Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

prawko teraz - dobry pomysł?


she

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ładna Hondzia... tylko jeździec mógłby kask zdjąć :D

madness, co mam przeciąć/wywalić żeby pozbyć się Duala? Tak bardzo chcę mieć męski motocykl... :lol::lol::lol:

Nie Wywalaj! W hondziach działa świetnie, przez pewną hondzinę zmieniłem zdanie o rzeczonych "gadżeto - wozach". Teraz zazdroszczę, bo nie mam. Poza tym na damskim Ci ładnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czasu zajęło wam nauczenie się takiego puszczania sprzęgła i dokręcania gazu, żeby moto płynnie ruszyło na jedynce? mnie zawsze szarpnie, a czasami zołza zgaśnie. :wacko: ale za to jak już ruszy to aż żal ją zatrzymywać :D

To jedynie kwestia wyczucia oraz ustawienia motocykla (naciąg linki sprzęgła, pozycja klamki, obroty). Trochę obycia się z motocyklem i będzie dobrze. Wyjątkiem od reguły jest moja "tereska", szarpie zawsze bo "ten typ tak ma", a regulacje i praktyka nic nie pomogą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez całkiem niedawno zapytywałam kolegów jak ładnie plynnie ruszyć,tak powoli i z gracja. sprobuj delikatnie podnieść obroty na wccisnietym sprzegle- naprawde delikatnie, wsluchaj sie w moto,jak buczy.. i bardzo delikatnie zacznij popuszczać klamke ... jak poczujesz ze bierze to zatrzymaj sie na chwile-powinien miec troche inny dzwiek,przynajmniej ja to tak słyszę... a potem dalej popuszczaj tej klamki ;))) Mnie pomogło nastawienie sie nie na ruszenie ,tylko na posłuchanie moto..Jeszcze pytanie jaka pojemnosc ,bo przy wiekszej powinien ruszyc bez dodania gazu chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250ccm..

dzisiaj zwątpiłam a szło mi tak fajnie. nie miałam problemów z niczym , potem przyszedł taki jeden znajomy - instruktor i kompletnie nic mi nie wychodziło. z ręką na sercu nic. nie umiałam zmieścić się w liniach na ósemce, jak hamowałam nie umiałam znowu ruszyć (wspominane sprzęgło i gaz), generalnie było do d... . ooo, i jeszcze zapomniałabym napisać o tym, że prawie poleciała ta zołza zarówno jak i mój kask i telefon. nie byłam zestresowana tylko mega zła, nie wiem czemu. przyjechał i aż mną telepało ze złości. wszystko nagle zaczęłam robić źle. mmmmmmmmmmmmaaassssssssssssaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkrrrrrrrrraaaaaaaaaa .

WIĘC najlepiej robić swoje i nie patrzeć na innych choć to cholernie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to moto powinno ruszać przy płynnym puszczaniu sprzęgła, bez dodawania gazu... dopiero po chwili delikatnie kręcisz manetką... ale to tylko "powinno", a bywa różnie.

Drogi Rafałku dam ci do ruszenia moją R6 bez gazu i ciekawe czy ci się uda :)

A tak na serio to w niektórych motocyklach nie rusza się bez gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to racja moj Fazerek też nie bardzo chce ruszyć może to wina tego że poprostu ma mały moment obrotowy na niskich obrotach ??

Tak jak wyżej 2 do 3 tyś obrotów i milimetr po milimetrze delikatnie opuszczane sprzęgło da ci bardzo ładny start ...

AAA ważne bądz przygotowany na ewentualne szarpnięcia itp sytuacje ale na takie ewentualnosci reaguj tylko i wyłącznie sprzęgłem czyli odrazu mocno go zaciągnij :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować jeszcze w taki sposób:

Dajesz troszkę gazu powoli puszczasz sprzęgło aż motocykl zacznie ruszać wtedy przestajesz puszczać sprzęgło i dodajesz gazu (nie za dużo) jak ruszy to puszczasz sprzęgło do końca powoli.

O sprzęgło nie martw się nie twoje :D , Po za tym krzywdy mu nie zrobisz motocykle mają sprzęgło olejowe nie spalisz go i jest bardziej wytrzymałe od samochodowych.

Mnie tak nauczono na kursie i działa jedynie z tym gazem na początku zmieniłem bo uczyli bez gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.