Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

xj6n vs mt03???


PiotrG

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Pozwolę sobie zadać kolejne mało ciekawe dla wyjadaczy pytanie... :)

Waham się między tymi dwoma modelami, w grę wchodzi zakup moto na codzienne pomykanie plus jakieś weekendówki. Kasa jak zawsze ma znaczenie i tutaj mt-ek wypada lepiej, znacznie lepiej niż xj... ale czy spisze się dostatecznie dobrze?

Pierwsze większe moto, więc cieszyć będzie każdy. Widzę po aukcjach, że mt-ek nie należy do popularnych moto i może być ciężko z jego osprzedażą.

Chętenie poznam Wasze opinie, z góry dzięki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to MT za chwilę po prostu może ci się znudzić i będziesz szukał więcej mocy.

Ja kupiłem XJ6n w marcu tego roku - rocznik 2009 czarną i muszę przyznać że bardzo się cieszę z zakupu.

Mi osobiście moja XJ-ta się bardzo podoba, i uważam że jest to świetny zakup na pierwsze moto. 78 KM czuć, moto ma przyspieszenie , maxymalnie wycisnąłem nim 211 , ale na sam początek to masz mocy pod dostatkiem. Po prostu nie potrzeba ci więcej.

Poza tym XJ-ta zbiera świetne recenzję - nie szarpie, ma dobre spalanie, bardzo fajnie wchodzą biegi i fajnie się nią manewruje. Jedyny minus to taki że moto waży sporo jak na swoje gabaryty.

W tej samej klasie masz jeszcze w opcji - Ducati monster (w nowej budzie niestety troche drogi), Kawasaki Er6n (moim zdaniem paskudny), Suzuki Gladius (przepraskudny) , i Honde hornet która ma jednak więcej km bo ponad 100.

Także ja doradzam XJ6. Nie zawiedziesz sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie takiej czarnej XJ-tki w tym lub młodszym roczniku :) Zgadzam się z Tobą w 100% jeśli chodzi o ocenę pozostałych moto w tej klasie z tąd dylemat MTek czy Xjota.

Słyszałem opinie, że MTek nadaje się WYŁĄCZNIE na miasto itp, Powiedz mi proszę w jakiej cenie udało Ci się wyrwać moto, jeśli to nie tajemnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja swój kupiłem za 17000. Stan idealny, przebieg mały bo 3500 km. Nie jest to mało ale w tej chwili można trafić na XJ-te z tego roku nawet i za ponad 14000. Trzeba szukać a się znajdzie. Może nie jest to motor na bardzo długie trasy (bo to naked) , ale na miasto i przejażdżki rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba sprzęty mają kompaktowy rozmiar, nie są najlepsze dla osób rosłych. Jeżeli Planujesz raz na pewien czas pojeździć z pasażerem xj będzie lepszym wyborem, również jeżeli chodzi o dostępność akcesroriów (szyby, zestawy montażowe kufróe itp.).

Do rosłych to ja nie należę :) 178cm plus 85kg. Raczej będę szukał XJtki chyba, że trafi się jakiś rodzynek MTek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie taką na oku http://allegro.pl/ya...2480182590.html Rzuć proszę okiem fachowca :)

Ładna. Minus to że nie ma lusterek (trochę dziwne). No i wypadałoby żebyś założył crash-pady. Musiałbyś pojechać i dokładnie go obejrzeć. Moto ma fajnie mały błotnik co dodaje uroku bo odsłania tylną oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna. Minus to że nie ma lusterek (trochę dziwne). No i wypadałoby żebyś założył crash-pady. Musiałbyś pojechać i dokładnie go obejrzeć. Moto ma fajnie mały błotnik co dodaje uroku bo odsłania tylną oponę.

Lusterko ma jedno, jakieś akcesoryjne, ja zaraz bym założył normalne :) Przyznam, że wygląda ciekawie i kusi mnie bardzo ale obawiam się, że te zmiany tuningowe to jakaś ściama :/ Zobaczymy, sam się nie podejmę oceny więc poczekam aż znajomek z Poznania wróci z urlopu i zbada co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótki w uszach jestem na FZ6 ;P Poza tym bardziej mówi do mnie XJ6 :)

FZ6 prowadzi się jak rower, składa się w zakrętach jak sport, co do brzmienia ... to niestety nie brz

mi jak MONSTER ale też daje radę :D

To jest mój pierwszy motocykl i każdemu z czystym sumieniem mogę go polecić ...

Z resztą jeśli kobiety go ogarniają ... to mówi samo za siebie ... :P

Ja myślę teraz o zmianie na FZ1 ... może to popularny motocykl, ale do swojej FZ6 mam pełne zaufanie ;)

(...) a brzmi jak odkurzacz ;) Zelmer?

Chciałbyś mieć taki 104 konny odkurzacz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótki w uszach jestem na FZ6 ;P Poza tym bardziej mówi do mnie XJ6 :)

FZ6 prowadzi się jak rower, składa się w zakrętach jak sport, co do brzmienia ... to niestety nie brz

mi jak MONSTER ale też daje radę :D

To jest mój pierwszy motocykl i każdemu z czystym sumieniem mogę go polecić ...

Z resztą jeśli kobiety go ogarniają ... to mówi samo za siebie ... :P

Ja myślę teraz o zmianie na FZ1 ... może to popularny motocykl, ale do swojej FZ6 mam pełne zaufanie ;)

(...) a brzmi jak odkurzacz ;) Zelmer?

Chciałbyś mieć taki 104 konny odkurzacz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FZ6 prowadzi się jak rower, składa się w zakrętach jak sport, co do brzmienia ... to niestety nie brz

mi jak MONSTER ale też daje radę :D

To jest mój pierwszy motocykl i każdemu z czystym sumieniem mogę go polecić ...

Z resztą jeśli kobiety go ogarniają ... to mówi samo za siebie ... :P

Ja myślę teraz o zmianie na FZ1 ... może to popularny motocykl, ale do swojej FZ6 mam pełne zaufanie ;)

Chciałbyś mieć taki 104 konny odkurzacz :P

Wsysam takie nosem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.