Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Gdzie podłączyć obrotomierz w hondzie vtx 1800 c z 2006r


AdrianMapex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nabyłem na allegro obrotomierz do swojej maszynki.W instrukcji zalecają podłączyć obrotomierz pod cewkę,a co zrobić gdy są dwie cewki????

Wałkuję temat dość długo i nic konkretnego nie znalazłem.Dowiedziałem się tylko,ze trzeba podłączyć takowy obrotomierz do modułu.(tylko gdzie konkretnie)

Czy ktoś zwykłemu laikowi,może wytłumaczyć,narysować...ja to ustrojstwo podpiąć żeby wskazywało rzeczywiste obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Intruzach chyba VS800 też są dwie cewki i po podpięciu dokładnie tego obrotomierza wszystko hula tak jak trzeba.

Pozostaje Ci sprawdzić na żywym organizmie, prowizorka - zgodnie ze schematem: czerwony na "+" (możesz dać na "+" z aku), czarny na "-" (rama lub "-" z aku), zielony na "-" dowolnej cewki. Niebieski to podświetlenie obrotomierza na czas prób możesz go olać albo też dać na "+" tak jak czerwony.

Jak całość podłączysz jak powyżej to palisz motocykl, obroty biegu jałowego to pewnie jakieś 1000 RPM i od razu widzisz czy dobrze wskazuje.

Jeżeli tak to prowizorkę zamieniasz na dobre/solidne podłączenie i śmigasz ile wlezie ciesząc się z posiadanego obrotomierza.

Jak nie czujesz się na siłach to znajdź kogoś w okolicy co to ogarnie, może być jakiś elektryk samochodowy – mając schemat jak w aukcji ogarnie Ci to bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Wojciechu.Jeszcze obrotomierza nie podłączyłem.Pisałem do serwisu hondy z zapytaniem-jak to ustrojstwo podpiąć.

W odpowiedzi dowiedziałem się że,odradzają modyfikacje wiązki elektrycznej.

W warsztatach motocyklowych na wstepię chcą podłączać pod cewkę,ale jak się dowiadują,że są dwie cewki,to od razu zmieniają płytę i mówią,że w takim wypadku podpinamy pod moduł.

W czwartek rano albo w piatek wezme sie za to.Niezależnie od wyniku operacji "obrotomierz" wszystko opiszę na forum.Gdybyś jednak wpadł na coś,pisz.Musi się udać!!!

Trzymaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałkowałem już tą stronke i pomyslałem żeby zrobić wydruk tego schematu i dac komuś do rozszyfrowania :)

Musze zapytać.

W motocyklu który widac na zdjęciu masz zamontowaną szybę.Poluje na szybę do mojej hondzi i nic konkretnego nie moge namierzyć.Jak nie drogo,to z kolei produkt do bani.

Czy sam wybierałes szybę do swojej maszynki,czy już miałeś ją w zestawie wraz z motorem?

Druga sprawa-czy szybua faktycznie chroni Cie przed naporem wiatru,jesteś z niej zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hondzie kupiłem już z szybą także nie musiałem szukać i wybierać a sprawuje się rewelacyjnie jak dla mnie co prawda nie mam zbyt dużego doświadczenia bo do motocykla powróciłem po długiej przerwie bo 27 lat ale jest rewelacyjnie i spełnia swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szyba w Twoim motocyklu jest oryginalna made in honda???Masz zdjęcia motocykla na których widać dokładnie szybę,mocowanie itd???Jesli tak,to podeslij mi kilka fotek na maila.Musze mieć szybe w tym sezonie,taka która działa.

Oto mój mail

[email protected]

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że nie odpowiadałem miałem trochę zajęć, jak będę miał chwilę czasu i będę z pracy szybciej w domu to postaram się zrobić kilka fotek i prześlę. A czy szyba jest oryginalna Hondy to nie wiem ale jak tam gdzieś będzie coś pisać to napiszę.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.