Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup i Rejestracja motocykla brak przeglądu i OC


Myster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak to jest teraz z tą rejestracją chciałem kupić motocykl ( zarejestrowany w PL ) lecz osoba która go posiada nie ma na niego przeglądu oraz OC (nawet nie wie gdzie jest ubezpieczony )

Dokładniej...

Jest moto. 97r jest dowód + blacha + zgodne numery ramy + karta pojazdu

w dowodzie jest osoba X na którą jest zarejestrowany motor osoba X sprzedała motor osobie X1 (jest umowa kupna sprzedarzy nie opłacona w skarbówce ) osoba X1 która kupiła motocykl nie rejestrowała go ani nie płaciła OC i teraz ja chcę kupić od tej osoby X1 motor.

i teraz pytania

1. - Czy będą jakieś ( dla mnie ) problemy z braku opłacanego OC będę musiał zapłacić zaległe składki poprzedniego właściciela ? czy po prostu mnie to nie interesuje kupuje motocykl i wykupuje nowe OC ? a zaległości to już nie moja sprawa ?

2. - Czy jeśli osoba X1 nie opłaciła skarbówki ( PCC-3 ) będę miał przez to jakieś problemy z rejestracją ?

3. - brak przeglądu to chyba nie problem jadę robię i tyle... ?

4. - Normalnie OC przechodzi na kolejnego właściciela pojazdu ale jeśli osoba od której kupuje X1 nie wie nawet gdzie był motor ubezpieczony to co mam w takiej sytuacji zrobić ? Jak zgłosić rezygnację z polisy ?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1) Najlepiej w związku z tym OC zapytaj w jakiejkolwiek ubezpieczalni , przedstaw im "hipotetyczną " sytuację i upewnij się , ja do końca juz nie jestem pewna ale w związku z brakiem ciągłości OC może się przyczepić Fundusz Gwarancyjny do Ciebie.

AD2)Zadzwoń po prostu do Wydziału Komunikacji w Twoim mieście z takim pytaniem , ja nie spotkałam się jeszcze z taką sytuacją.

AD3)Przegląd w tym całym galimatiasie to najmniejszy problem

AD4)Jak pisałam wcześniej podejdź do jakieś ubezpieczalni, najlepiej jakieś sprawdzonej to Ci przedstawią sytuację co i jak .

To tyle co mogę od siebie napisać , może ktoś na forum juz załatwiał tego typu sprawy i napisze więcej.

Powodzenia i wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wiadomo tutaj szukam "szybkiej" rady bo wiadomo urzedas urzędasem bardzo często się zdarza ze każdy inaczej mówi i co innego do rejestracji potrzebne :P

Cześć,

Brak OC zgłaszasz przy rejestracji, wydział komunikacji poinformuje fundusz gwarancyjny (?) o tym fakcie, dla Ciebie nie ma konsekwencji (ja tak miałem w grudniu). Ty idziesz do dowolnego ubezpieczyciela i zawierasz nową umowę.

Przegląd musi być zrobiony zanim podejdziesz do rejestracji, ale to nie powinien być problem.

Pozdrawiam,

TomekSHL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.