Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

ustawienie kierownicy Honda Vf750C 84 rok


SALPAHONDA

Rekomendowane odpowiedzi

Sie ma koledzy z forum mam pytanie które jest dość dziwne , ale gnębi mnie ustaienie kierownicy mam wrażenie gdy jeździłem w sezonie 2011 i teraz gdy nawet w garażu pryz polerowaniu siądę za kierownice, że kierownice jest nie równa w stosunku do koła chodzi mi o linię prostą , mam wrazenie że mam kierownice lekko ( o zabek w lewo ) gdy koło jest prosto idealnie , i moje pytanie jest takie czy gdy poluzuję śrubę główki ramy to czy mogę to ustawić , ale bez względnego rozkręcania czy aby o przysłowiowy ząbek przekręcić trzeba wyjmować coś wiecej , wiem ze napewno musze wyjać lag z uchwytów , ale może nie trzeba , czy to może być skąplikowane lekkie przesuniecie czy wystarczy zluzować ? czy raczej po poluzowaniu trzeba wyjać z główki żeby ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie muszą być zaraz krzywe. Mogło się po prosty przestawić.

Poluzuj śruby ściskajace lagi w półkach i spróbuj naprostować. Potem oczywiscie śruby dokręć. Najlepiej odpowiednim momentem. Znajdziesz w serwisówce.

Jezeli to nie pomoże, to wtedy wypadałoby sprawdzić, czy wszystko jest proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie da się sprawdzić przedniego zawieszenia tak łatwo w warunkach domowych.

minimalnego nawet skrzywienia lag (tolerancja 0,15) nie da sie sprawdzic w garazu, chyba ze ktoś ma specjalny przyrzad i wie jak to zrobic.

by sprawdzic połki trzeba mieć dwie proste rury, wiec tez lipa - bo nie wiadomo co jest krzywe.

mocniejsze skrzywienie mozna sprawdziw kładac prosta deseczke lub kawałem metalu (płaski element) do rur powyzej goleni a ponizej dolnej połki. nie powinno tam byc luzu.

najlepszym wyjsciem jest oddanie zawieszenia do specjalistów - TECROL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.