Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wspomnienia PRL


.:BadMan:.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że zbliża się rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce naszły mnie wspomnienia z mojego dzieciństwa. Pamiętacie film z Vanilla Ice "Miłość w rytmie RAP"? chyba wtedy pierwszy raz zakochałem się w motocyklach.

!

kto z nas wychowanych w PRL nie miał takiej zabawki ?

3ff83f54f93547b533337ed4b9a59561.jpg

3a24144eb32dec3569ea112e97f4b7bb.jpg

zdjęcia pochodzą z serwisu http://inprl.pl

A jak Wy wspominacie tamte czasy ? z chęcią poczytam, pooglądam i powspominam tamte czasy :D

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze moje moto:http://szybkooferty....na_2_147745.jpg Czarna,silnik TS ,tył krótki, lampa kwadratowa,błotniki czarne,wydechy lekko do góry.Szło się zakochać :)

Drugie http://www.naszekros...jc1OTQzMD_o.jpg sam nie wierzyłem że je kupiłem.

Trzecie http://www.classic-m...a_twinsport.jpg

Nie było takich problemów jak dziś co na pierwsze moto.Była MZ albo Jawa i koniec.

sprzedam_jawa_350_zadbana_2_147745.jpg

jawa-350-ts-8jc1OTQzMD_o.jpg

jawa_twinsport.jpg

Edytowane przez .:BadMan:.
poprawiłem zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprzet , z "wrodzonym" wstecznym biegiem ;)

Troche krzywy ten Ural, ale kto wtedy na to patrzal :)

Pamietam, ze lancucow sie nie wymienialo, tylko skracalo, wymiana to byla ostatecznosc.

W tamtych czasach mialem w szopce 3 Jawy 350tki, Panonie, WSKe z silnikiem Wichra, zóltego Ogara z polskim 3biegowym silnikiem i kazdy z tych sprzetow byl zatankowany do pelna bo ojciec jezdzil wtedy Zukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relaksy - to było to !!!

relaksy.jpg

i lizak z kwiatuszkiem :)))))

lizak-maly.jpg

Relaksy - to było to !!!

relaksy.jpg

i lizak z kwiatuszkiem :)))))

lizak-maly.jpg

Nienawidziłam butów Relaksów! mama zmuszała mnie do chodzenia w nich ;) Do dzisiaj mam skrzywioną psychikę przez nie :D Pamiętam jak stałam w dużej kolejce za butami zimowymi-moje wymarzone :wub:(takie jak miała moja koleżanka) a jak przyszła na mnie kolej to zostały tylko Relaksy!Gumy Turbo, a gdzie Gumy Donaldy! fakt, że można było je kupić tylko w Pewexie. A długie kolejki za kawą! to dopiero było. Stało się po kilka razy. Za meblami stało się w kolejce na zapisy nawet w nocy....a potem większość ludzi miało takie same meble :D Najlepiej czasy te zobrazował Bareja :) zwłaszcza w serialu Zmiennicy- główna bohaterka czeka przy skrzynce pocztowej na listonosza, aby odebrać list wysłany przez jej matkę i tu cytat..."przepraszam, że się ośmielę co tu dają...nic nie dają...na znajomego czekam...to ja też poczekam...(Zmiennicy odc. 11)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturatory z wodą i sokiem malinowym ratował nas w upalne dni. W tamtych czasach były bardzo popularne. Jeśli ktoś miał rodzinę na zachodzie to w święta(bo to czas szczególny i wyjątkowy)dostawał paczki z Rajchu i te pamiętne wyczekiwania......albo zapach w Pewexach. Tamte czasy-system był niewłaściwy...bo w sklepach nic nie było itd......ale czy teraz kiedy w sklepach wszystko jest, jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni....Trudne czasy bardziej zbliżały ludzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko horror mojego dzieciństwa;/ Relax :( moje były notorycznie niebieskie...i jak widzę dalej na mnie działają odpychająco ;p,gumy donald mniami :). aa jeszcze paskudne fartuszki szkolne ze zmiennymi kołnierzykami :wacko:.Choć nie powiem żałuje ze moje dzieci nie maja już elementarza :D czytanki "ala ma kota","murzynek bambo" to klasyka...aa jeszcze traumatyczne wspominam kolejki w aptece za wata :P masa koleżanek matki i tylko moja roczna siostrę przebierali w inne ciuchy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem kiedyś w domu i nagle sąsiadka przyszła i mówi "w sportowym rowery rzucili!" tak oto niczego się nie spodziewając, w tym dniu stałem się szczęśliwym posiadaczem roweru "DIADEM" a teraz? idzie człek do rowerowego patrzy na ceny potem na swój portfel i stwierdza, że jednak rower to nie rzecz konieczna :D

co do relaxów chyba byłem jedyny w tej grupie, któremu one pasowały. Miały taką fajną podeszwę w traktorem i mogłem w nich wchodzić w najgłębszy śnieg :D Zastanawiam się czy moje wspomnienia z tamtego okresu są wspomnieniami fajnymi bo byłem wtedy dzieckiem?

