnąć w kontener]) albo na lawecie wędrują do Hamburga lub Rotterdamu. Tam na statek, kontenerowiec odpływa, a tobie po jakichś 2-3 tygodniach kasa znika. Więc jeśli ciężarówkę można wywieźć w ten sposób, to motocykl tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie za odpowiedz, nom to jest wałek 100%, dokladnie tak jak napsiales pix pierwszy mail zawieral informacje z zapytaniem "jaki jest stan motocykla i jaka ostateczna cena ", a tak jeszcze czysto teoretycznie zapytam:

gdyby ten gosc wpalcil kase paypallem, to nie da sie tej kasy przelac jakos na swoje konto bankowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.