Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nowe prawko i cbr 125


mako967

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym kupic sobie jakis motor wiekszy niz 50. Na tej wlasnie pojemnosci jezdze ok 7 lat. Teraz posiadam fajną Motorhispanie Furia 50, ktora jedzie v-max ok 100km/h. Robi sie to troche malo. A po 2 ten motor jest troche slaby. Chcialbym kupic sobie jakas 125. Myslalem o cbr ale jak czytalem ze jezdzi sie na niej jak na psie troche sie przerazilem. Jestem troche duzy bo mam 183cm i 75 kg. Potem poszukalem jakiejs nsr ale z woj Śląskiego jest malo takch, zeby byly w dobrym stanie, nie za stare. Mam fundusz ok 5tys. Ma ktos jakis pomysl? Chcialbym jezdzic legalnie a wiec raczej 250ccm ani nic wiekszego nie wchodzi w gre. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 Chcialbym jezdzic legalnie a wiec raczej 250ccm ani nic wiekszego nie wchodzi w gre. Prosze o pomoc.

Nie bardzo rozumiem sens twojej wypowiedzi. Jakie posiadasz uprawnienia, by legalnie jeździć motocyklem o pojemności 125cm3?

Do czego dokładnie odnosi tytuł Twojego wątku? "Nowe prawko..."

Na Hondzie Varadero 125 dużo większych osiągów nie będziesz miał. 120km/h to max. Wygląda może i "rasowo", ale osiągi ma przeciętne jak na 125cm3 - z racji dużej zapewne masy własnej.

Ta Honda, pomimo swojej niewielkiej pojemności jest niestety jeszcze bardzo droga - by kupić w miarę przyzwoity egzemplarz, z rozsądnym przebiegiem, to 5tys. zł może nie wystarczyć.

Ja sam kupiłem rok temu Hondę CBF 125 - w zasadzie dla syna, który w tym roku zrobi uprawnienia kat. A1. (była zajebista zimowa promocja, więc nie zastanawiając się długo kupiłem z myślą o synie...zapłaciłem tyle co za średniej klasy skuter 50cm3) Powiem szczerze, że ten motorek zauroczył mnie - niesamowicie wygodny, banalnie łatwy w jeździe - i co najważniejsze - silnik na wtrysku pali zaledwie 2L/100km.  W garażu stoi i kurzy się stary poczciwy staruszek V-Star, ale do codziennej jazdy po mieście wsiadam na tą Hondę. I masz rację CBR jest zdecydowanie mniej wygodna, przereklamowana maszyna. 

Pomyśl jeszcze o KTM duke125 - może i mały ale za to niesamowicie wygodny. Od 125-tek nie oczekuj zbyt wiele - to w zasadzie maszyny do jazdy po mieście. Więc z założenia, nie mają wyśrubowanych osiągów. Ale są tacy, dla których prędkość 70-90km/h w porywach do 120km/h wystarczy - nie wszyscy wybierają jazdę autobaną :)

Ja się chyba starzeję, bo z roku na rok staram się jeździć spokojniej, zadowalam się "turystycznymi" prędkościami, jak mam wybór, to wybieram mniej uczęszczane drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero widzę, że ten temat jest trochę nieaktualny. Autor wątku od września zapewne coś już kupił. Intryguje mnie tylko ta "legalność jazdy" w jego wykonaniu 125-tką...

Nawiasem mówiąc, szkoda, że chłopak nie doczekał się od razu pomocy ze strony forumowiczów.

Można szybko zniechęcić młodego adepta jazdy motocyklem przez ignorowanie takich wątków. 

Zapewne, gdyby się zapytał o jakiegoś ściga, wątek miał by już kilkadziesiąt wpisów, a tak....

Na pochwałę chyba zasługuje fakt, że są ludzie, którzy zaczynają swoją przygodę z motocyklem od małych pojemności, a troska o legalną jazdę jest w tych czasach czymś niespotykanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.