Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prawko Ruda Śląska


dawidurus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może się przydać zdającym egzamin na prawo jazdy kat. A,A1 i A2. Dwie trasy egzaminacyjne Wojewódzkiego Ośrodka Egzaminowania w Katowicach po których są przeprowadzane egzaminy po mieście na kategorię AM. Często się zdarza że egzaminatorzy egzaminują po tych samych trasach polecam.  

  •                                                                                            
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prawko na A z gwarantowanym zdaniem to tylko LOK na Goduli. Ja tam chodziłem i zdałem bez najmniejszego problemu za pierwszym razem jak i większość moich znajomych. Będąc na egzaminie reszta kursantów z innych szkół jazdy w naszym regionie była zaskoczona moim przygotowaniem do egzaminu. W szoku byłem że nie wiedzieli najważniejszych rzeczy takich jak np. zapięcie kasku przy przetaczaniu motocykla. Oblewali plac na pierwszym manewrze i nie wiedzieli za co :) Nie znali kolejności wykonywania zadań a i tego że na ósemce trzeba się obracać na skrzyżowaniu przy pokonywaniu krzyżówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prawko na A z gwarantowanym zdaniem to tylko LOK na Goduli. Ja tam chodziłem i zdałem bez najmniejszego problemu za pierwszym razem jak i większość moich znajomych. Będąc na egzaminie reszta kursantów z innych szkół jazdy w naszym regionie była zaskoczona moim przygotowaniem do egzaminu. W szoku byłem że nie wiedzieli najważniejszych rzeczy takich jak np. zapięcie kasku przy przetaczaniu motocykla. Oblewali plac na pierwszym manewrze i nie wiedzieli za co :) Nie znali kolejności wykonywania zadań a i tego że na ósemce trzeba się obracać na skrzyżowaniu przy pokonywaniu krzyżówki.

Taaaa, dodaj, że to były stare zasady.

 

Teraz trzeba znać technikę jazdy, a nie kolejność zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja oglądam filmiki na youtube z zadań egzaminacyjnych to już sam nic nie wiem co jak zrobić bo są różne wersje:

1) zaczynamy wolnym slalomem następnie 5x ósemka i kończymy wolnym slalomem
2) zaczynamy 5x ósemka i wjeżdżamy w slalom wolny z jednej i drugiej strony
3) zaczynamy 5x ósemka i wjeżdżamy w slalom wolny- po skończeniu rundy pierwszej jedziemy na początek i znowu pokonujemy slalom wolny

teraz tak, przy opcji 3 (wydaje mi się najbardziej prawdopodobna), czy podczas drugiego przejazdu także się zatrzymujemy czy po prostu wjeżdżamy "z biegu" w slalomik?

 

aaaaaa, czy można powtórzyć zadanie które źle wykonałem (tak jak na kat B )?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja oglądam filmiki na youtube z zadań egzaminacyjnych to już sam nic nie wiem co jak zrobić bo są różne wersje:

1) zaczynamy wolnym slalomem następnie 5x ósemka i kończymy wolnym slalomem

2) zaczynamy 5x ósemka i wjeżdżamy w slalom wolny z jednej i drugiej strony

3) zaczynamy 5x ósemka i wjeżdżamy w slalom wolny- po skończeniu rundy pierwszej jedziemy na początek i znowu pokonujemy slalom wolny

teraz tak, przy opcji 3 (wydaje mi się najbardziej prawdopodobna), czy podczas drugiego przejazdu także się zatrzymujemy czy po prostu wjeżdżamy "z biegu" w slalomik?

 

aaaaaa, czy można powtórzyć zadanie które źle wykonałem (tak jak na kat B )?

 

Teroetycznie mozna powiedzieć że poprawnie będzie według rozporządzenia przykład nr. 3 ponieważ tak to jest rozrysowane w załącznikach. Natomiast jesli chodzi o realia to każdy egzaminator na początku egzaminu poinformuje Was jak będzie wyglądał egzamin, czego od Was wymaga na co zwraca uwagę a na co nie zwraca uwagi. Tak że każdy egzamin może się delikatnie od siebie różnić.

 

Tutaj masz przykładowy egzamin nagrany przez nas.

każde zadanie możesz poprawiać jeden raz, pamiętaj, że zadanie nr. 8 ( ósemka i slalom wolny) to jeden element i jeśli popełnisz błąd na wolnym slomie to masz druga próbę ale wracasz od początku czyli od ósemki i dopiero później jedziesz na wolny slolom. Natomiast, jeśli wyjedziesz poza linie wyznaczające stanowiska, dotkniesz pachołka lub się przewrócisz kończysz egzamin z automatu, bez drugiej proby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wyjaśnienia. Tylko patrzą na filmik kierownik motocykla na ósemce rozgląda się na jej skrzyżowaniu, tak trzeba?- mi mówiono, że mam patrzeć na słupek jak jestem na łuku.

ktoś Ci coś dobrze mówił, ale nie do końca powiedział o co chodzi albo sam nie wiedział dlaczego. Pokonując krzywiznę, łuk należy patrzeć w zakręt w miejsce gdzie chcemy wyjechać z krzywizny po to aby lepiej prowadzić motocykl nie koncentrując się na przednim kole, kierownicy czy liniach. Natomiast odnośnie oglądania się na ósemce jeden egzaminator tego wymaga a inny nie. tak jak wspominałem powyżej kwestia egzaminatora, ale powinien Wam to powiedzieć na egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.