Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

bmw r1200 gs adventure


kagi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie jestem w trakcie zmiany motocykla. Chce kupić BMW R1200 GS ADVENTURE z 2007 (teoretycznie 50 000 km przebieg), ale od mojego kolegi mechanika słyszałem , że te motocykle są bardzo awaryjne i nie nadają się na długie trasy , bo można już z nich nie wrócić. Podobno rozsypują się skrzynie biegów, pękają obudowy wału kardana, pojawiają się niekasowalne luzy na wale i szwankuje elektronika. Czy jest to możliwe aby to było prawdą czy to tylko nagonka na bmw? Proszę o pomoc szczególnie osoby posiadające taki sprzęt.

z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Podobno rozsypują się skrzynie biegów, pękają obudowy wału kardana, pojawiają się niekasowalne luzy na wale i szwankuje elektronika....

"Podobno" każdy motocyklista to dawca i samobójca ;)

Motocykl jak każdy inny, zdarzają się egzemplarze mniej lub bardziej awaryjne ale gdyby powyższa lista była prawdziwa to nikt by tych moto nie kupował i nie trzymały by tak ceny ;)

Najważniejsze żeby zdrowa i pewna sztuka była, najgorzej jest ze składakami.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , wiekszosc modeli z silnikiem 1200 maja te sam TYP uklady hamulcowe dlatego maja te same problemy ;) a po zatym znam wielu

starych wyjadaczy obecnie eks posiadaczy bmw i wiem jakie mieli problemy no ale ja nie mam zamiaru nikogo przekonywac albo cos udowodnic ;)

Pozdro.

A możesz mi zdradzić jakie problemy mieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , wiekszosc modeli z silnikiem 1200 maja te sam TYP uklady hamulcowe dlatego maja te same problemy ;) a po zatym znam wielu

starych wyjadaczy obecnie eks posiadaczy bmw i wiem jakie mieli problemy no ale ja nie mam zamiaru nikogo przekonywac albo cos udowodnic ;)

Pozdro.

Tez nie mam zamiaru nikogo przekonywac i udowadniac ;)

Kagi, tutaj poczytaj co i jak, jesli sa problemy to napewno beda opisane:

http://www.bmwmotoklub.pl/forum/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Motocykl'u 5/2012 jest test długodystansowy 155tkm na tym motku.

Jeżdżę na BMW ale innym i nie uważam go za awaryjny bardziej niż inne.

Wiele zależy, w przypadku używanych, od tego co działo się z nimi "przed".

BMW do tanich nie należy ale to właśnie na nich są organizowane dalekie i bardzo dalekie wyprawy.

Może to i chwyt marketingowy ale całkiem udany jeśli tak.

a tu link do takich jak ja: http://f650gs.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.