Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wiedeń, nocleg


Boban_Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak - Austria, to nie Polska ;)

Na ulicach w Wiedniu stoi pełno zaparkowanych motocykli i skuterów, możesz śmiało swój zostawić na ulicy przy hostelu, nic mu nie będzie.

Bardziej bym uważał na rzeczy w pokoju, bo tam niestety złodzieje się trafiają wśród obsługi.

A to 15-25€ ma być za dwie osoby czy za jedną?

Kiedy się wybieracie?

Może bym się podłączył na trasę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn szukałem raczej pokoi 2-osobowych, także te 20-25euro to za jedna osobe bo raczej takie są ceny. Chyba ze znasz coś tańszego :) wiadomo, że w pokoju wieloosobowym byłoby taniej,ale też nie wiesz na kogo tam trafisz. Co do tego parkowania to w sumie też myślałem o tym, że to nie Polska ale wolałem sie upewnić ^^

Kiedy? Hmm czerwiec może, raczej to będzie na zasadzie sprawdzenia pogody i ewentualna szybka decyzja:)

Planowałbym 2 noclegi,żeby coś tam pozwiedzać w tym Wiedniu, bo to spora mieścina :D

Jasne, możesz się podłączyć, z tym że moja maszyna nie rozwija dużych prędkości (autostradą myślę że tak 100-110km/h) :) Shadow VT125 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nocleg w Wiedniu w nożnym zasięgu linii metra czy bierzecie pod uwagę możliwość zadekowania się poza Wiedniem i podjazd na moto na najbliższą stację?

(taniej nocleg, ale trzeba mieć gdzie ciuchy zrzucić jak się podjedzie na stację)

Prędkości jak najbardziej w moim przedziale :D

Ja też się turlam, wesoło pyrkając ;)

2 noclegi to baaaardzo mało na takie miasto jak Wiedeń, więc pewnie jeszcze tam wrócicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć coś sprawdzonego w pobliżu metra w tym przedziale cenowym...

Wszystkie do tej pory przekraczają próg.

Spróbuj może w tym hostelu: http://www.dostepinn.com/

Jest bardzo blisko stacji metra z dwoma liniami, niedaleko muzeum techniki, pałac i kompleks parkowy Schönbrunn - można spokojnie spacerkiem obejść.

Koniecznie wydrukuj sobie przed wyjazdem to: http://www.wienerlinien.at/media/files/2011/wl_svp_internet_deutsch_jan2011_54397.pdf

Plan linii metra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego co pamiętam to gdzieś na ulicy Geblergasse w hostelu spałem , nie było źle :) i fajnie się piechotką szło do centrum ;)

Hotel na Geblergasse - ceny przekraczają przedział cenowy Bobana.

Poza tym, tam trzeba wszystko, co cenne, zamykać w sejfie, bo obsługa tego hotelu KRADNIE!

Wśród moich znajomych, którzy się właśnie w tym hotelu zatrzymali zostaly na przestrzeni kilku lat skradzione następujące rzeczy:

- laptop

- drugi laptop

- aparat cyfrowy

- obiektyw do lustrzanki

- dokumenty i kluczyki z samochodu

Rzeczy nie leżały na wierzchu, były pochowane po plecakach. Nie było najmniejszych śladów, że ktoś sznupał, złodzieje na spokojnie przeglądali wszystkie torby, brali, co im się spodobało, a resztę rzeczy z powrotem układali na miejsce.

Każda kradzież zgłaszana na policję. Na korytarzach w hotelu są zainstalowane kamery. I nic nie zostało odzyskane, nikt nie został zatrzymany.

Dlatego nigdy tego hotelu nie polecam, choć specjalnie drogi nie jest :)

No i żeby było zabawnie, w co drugim pokoju sejf NIE DZIAŁAŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnej nie byłem.

Pierwsza lokalizacja wymusza trochę dłuższy spacer na metro, no ale można iść piękny parkiem, zahaczając o zoo i palmiarnię :)

Druga lokalizacja bardzo blisko centrum i muzeów.

W ogóle w tym roku w Austrii jest rok klimtowski, więc jest sporo wystaw poświęconych Gustavowi Klimtowi. Polecam się wybrać ;)

http://www.wien.info/pl/sightseeing/museums-exhibitions/klimt2012/klimt-2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.