Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

opróznianie baku (wylewanie paliwa)


shadow600

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mistrzów. Ostatnio rozciekł mi się kranik w moim cieniu i postanowiłem cos w tym zrobić. Tak więc zdemontowałem bak i przez kranik zacząłem spuszczać paliwko, no i ku mojemu zaskoczeniu nie chce całe spłynąć, nawet jak już odkręciłem kranik to paliwo całe nie chce wylecieć, cały czas szpluchta tam dość sporo. I tu pytanie, czy tak powinno być? bo zawsze mi się zdawało że jak przełączę kranik na "res" to spłynie do ostatniej kropli. No i drugie pytanko, jak to osuszyć; zostawić otwarty do wyparowania? czy macie jakieś patenty? (przez korek już próbowałem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie bak wygląda ale chyba większość ma we wnętrzu "przegrode" (takie niewielkie wzniesienie które jak spada poziom paliwa dzieli bak na dwie komory), spróbuj przechylić bak tak żeby paliwo znalazło sie po tej stronie gdzie jest kranik (kranik najlepiej wykręcić - szybciej spuścisz paliwo), no i powinno spłynąć do ostatniej kropli, chyba że kranik nie jest najniżej położonym punktem w baku, wtedy troche gimnastyki Cie czeka i pewnie do 0 nie uda sie spuścić benzyny, na Twoim miejscu z ciekawości bym zajrzał w jego wnętrze przez wlew :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli wychodzi na to że u Ciebie benzyna sama nie ścieknie do 0 (dziwne rozwiązanie bo w takim układzie nie wykorzystujesz pojemności tych "komór" które sa poniżej kranika, ale pewnie projektował to jakiś mądry człowiek i to ja/my nie widzimy w tym "geniuszu" :P), weź wężyk i tradycyjnie spuść paliwo z tych komór, najpierw lewa potem prawa i będziesz miał prawie suchy bak, kropelki paliwa które zostaną wyparują przez noc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucyk dobrze radzi, tylko za mocno sie nie zaciagaj ;) . ale z drugiej strony jak czytam twoj post to jak go zdemontowales, to rownie dobrze to co nie wylecialo to możesz go obrócic nad jakims pojemnikiem i wylać górą a nie męczyc sie dołem. w moim sprzecie też sa przegrody tylko sensowniej bo kranik jest po jednej stronie a nie po srodku i wystarczy przechylic motor zeby splynelo ..powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.