Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opony


Tomasz_1987

Rekomendowane odpowiedzi

pilot road 3 jest to oponka raczej turystyczna ze wskazaniem na mokrą nawierzchnię, pod tym kątem jest robiona

podobnie conti też raczej turystyczna

co do opon każdy ma swoje odczucia z jazdy i inne spostrzeżenia na temat gum

ja bym Ci polecił np Michelin Pilot Power

pamiętaj też, że im lepsza (bardziej miękka opona) tym lepsza przyczepność ale też szybciej się zużywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilot road 3 jest to oponka raczej turystyczna ze wskazaniem na mokrą nawierzchnię, pod tym kątem jest robiona

podobnie conti też raczej turystyczna

co do opon każdy ma swoje odczucia z jazdy i inne spostrzeżenia na temat gum

ja bym Ci polecił np Michelin Pilot Power

pamiętaj też, że im lepsza (bardziej miękka opona) tym lepsza przyczepność ale też szybciej się zużywa

A jak długo(ile tyś. km) wytrzymuje opona z miękkiej mieszanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pilot power 2ct poszedł w jakieś trochę ponad 2500 km

teraz jeżdżę na conti sport attack i mam na niej nakulane jakieś też ponad 2000 km i zostało jeszcze trochę mniej niż połowa

generalnie opona szybko schodzi przy energicznym starcie i mocnym hamowaniu i przy wysokich przelotowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sporta tylko metzeler racetec k1/k2/k3

K1 mi wystarczyła na 2500 km po drodze i 200km po torze. MIeszanka miękka ale opona klei idealnie.

K2 Trochę twardsza, ale też świetnie klei.

K3 tą miałem w GSX-R 1000 K4, objechałem 6 tys km i nie było zbytnio zużycia widać, sprzedałem moto i gość jeszcze pojeździł. Teraz kupiłem taką na tor bo będę śmigał 18 sesji na Slovakiaringu i potrzebny twardy tył.

Na D209 GP racerach też jeździłem, było spoko, dłużej się rozgrzewały ale były ok. Zmieniłem na w/w metzelery i innych nie chcę.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sporta tylko metzeler racetec k1/k2/k3

K1 mi wystarczyła na 2500 km po drodze i 200km po torze. MIeszanka miękka ale opona klei idealnie.

K2 Trochę twardsza, ale też świetnie klei.

K3 tą miałem w GSX-R 1000 K4, objechałem 6 tys km i nie było zbytnio zużycia widać, sprzedałem moto i gość jeszcze pojeździł. Teraz kupiłem taką na tor bo będę śmigał 18 sesji na Slovakiaringu i potrzebny twardy tył.

Na D209 GP racerach też jeździłem, było spoko, dłużej się rozgrzewały ale były ok. Zmieniłem na w/w metzelery i innych nie chcę.

Pozdr

nawet wiem, kiedy pierwszy raz zakładałeś tego metzellera ;)

ale tak jak pisałem wcześniej, każdy będzie chwalił coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin Pilot Power jak dla mnie to naprawde super opony , miekkie , trzymanie super itp . w 600 starczyly na troche , ale w 1000 to czasami mi sie wydaje ze bieznik w oczch maleje ...ale cos za cos, ja tam wole miec opone która trzymie na zakretach nawet kosztem szybszego jej zuzycia:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.