Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

wyskakuje\nie wskakuje jedynka - klekotanie po puszczniu sprzęgła


broda4

Rekomendowane odpowiedzi

a taki o to mam przypadek

Gdy podjeżdżam np do skrzyżownia na 1 , podjeżdżam na sprzęgle( po redukcji z 2 ) czasem zdaża się że albo nie wskoczy albo wyskakuje jedynka klekocząc, stukając jak by "coś" nie potrafiło zaskoczyć, zahaczyć. nie wiem co pomaga ale przewaznie wcicskam i puszczam sprzeglo i jedzie juz ok.

Nie zawsze jest takie zjawisko.

Taki moto niestety kupiłem.

Pozostałe biegi wskakują dobrze, jedynie przeskok z 1 na 2 jest dość głośny.

wszystko to w cb 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zagrzanym/ zimnym jest tak samo? Sprzegło Ci nie ciągnie?

Tutaj raczej podejrzewałbym sprzegła kłowe do wymiany. Łącznie z zębatką jedynki. Może też być luż na wałku. Tak czy inaczej, skrzynia do rozbiórki. Jednak zanim to zrobisz, to podjedź gdzieś do warsztatu i sprawdż. Trudno na forum wyrokować, znając tylko jakotako sytuację z opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienie

nie szukam rozwiazania.

moze ktos sie z tym juz spotkal?

powioedzialbym ze na cieplym. Ale jezeli wystepuje to zawsze spotyka mnie po ok 5 km na pierwszym skrzyzowaniu.

Sprzegło raczej działa dobrze, nie slizga, luz prawidlowy. Wystepowalo to zarowno na bardzo mocno naciagnietej lince, jak i na b luznej.

jedyne co dopisze to przy zjezdzie z kraweznika - jest 1 - 2 stukniecia "w silniku:"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki przypadek w r1, okazało się że skrzynia do wymiany, wodzik który chodzi po programie uległ skrzywieniu natomiast on wyrobił luz w mniejszej zębatce -a dokładnie w kole bliźniaczym - i to on wydawał takie dźwięki.

Moja rada -im szybciej tym się zajmiesz tym lepiej. Postaw moto na bocznej stopce, powinno być ok -natomiast jeśli moto ma pion to będzie strasznie rżęził bez sprzęgła. kup silikon lub uszczelkę zanim zdejmiesz miskę olejową -w misce powinny być drobne opiłki przy awarii którą opisuję- jeśli tak to wal na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.