Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

XJ 600 Diversion Szyba / owiewka


Toomek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Potrzebowałbym wymienić szybkę w mojej jamaszy xj szejset diversion na taką wyższą.

Na obrazku po lewej jadę ja, a po prawej ziomek, co nie mógł mnie dogonić, ale on ma wysoką szybę w motorze, pewnie dlatego. Ja taka chcę wysoką. Idzie to gdzieś kupić ? Jak ktoś coś by wiedział, to dajcie znać, bo te muchy na zębach mnie do szału doprowadzą. Poza tym szybciej się jeździ z taką szybą. Chyba.

2178651.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/listing.php/search?string=xj&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&us_id=12317806&order=p&price_from=&price_to=&view=gtext

Zagadaj do kolesia. Mozna ustalic kolor, grubość i ewentualnie kupić bez otworów - nie zawsze się spasują idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze, bo wysoka szyba to zuo, może być tak że hałas i turbulencje w okolicy głowy będą większe niż przy niskiej. Dzieje się tak dlatego, że przy niskiej szybie powietrze odchylane jest na klatę i mamy względny spokój w okolicy kasku, przy wyższej największe zawirowania trafiają w kask. Dlatego też do turystycznych szyb często zakładane są deflektory, żeby strugę powietrza odchylić ponad kask. Oczywiście dużo zależy od samego kształtu szyby, kasku, wzrostu kierownika itp.

Zjawisko znane z autopsji

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja również to znam z autopsji,bo jak lecę koło 140,to dyńka lata i muszę zrobić sztywny kark,haha.Mam ten defletor,czy jak się to ustrojstwo zwie,ale zdjąłem to z szyby,bo strasznie badziewnie to wygląda.Komfort jest wtedy jak się ładnie na baku położę i pół garnka się za szybką schowa,to można lecieć i ze 180 bez oporów,ale ileż to się w takich prędkościach jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałbym wymienić szybkę w mojej jamaszy xj szejset diversion na taką wyższą.

Ty masz wyższą, fabryczna "normalna" była niższa od twojej i nie miała tych plastikowych boczków w kolorze motocykla.

Div 600 miała 4 rodzaje szyb, więc musisz uważać przy kupnie czy jest właściwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.