Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Shark Speed-R - opinia


Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu kupiłem nowy kask - wybór padł na Sharka Speed-R. To nowy model, dopiero co wszedł na rynek, nie ma w necie żadnych recenzji tego kasku więc stwierdziłem, że napiszę parę słów na forum - dla potomnych :)

Krótko i na temat:

1. Jest po prostu ładny :-) Do tego ma skorupe niewielkich rozmiarów i fajne malowanie, które sprawia że kask optycznie wydaje się niewielki. Nie wiem jak Wy ale ja nie cierpię kasków, które wyglądają jak wielkie jajo na głowie :)

2. Ma szybę grubości 4mm - pierwszy raz spotkałem się z tak grubą szybą - wygląda jak pancerna :) Do tego ma dobry mechanizm blokowania, a kluczem imbusowym można regulować opór przy otwieraniu i zamykaniu.

3. Ma blendę przeciwsłoneczną. I to bardzo dużą, którą można płynnie regulować, a jak się ją wysunie maksymalnie to prawie dotyka deflektora na nos. Jak dla mnie to duży plus - większość kasków z blendą ma blendę dość krótką i nie pokrywa całego pola widzenia.

4. Kask przyjazny dla okularników - ma specjalne gąbki koło skorni, które można wyciągnąć i okulary wchodzą pod kask bez problemu. Sam noszę okulary i potwierdzam - jest wygodnie.

5. Ma zapięcie DD. Planuje się wybrać w tym roku na trening na tor, więc to jedyne słuszne zapięcie.

6. Ma efektywną wentylację. Efektywną tzn. że jak otwarłem wloty powietrza to czułem delikatny strumień powietrza na głowie.

Jest wygodny, świetnie leży na głowie, nawet przy dużych prędkościach (testowany przy 200km/h) - jak dla mnie to rewelacja. Nie wiem jeszcze jak się spisuje przy dłużych trasach, jak tylko się wybiorę to napiszę jakie wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wizjer kasku ma różną grubość – po środku 4,25 mm, a po bokach 3 mm, co zwiększać ma pole widzenia motocyklisty."

"nowa szybka z widocznością "Klasa 1", grubość 4,25 mm na środku i 3,0 mm, dzięki czemu zostało zwiększone pole widzenia"

Tak z tego wywnioskowałam.

Plusem dla mnie jest też waga tych kasków mój tylko 1350 g ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.