Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dwusów czy czterosów


sloniu

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie Honda NSR jest dwusówem, CBR 125 jest czterosuwowa.

Jeżeli chodzi o wyglad to te wszystkie dwusówy są świetne, czy nsr-ka czy aprilka rs, gruba opona, duze plastiki i duzo lepsze osiagi.

Ale jest taki problem że taki dwusów przejedzie 15tys i silnik idzie do kapitalki, a ludzie na allegro pisza, że każdy jest na dotarciu, świeżak wyszedł prosto z warsztatu itd, a w rzeczywistości tego nie da się sprawdzić i co drugi jest do roboty, więc łatwo idzie wpaść.

Potem koszty eksploatacji są w porównaniu z 125 czterosuwową dużo wieksze, taki dwusów spali Ci z 7 litrów na 100km, przy czy ta cbr 3l, w dodatku nie pamietam proporcji i mogę się pomylić ale na 50litrów benzyny idzie 1 litr oleju w dwusówie, ponieważ taki silnik potrzebuje mieszanki, tyle że sam sobie dozuje bo ma podajnik.

Kolejną wadą jest ten dzwiek, dwusów ma dość specyficzny i malo przyjemne, czterosów wiadomo jaki :P

WIęc ogólnie polecam cbr 125, ma ją mój kolega i Ci powiem wygląda ładnie, może nie tak fajnie jak NSR, bo sama opona jak z roweru nie wygląda za fajnie, ale nie jest awaryjna, pali mało, jest lekka, po mieście idealna.

Chociaż jeżeli bardzo ważne dla Ciebie jest te kilka KM więcej i troche wyższe v-max, nie przeszkadza Ci duże spalanie i ew. remont silnika Ci nie straszny to NSR jest elegancka (chociaż mi się osobiście bardziej podoba aprilia RS). No i zawsze można faktycznie trafić na sztuke po remoncie i też będzie jakiś czas bezawaryjna.

Jakbyś miał więcej pytań to sprecyzuj jakie dokładnie i pisz :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.