Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypłata z PTU, odjęcie amortyzacji części


Pix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to co prawda forum motocyklowe, myślę jednak, że nie będzie problemu, że sprawa tyczy się samochodu..

W marcu miałem wypadek, nie ze swojej winy. Sprawca przyznał się, niestety jego ciężarówka była ubezpieczona w PTU.

Wypłatę PTU ustaliło na 1200zł. Pomijam fakt, że smaochód miałem wystawiony do sprzedaży przed wypadkiem za kwotę 4600zł, 4 chętnych (od jednego kopia maila z zainteresowaniem kupna). Samochód kwalifikował się jako pojazd na kategorię B1 i tu cały problem w różnicy szacunkowej kwoty.

Dalszym problemem jest instalacja gazowa. Została założona kilka miesięcy przed wypadkiem nowa za 1600zł (mam fakturę). PTU odjęło od niej amortyzację i wyceniło bodaj na 500zł.... Ogólnie cała wypłata opiewa na 1200zł, gdzie sama instalacja kosztowała 1600zł...

Posiadam również inne paragony na zakupy jednak są już one wyblakłe, niektóre uległy zamoknięciu podczas wypadku (wybita szyba, deszcz). W samochodzie były 4 sztuki nowych opon zimowych. W samochodzie miałem CB radio i antenę , wszystko zostało zniszczone. Nie mam jednak na nie rachunku zakupu więc PTU mi nie chce za nie wypłacić NIC!.

Druga sprawa to zaokrąglona kwota. Samochód został wyceniony przed wypadkiem na 1340zł a PTU zaokrągliło kwotę do 1300zł, na jakiej podstawie?

Jestem po 2óch odwołaniach, zadaje podobne pytania jak wyżej, pytam co z paliwem pozostałym w samochodzie, kto zapłaci za złomowanie, koszt transportu na złom itp itd. Zaznaczam, że żądam odpowiedzi na każde pytanie i co dostaję w "ripoście"? Ptu nie widzi podstaw do zmiany stanowiska i tyle.. Resztę olewają.

Jest pewnie jeszcze szereg spraw które mi teraz do głowy nie przychodzą.

Szukam pomocy, jakiejś podstawy prawnej do obowiązku wypłaty pełnej wartości tych części (głównie instalacja gazowa). Nie biorą pod uwagę większej wartości samochodu mimo jego wieku, z tego względu, że był to pojazd który się kwalifikował na B1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.