Ciekawe jak nasze dzieci będą wspominać swoje dzieciństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego jeszcze slynna gra z ZSRR "Jajka", którą można było kupić na targu od prawdziwych rosjan,i byl to dominujacy język ;), poprzez rzutnik do zdjeć :D i do tego wilk i zając,i jeszcze walkman "kajtek" w którym bateria wytrzymywala moze z godzine i dosc często łapał taśmę hehe to byly czasy... niby żyło się ciężko ale patrząc na to teraz to było jakoś lepiej...dobrze że nie urodziłem się kilkadziesiąt lat później hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do butów to były jeszcze sofixy, oranżada w woreczkach i napój "ptyś". W stanie wojennym przydział mięsa w ilości 40 deko na miesiąc od łebka... komitety kolejkowe :D niby tak źle wszystko było a jednak zawsze z uśmiechem się o tym mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem kiedyś w domu i nagle sąsiadka przyszła i mówi "w sportowym rowery rzucili!" tak oto niczego się nie spodziewając, w tym dniu stałem się szczęśliwym posiadaczem roweru "DIADEM" a teraz? idzie człek do rowerowego patrzy na ceny potem na swój portfel i stwierdza, że jednak rower to nie rzecz konieczna :D

co do relaxów chyba byłem jedyny w tej grupie, któremu one pasowały. Miały taką fajną podeszwę w traktorem i mogłem w nich wchodzić w najgłębszy śnieg :D Zastanawiam się czy moje wspomnienia z tamtego okresu są wspomnieniami fajnymi bo byłem wtedy dzieckiem?

Ciekawe jak nasze dzieci będą wspominać swoje dzieciństwo.

ja nie moglam sie slizgac :( i to bylo straszne,teraz na szpilkach slizgac sie moge,ale trzeba to na palcach robic ;D

luckyluke28 i telewizor Rubin ;D z lampami wysokiego napiecia w sloiku ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do butów to były jeszcze sofixy, oranżada w woreczkach i napój "ptyś". W stanie wojennym przydział mięsa w ilości 40 deko na miesiąc od łebka... komitety kolejkowe :D niby tak źle wszystko było a jednak zawsze z uśmiechem się o tym mówi.

i godzina policyjna :),pamietam jak bylam na fontannie(obecnie tam plac pilsuckiego) i zomo wpadlo,jak matka mnie i kolezanke pod kiecka do domu prowadzila..jak dzieci straszyli w Katowicach czarna wolga..pomijajac fakt ze 2 takie taryfy jezdzily :),matka pracowala na starym dworcu,oj co tam sie dzialo :),ja nie powiem milo wspominam kilka chwil z dziecinstwa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie moglam sie slizgac :( i to bylo straszne,teraz na szpilkach slizgac sie moge,ale trzeba to na palcach robic ;D

luckyluke28 i telewizor Rubin ;D z lampami wysokiego napiecia w sloiku ;D

Marii1 o tak Rubin którego trzeba było włączyć z 3 min przed wiadomościami żeby zdąrzył się rozgrzać i wyswietlić obraz :lol: dobry telelwizor na dlugie zimowe wieczory cieplo i jasno, z tego co pamietam to mialem go w domu do polowy lat 90 bo sie nie chcial zepsuć.

ps. czy wkurzała was piosenka z domowego przedszkola spiewana przez takiego małego typka.. http://www.youtube.com/watch?v=KDEl2ErUAM0 :lol: i jeszcze kawalek ktory siedzi mi w glowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hop1 haha ja pamietam Pan Kracy :) ,teleranek z kogutem :)..domowe przedszkole jeszcze bylo ok ale tik tak i pan tik tak ciotka Klotka to byla trauma :)..czuje ze ten temat szybko nie ostygnie :) kazdy ma jakies wspomnienie ;p..ja pamietam jak mama na straganie czekolade spod lady sprzedawala na warzywniaku za kawe,ksiazki mi do szkoly lub ubranka,pieluchy jak moja siostra miala przyjsc na swiat...

http://www.youtube.com/watch?v=IHZyWcV_oi8&feature=related :)

i natalia kukulska w swoich okularach :) spiewajaca "moj tata dal mi psa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten serial ktoś oglądał?

http://www.youtube.com/watch?v=7rKMiORMV4Q

Pamiętam że nie bylo mnie dla nikogo jak Diabeł Piszczałka gościł w telewizji , a potem zaraz leciał Robin z Sherwood ( miłośc do tego serialu pozostała do dziś ) :))))

http://www.youtube.com/watch?v=RB-40e_So7c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zegarki z dwunastoma melodyjkami,komputery,,Atari,Comodore,Spektrum". A jeszcze troszke wcześniej pralka ,,Frania'' i proszek ,,Ixi''.Papierosy Sporty,Zefiry pierwsze miętowe.Gazety Trybuna Robotnicza,Trybuna Ludowa a w szkołach Rosyjskie gazetki Murziłki i Kartinki :) Temat bardzo bardzo obszerny do pisania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hop1 no nie mów ;p frania to poważna firma :) moim dzieciakom kiedys,kiedys tam,pralam w niej pieluchy...Sporty ;/ tfuuu,ja to z fajek pamiętam DS i Dukaty :) na nich uczyłam się palic...a pamiętacie gazetę Veto?:)..Commodore miałam jako dziecko :) i miliony kaset z grami..

temat rzeka ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.