Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przedni hamulec Kawasaki BN 125


goldi87

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszecie pewnie że było, ale przeczytajcie do końca bo już sobie nie radzę. Po kupnie motocykla kawasaki BN 125 (pompa hamulcowa NISIN) przedni hamulec był bez płynu i zapieczony to wziołem zregenerowałem zacisk zestawem naprawczym, pompkę hamulca też i nalałem płynu, hamulec odpowietrzyłem, a mimoto nadal nie robi się twardy. W zasadzie robiłem to kilka godzin, aby być pewnym że nie ma w układzie powietrza. Nie puszcza już żadnych bąbelków do zbiornika płynu, a hamulca nadal nie ma. W sumie tam nie ma co źle złożyć, a to nadal niedziałą. Macie jakieś pomysły co jest przyczyną? Jak ściągnę zacisk z mocowania i założe na tarcze to jestem wstanie docisnąć klocki bardzo mocno, a jak tylko założe zacisk i dokręce śrubami, to tłoczek wraca na swoje miejsce. Dodam jeszcze jeden szczegół bo tylko to podejrzewam, w specyfikacji widziałem że na wężu przy śrubach mocujących przewód hamulcowy powinny być uszczelki miedziane, u mnie ich nie ma, ale płyn nigdzie nie wycieka, czy to możę być taki błachy powód?

No i przy okazji potrzebuje tanio pomalować motocykl na żółto naprawdę po kosztach, jest ktoś ktoby mógł pomóc? Najlepiej stary lakier byłoby wypiaskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie jak zacisk jest zamontowany to wogole nie ma hamulca, rączka cały czas chodzi miękko, zostaje tylko ten przewód hamulcowy, ale jakby puchł to chyba dałoby się to zauważyć w którymś miejscu?? Zacisk sam regenerowałem wymieniłem wszystkie elementy chodzi płynnie i miekko, nie widać w nim, aby miał coś skrzywione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.